Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek mikor volt jobb...

Szerintetek mikor volt jobb gazdagként élni, most vagy valamelyik régebbi korban (pl. ókor, középkor)?

Figyelt kérdés
2012. júl. 19. 23:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Gazdagként mindig jó volt élni, a tolvajok meg mindig megtaláltak :P
2012. júl. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Mátyás3 ***** válasza:
100%
Most sokkal jobb élni. Ma egy pl magyar középosztálybeli ember 1000x jobban él, mint a 2. VH előtt bármelyik császár, király akárki. Jobb higéniás viszonyok, egészségügy, várható élettartam...
2012. júl. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 ava87 ***** válasza:
92%
Az sem mindegy, hogy helyileg hol :) De ez nekem inkább olyan, hogy vannak olyan korszakok, amikben szívesen éltem volna, de persze egyikben sem szegényként :D Pl. a 40-es 50-es évek Amerikájában szívesen éltem volna, persze nem csóróként. De pl. Magyarországon nem szívesen éltem volna akkoriban, sem szegényen, sem gazdagon.
2012. júl. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
Gazdagként most a legjobb élni, a középkorban a gazdagság sem ért túl sokat, ha nem állt mellette nemesi cím, az ókorban pedig a gazdagok is sokkal kiszolgáltatottabbak volt, mint ma.
2012. júl. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is most jobb mert azért régen ha elkapott a TBC pl hiába voltál gazdag, simán elpusztulhattál 20 évesen a nagy palotádban. vagy gyerekszülés közben. nem tudtak annyiszor és olyan messzire utazni mint most lehet ha gazdag vagy, klima se volt a hintoban, se a palotában :D

egyébként nekem is az 50-es évek amerikája az egyik kedvencem, nagyon nagyon szivesen élnék akkor, vagy legalább megnézném milyen lehetett.

2012. júl. 20. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Most jobb, régen a gazdagoknak sok felelősségük is volt, most meg gyakorlatilag csinálhatsz amit akarsz. Na meg régen mire költötték a nagy vagyonukat, nem lehetett semmit venni, maximum több földet, meg kaját, meg több ruhát, és ennyi. A szórakozási lehetőségekből is kevesebb volt, Bora-Borára sem nagyon utazgattak a középkorban szerintem. Persze nekik akkor biztos jó volt, de mai fejjel ma jobb gazdagnak lenni.
2012. júl. 20. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Jelenkor, de biztosra veszem a jövő még tutibb lesz, mind az átlagpolgárnak, mind a gazdagnak.
2012. júl. 20. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Régen a gazdag nőknek 30 kilós fémeket kellett viselniük a ruhájuk alatt és olyan fűzőt, hogy levegőt nem tudtak benne venni...Az ókori fáraóasszony (Kleopátra) is az öregedést egy "különleges" szérummal csökkentette, krokodilalommal összekevert agyaggal; azért szerintem a mai kenőcsök nem ilyen undorítóak :D


Manapság ráadásul a gazdagok bejárhatják a földet, mert ugye van repülőgép, helikopter, amik gyorsabbak, mint a régi világ egyszerű lovaskocsijai a rázós macskaköves utakon.


Úgyhogy ma :D

2012. júl. 20. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!