Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az erdélyi magyarok, miért...

Az erdélyi magyarok, miért hiszik azt, hogy ők magyarabbak, mint a mo. Magyarok?

Figyelt kérdés
Egy kérdésben olvastam ezt előtte nem hallottam
2012. júl. 10. 18:37
 1/2 anonim ***** válasza:
20%

Mert ez igaz is.

- egy mo-i magyar

2012. júl. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
74%

Ott kisebbségi helyzetben vannak, lenézik, kirekesztik őket csak azért, mert ők magyarok. Ezért egyedül egymásra számíthatnak, így bennük sokkal nagyobb a nemzeti öntudat, mint az itthoni magyarokban. Egyébként én már jártam Erdélyben és Szerbiában (Zentán) is magyaroknál, és az összetartozáson kívül azt is észre vettem, hogy ők normálisabb emberek is, tehát nem mindig szemétkednek egymással és nem minden második szavuk a b*meg.


Ha itthon körülnézel, mit látsz? Sokan külföldre mennek egyetemre, vagy diploma után elhagyják az országot (és azt ne vitassuk, hogy igazuk van-e vagy sem, mert sztem igazuk van), de akkor sem azt nézik, hogy mi a HAZA érdeke. Míg a külföldi magyarok igyekeznek magyarországi egyetemet választani, majd itthon dolgozni, és nem a pénz az elsődleges nekik, hiszen van valami, ami az ő életükből hiányzik: a haza. Ők mindig kirekesztetten éltek, és ettől akarnak menekülni.

2012. júl. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!