Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit jelent ez a mondás: azt...

Mit jelent ez a mondás: azt kell nezni ki mondja, nem azt hogy mit?

Figyelt kérdés
Nem értem: történt ugyanis, hogy megvédtem egy általam kedvelt személyt akit mocskoltak a háta mögött, magánéletéről terjesztett pletykákról beszéltek. Én erre azt válaszoltam, hogy semmi közöm hozzá és nem is érdekel, mert más szakmai dolog miatt kedvelem az illetőt és a kapcsolatunk is erre korlátozódik, illetve ha nem szeretik valamiért akkor ne foglalkozzanak vele. Erre mondta egy harmadik személy azt hogy : azt kell nezni ki mondja,nem azt hogy mit.
2012. aug. 4. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezen mi nem érthető?

Azt kell nézni ki mondja. Ha egy értelmes, értékes ember mond egy véleményt, vagy olyan valaki, aki jól ismeri az illetőt és hiteles, elfogulatlan véleményt alkot akkor neki hiszünk.


Mondani meg bármit lehet a lényeg, hogy, aki mondja az valamilyen szempontból hiteles legyen.

2012. aug. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
jó csak azt nem értettem, hogy az én véleményemre mondták e vagyis hogy én lennék e a nem hiteles személy, de akkor nem hiszem hogy így van.
2012. aug. 4. 19:16
 3/5 anonim ***** válasza:
Én megértem a kedves kérdező aggályát ezzel a mondással kapcsolatban, hiszen ha komolyan vesszük, akkor egy neves, hiteles személyiség szájából bármekkora baromság is hangzik el, akkor azt komolyan kell venni...? Tévedhetetlen emberek nincsenek, de a hitelesek legalább beismerik, ha tévednek.:)
2012. aug. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha valaki így gondolkodik, ez egy elég hülye felfogás. Ez kb. olyan, mint hogy a külső számít a belső nem. (pl. párválasztásnál)
2012. aug. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, a mondás úgy ahogy van egy baromság. Addig, hogy "Azt kell nézni, ki mondja,..." még rendben is van, de a folytatás... Gyanítom, eredetileg nem is volt ott az a félmondat.

A harmadik személy beszólása valószínűleg a pletykálkodókra vonatkozott szerintem.

2012. aug. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!