Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van egy ilyen mondás:"a...

Van egy ilyen mondás:"a gyerek nem fáj", de akkor miért mondja mindenki, hogy nemvárt előtt napokkal mensi szerű "fájdalom/szurka babát jelenthet?

Figyelt kérdés
Ha tényleg azt jelentheti,akkor vajon mi az oka ennek a szúrkáma,fájdalomnak?
2011. máj. 7. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Sose hallottam ezt a mondást, de feltételezem, hogy átvitt értelemben kell érteni :)))

A szurka attól van, hogy akkor ágyazódik be a picike teremtmény a méhbe, konkrétan a méh falába és ez jár ezzel az érzéssel.

2011. máj. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elképesztő,hogy egy 1mm-es kis picurka beágyazódását meg lehet éreznni...
2011. máj. 7. 22:46
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem éreztem,egyiknél sem,(két babám van)csak egyszerűen nem jött meg.(Tervezett babák,tehát figyeltem a testem.)
2011. máj. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 kisnita ***** válasza:
100%
Két terhességem volt az elsővel úgy vetéltem el, hogy azt se tudtam, hogy terhes vagyok csak utólag derült ki. A kisfiammal sem éreztem semmit. Szóval nekem tényleg "nem fájt a gyerek" :D Egyébként sosem hallottam még ezt a mondást. De így elsőre azt gondolom szerintem nem a beágyazódásra értik hanem valami másra...
2011. máj. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Manka68 ***** válasza:
100%

Szia!

Én mindig ugyanazt éreztem, akár volt baba, akár nem.

Ezeket a szurkákat, mensi szerű fájdalmat a hormonok okozzák, amik akkor is vannak, ha babás az ember, és akkor is, ha nem. Nekem a petefészek szurka azt jelenti, hogy megvolt a tüszőrepedés, és a helyén kialakult sárgatest feszít. A méhemnél azért érzem a puffadást, mert vastagszik a nyálkahártya, ami szintén a sárgatest műve. A mensifájdalmat akkor szoktam érezni, amikor a megrepedt tüszőből a folyadék a hasamba kerül.

Szóval nem a beágyazódás az oka a dolgoknak. :-(

Jó is lenne, ha lennének jelek, nem kéne tesztelgetni és dokihoz szaladgálni. :-)

A biztos, az a pozi teszt és az ultrahang. :-)

2011. máj. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nekem is fájt azt hittem megjön aztán a babáim jöttek:-)
2011. máj. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Első babámmal nekem is voltak hasszurkák,második is harmadik babánál mindjárt megjön érzésem volt!
2011. máj. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!