Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan tegyek jó benyomást az...

Hogyan tegyek jó benyomást az állásinterjún?

Figyelt kérdés

Két kisgyerekem van, talán ez is az oka annak, hogy nehézkesen megy az álláskeresés... :(

A férjem egy ismerőse most irodai munkára keres dolgozót, és mivel éppen én is munkát keresek ezért behívtak állásinterjúra. Még nem biztos, hogy felvesznek, de a protekció miatt egy kis előnnyel indulok. Nagyon szeretném ezt a munkát, de attól tartok el fogom szúrni. Mit tegyek, hogyan viselkedjek? Adjam csak önmagamat?


2012. júl. 24. 13:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, add önmagad, ez jó. Légy határozott, de ne "fellengzős", ne érezd nyeregben magad a protekció miatt. Azt szeretik, ha előtte utánanézel a cég profiljának, és ha erre terelődik a szó, akkor látják, hogy otthon vagy a témában, vagy ha hasonló munkakörben már dolgoztál valahol korábban, akkor mesélj a tapasztalataidról, hogy miért volt neked testhezálló az a munka, stb. Gondold végig előtte, hogy milyen jó tulajdonságaidat tudod kiemelni, pl. jól tudsz csapatban dolgozni, vagy jó a kommunikációs képességed, esetleg gyorsan tanulsz - ami fontos lehet a munka szempontjából. Zavarban ne légy, legyen meg a szemkontaktus, húzd ki magad, mosolyogj sokat.

Legyél csini, ne sminkeld agyon magad, semmi kirívó - de gondolom ezeket te is tudod. :)

Sok sikert!

2012. júl. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem a tapasztalatom az hogy legjobb ha önmagadat adod, válaszolj nyugodtan, saját szavaiddal, ne mondj marhaságokat meg feleslegesen se beszélj, mindig a lényeget mondd. Ha már dolgoztál hasonló munkakörben azt mindenképp említsd meg. Az állásinterjúra normálisan öltözz föl, nem muszáj kicsípned magad de nagyon lerobbantan sem öltözködj fel. Elég egy normális szoknya valami elegánsabb felső, és ennyi. Én nekem szakmai végzettség nélkül jött össze egy irodai munka, én is protekciós voltam, bementem mondtam hogy még nem dolgoztam ilyen munka körben, magam adtam meg lelkesedtem is a munka iránt ami nagyon jó benyomást tud kelteni a munkáltatónál. Utána néhány nappal később már hívtak is hogy enyém a munka és sokáig dolgoztam ott, de a cég mivel csődbe ment leépítés volt amibe sajnos én is belecsúsztam, de legalább nem az elsők közt voltam. Egy évig dolgoztam csak ott szinte én voltam a legnagyobb újonc és majdnem utolsónak küldtek el. A lényeg légy önmagad, szépen beszélj, ha esetleg mondanak valamit hallgasd végig sőt azt is jó néven szokták venni ha azzal kapcsolatban kérdezel tőlük valamit, hogy ha valamit nem mondanak akkor kérdezd meg, lehetőleg a munkával kapcsolatos legyen. mert ezt is figyelemmel veszik hogy mennyire érdekel.
2012. júl. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Add önmagad, légy mosolygó, pozitív. Gondolj arra, hogy úgy is sikerülni fog, hiszen te vagy a legjobb ember. Ülj egyenes háttal, mindig húzd ki magad. Kézfogásnál ne legyen döglött hal a kezed. :)

Beszélj összefüggően.

Én egyre jobb vagyok, de még mindig nem sikerült semmit sem találni. :D No nem baj, nem adjuk fel!

Sok sikert!

2012. júl. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Biztosan nem fogok fellengzősen viselkedni. :) Rettentően izgulok, de megpróbálok magabiztosan viselkedni és a legjobb formámat nyújtani.

2012. júl. 24. 13:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!