Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A nők miért érzik fontosnak,...

A nők miért érzik fontosnak, hogy legyenek rajtuk ékszerek?

Figyelt kérdés
Én nő vagyok. És az él elméletem, hogy én pl. pucérnak érzem magam, ha nincs rajtam ékszer (FÉM nyaklánc, karkötő vagy óra). Meg olyan szegényes, szánalmasnak. Még akkor is, ha csak filléres bizsu, amit felvettem. Én ezt idáig úgy magyaráztam magamnak, hogy ez régen talán a gazdagság jele lehetett, annak, hogy a lány jó családból származik, nem egy "akárki", komolyan kell venni. Mert az ékszereket nem maga vette, mert ki költene ilyenre saját magának, valószínűleg ajándékba kapta. Egy férfitől, aki az apja vagy az udvarlója. Bármelyik is, valószínűleg tőkeerős, ha ilyet vesz. És nem lesz jó vele ujjat húzni. Tehát mindha az ékszer hordása tiszteletet parancsolna. Szerintetek?
2012. júl. 23. 14:08
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem meg divat. És az emberek, főleg a nők szeretnek divatosak lenni.
2012. júl. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
51%
Én nem érzem fontosnak, hogy mindig legyen rajtam ékszer. Csak fülbevaló van rajtam, meg az órám. 19L
2012. júl. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%
A jól megválasztott ékszer feldobja a ruhát, a sminket, frizurát, a kezet, tehát szinte tetőtől talpig hat. Én úgy érzem, színesebb vagyok tőle, és különben is, olyan jó érzés válogatni, hogy most melyik is illik jobban a ruhámhoz (a válogatáshoz nem kell egy vödörnyi vackot összegyűjteni, elég 2-3 jól kiválasztott garnitúra). Arról nem is beszélve, hogy az ékszer megválasztása sokat elárul egy ember ízléséről. Ki ne akarna jó benyomást kelteni saját magáról?
2012. júl. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szép akartál lenni valamikor, tetszettek az ékszerek, megszeretted őket, és hozzászoktál, hogy mindig van rajtad valami.

Én például nem hordok ékszert, mert kényelmetlen.

2012. júl. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nahát pont az ellentetted vagyok mondhatni :)

nekem ez nagyon durván hangzik mert én semmilyen de komolyan semmilyen ékszert nemtudok elviselni magamon, olyan szinten bezártság érzetem van tőle, hogy áhh

de visszatérve igazad van ez régen a gazdagok kiváltsága volt, de mostanság mindenki számára szinte elérhető ugyh nemhiszem h sok ember így áll az ékszerekhez mint te"

de amugy szerintem sokaknak vannak ilyen dolgai én a könyvekkel vagyok így, soha összenem gyűrném, dobálnám és rosszul vagyok ha vki trehánykodik velük, jó te nem írtad h lenne bármi bajod is azokkal akik nem hordanak ékszert csak ez is vmi hasonló"

2012. júl. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Engem csak tinikoromban foglalkoztattak az ékszerek, és akkor is csak a testékszerek :) Viszont érdekes, fülbevalóm nem volt soha. Most 25 vagyok, nincs az a puritán megjelenésem egyáltalán, de ékszert gyakorlatilag sosem hordok, engem zavar a karkötő, gyűrű, meg minden hasonló.

Egy darab nyakláncom van, azt se hordom. Szeretem, de egyszer levettem, azóta is mindig elfelejtem újra felvenni.

2012. júl. 24. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!