Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ti, milyen témát tartotok...

Ti, milyen témát tartotok fontosnak?

Figyelt kérdés

Szeptemberben készülök menni egy Földtudományi Diákkonferenciára, de sajnos még nem igazán döntöttem el, hogy milyen témában. Íme az induló szekciók:

1. Csillagászat, planetológia, meteoritok,

2. Meteorológia, légköri fizika, geofizika,

3. Geomorfológia, felszínalaktani és földtani folyamatok,

4. Talajtan, talajföldrajz, talajképződés, felszíni és felszín alatti vizek,

5. Ásványok, kőzetek, ásványi nyersanyagok,

6. Fosszilis és megújuló energiaforrások, környezetbarát felhasználásuk,

7. Kövületek, az élővilág fejlődése,

8. Földtani környezetvédelem és természetvédelem.


Szeretnék olyat választani, ami már nem egy lerágott csont, nem vmi unalmas témát szeretnék előadni, hanem valami aktuálisat! Lehetőleg Magyarországgal legyen kapcsolata... Tavaly a globális felmelegedést választottam és elég nagy sikerem lett vele!


Kérlek írjatok mielőtt példákat, hogy milyen földrajzi témákra gondoltok (+ milyen szekcióba tartozna)!!


Előre is köszönöm!


2011. márc. 1. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem ez a három témakör szimpatikus, engem legalábbis ezek érdekelnek a legjobban.

5. Ásványok, kőzetek, ásványi nyersanyagok,

6. Fosszilis és megújuló energiaforrások, környezetbarát felhasználásuk,

7. Kövületek, az élővilág fejlődése,


5. itt el tudok olyat képzelni, hogy bemutatod a különböző drágaköveket, keletkezésüket, mi okozza a színűket (ez kicsit kémia is), stb.

6. ez talán a lerágott csont "szekció", mindenki erről beszél szinte

7. ez is nagyon jó téma, egy kicsit bioszos is. belemehetsz kicsit abba az elméletbe is, hogy D-Am. és Afr. valamikor egyben volt, és erre a kövületekből lehetett következtetni, stb.

2011. márc. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én adnék egy nagyon extra témát, amit más tuti nem hoz elő:


3. Geomorfológia, felszínalaktani és földtani folyamatok: Atlantisz miért nem létezhetett?


Nagyon szép hosszú előadást lehet előhozni belőle, esetleg még embertani dolgokat is belevehetsz, és szépen le lehet vezetni. És egészen biztosan más nem fogja elővenni :)


Ha gondolod, tudok adni anyagot hozzá.

2011. márc. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bár, most olvastam, hogy lehetőleg Magyarországgal kapcsolatos :\ Bocs, nem vettem észre.
2011. márc. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Atya ég!!! Olyannak volt tavaly sikere Földtudományi Diákkonferencián sikere (egyáltalán elmegy/eljut rá), aki képes feltenni kérdést a gyakorikérdéseken??? Ráadásul pont olyat, amit neki kéne tudnia, neki kéne döntenie és elméletileg neki kéne benne lennie a témában... de ha nem, akkor nézz utána...


Ha még általános iskolás vagy, akkor visszaszívom, hátha találsz itt néhány jó ötletet. Bár sanszos, hogy nem... és a másikra is nem :-D


"Kérlek írjatok mielőtt példákat, hogy milyen földrajzi témákra gondoltok (+ milyen szekcióba tartozna)!! " -ezt pl. az általános iskolások se tennék fel. Legalábbis a normálisabb fajta... bár tudom, hogy az utóbbi években egyre jobban romlik a tendencia minden szinten.


én pl. bármelyikről tudnék kapásból beszélni folyamatosan, értelmesen esetleg érdekesen kb. negyed óráig... aztán kezdenék rizsázni. Némely pontnál simán 1/2 - 3/4 órát is... az 1. és a 6. pontnál órákat is.


Pedig kő keményen mérnöki vonalon vagyok.


ui.: Azért ugatlak le, hátha segít.

2011. márc. 2. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
6. 8. azokról sokat lehet irni és pont nagyon fontos és aktuális
2011. márc. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha valami olyan témát keresel, amivel lenyűgözheted a közönségedet, akkor az egyes. A csillagászattal el tudod kápráztatni az embereket, ha megfelelő képeket és illusztrációkat választasz.
2011. márc. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!