Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szinte mindenki a vérét...

Szinte mindenki a vérét kívánja annak a nőnek, aki elgázolta az iker csecsemőket. Ti egyet értetek ezzel?

Figyelt kérdés
2012. jún. 20. 13:50
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Tegnap egy cikkben azt írták, hogy abban az utában nincs járda.

Olyan meg nincs, hogy visz a tömeg. Ha nem látok rendesen, lassítok.

2012. jún. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom, hibás volt - e a gázoló, de nekem is sokkal furcsább hogy az ikreket az utcán tologatta.

Vagy választottam volna más útvonalat ( ha lehet) vagy más közlekedési eszközt ( hordozókendő, kisebb babakocsi).

Én nem mertem volna kivinni az útra őket.


Az is furi, hogy - ahogy itt írta már valaki- hogy nem tolták félre azonnal a babakocsit, amikor látták hogy jön szembe az autó.


Mindenesetre ez már úgyis mindegy, nagyon sajnálom a kisbabákat.

2012. jún. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Ahol én lakom, sajnos abban a városban is van jó pár olyan útszakasz, belvárostól kijjebb , ahol kizárólag úttesten lehet menni, mert járda vagy nincs, vagy ha van is, járhatatlan(jól ismert magyar kőkorszaki útviszonyok...).És sajnos az egyik általános iskola és óvoda felé is ilyen vezet.Kétszer kellett arra mennem, de fülem- farkam kettéállt, azt sem tudtam, merre forogjak, hogy véletlenül ne baxxon el valami jármű.Talán a cikkben szereplő út is hasonló lehetett.
2012. jún. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Valóban, a mi városunkban is nem egy ilyen szakasz van, ahol hol van járda, hol nincs. Sok olyan utca is van, ahol meg hiába van járda, fél autó elfoglalja ha ott akar parkolni. Gyalogos még elfér egymagában, de babakocsival már nem. Ezért szintén nem lehet hibáztatni az autóst, mert ha nem tenné fel egy részét a járdára, úgy parkolna az úton, hogy az mellett már nem fér el egy nagyobb autó. A mi utcánk is ilyen. Szépen felújították, térköves járda stb. csak épp cikázni kell a gyalogosnak: Fel a járdára, le a járdáról, és így tovább.
2012. jún. 20. 15:08
 15/24 Julie S ***** válasza:
91%

Ha én lennék a gázoló helyében, roppant szarul érezném magam. Ha én lennék az anya helyében, akkor is roppant szarul érezném magam.

A baleset, viszont baleset. Balesetek mindig is voltak és mindig is lesznek. Az élet bármennyire is szívós, bizonyos esetekben mégis egy törékeny dolog. Ha az a nő nem szándékosan gázolta el az ikreket, akkor nincs miért gyűlölni. Bármelyikőnk kerülhet olyan helyzetbe, amit kívülállók szerint könnyű lett volna elkerülni. De utólag könnyű felülbírálni valamit, viszont előre senki nem tudhatja, mi fog történni.

2012. jún. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Én nem kívánom a vérét. Talán mindkettő fél hibás, vagy egyik sem, az viszont biztos, hogy mindkettő félnek bűntudata van emiatt.

Szerintem bárkivel előfordulhat, hogy elüt valakit. Velem is volt már ilyen, amikor hajszálon múlt, hogy nem lett semmi baj!


Mindenesetre, igyekszem óvatosan vezetni, nem megyek gyorsabban, mint amennyire biztonságosnak ítélem meg, még akkor sem, ha mögöttem tolakszanak.

Inkább érjek később haza, inkább legyenek mérgesek rám, de nem akarok sérülést okozni senkinek!

2012. jún. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
93%

Én úgy gondolom annak a nőnek elég büntetés most ezzel a lelkiismerettel együtt élnie. Nem hiszem, hogy szándékosan tette amit tett. Érdekes, mikor múltkor kiderült egy nőről, hogy miután megszülte a gyereket, 1 évre a fagyasztóba tette, az nem váltott ki ekkora visszhangot, pedig azt igazán nem véletlenül csinálta.


Én gyalogosként mondom, hogy némely járókelő gyakran veszélyesebb, mint az autós. Hiába van a gyalogosnak elsőbbsége, hiába van zebra stb, akkor is oda kell figyelni, mert a vezetőnek sem esik le azonnal, hogy most zebra, vagy nem látja vagy akármi lehet. Amúgy sem kell meghalni azért, mert nekünk van elsőbbségünk .Ezt most csak azért írom le, mert gyalogosként látok annyi ilyen esetet, ahol ha a sofőr nem szemfüles és ügyes, akkor simán baleset lehetett volna, csak azért mert a drága járókelű az út közepén álmodozik.


Erről az esetről az a véleményem, hogy egyrészről nagyon szomorú, én nem is tudom mit tennék a szülők helyében, másrészről azonban abszolút véletlen. Az autósnak egyébként amúgy is az út szélén kell közlekedni, ami tudom nem kifogás, de ha pl az anya valóban forgalommal szemben ment, akkor ő is ugyanúgy észrevehette volna, hogy közel jött egy kocsi. Szerintem. Én nem hiszem, hogy bárkit meg kéne ezért tépni. Legyen tanulság a többi autós, gyalogos számára! Az autósok értsék meg azt, hogy a gyalogosnak rosszabb, mert csak kijelölt helyeken közlekedhet és még ott sem kap elsőbbséget, de a járókelő meg azt fogja fel, hogy lemondani az elsőbbségükről jobb, mint kórházba kerülni az igazunkért.

2012. jún. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
66%

A szülők hibásabbak.


Egy ilyen útszakaszon, nappal szemben ikerbabakocsit tolni nem épp életbiztosítás sem ikreknek, sem szülőknek. Akár van járda, akár nincs. Kereshettek volna egy utat, ahol van elegendően széles járda, és akkor mindez nem történik meg. Ezek a szülők még egy gyerekre sem álltak készen felelősségteljes gondolkodás tekintetében, nemhogy ikrekre.

2012. jún. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
94%
18-as válaszoló vagyok! Épp most volt a híradóban, hogy volt járda, sőt a babakocsi el is fért volna, lemérték. Ezek után csak egy kérdés maradt: ugyan mi a bánatot keresett a nő az úttesten babákkal?
2012. jún. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem akárhogy is nézzük, embert ölt. Oké, hogy megbánta, de akkor sem engedném el.


Azt írják, a baleset Érden, a Szövő utcában történt. Érdemes megnézni Google mapsen: totál egyenes utca, merőleges mellékutcákkal. Teljesen kiszámítható.

Kétféleképp üthette el a kocsit a nő: vagy a látási viszonyokhoz képest túl gyorsan ment, vagy ha rákanyarodott az utcára, azt anélkül tette, hogy rendesen körülnézett volna. Tehát hibázott, nem tartotta be a kreszt. És ez két csecsemő életébe került.


Legalábbis gondolkodjon el. És nem csak ő, hanem mindenki más is. Ezt a balesetet nyilvánvalóan meg lehetett volna előzni, ha a nő ésszel közlekedik. De ez nálunk nem divat. Rengeteg autós nem tartja be a szabályokat, különféle okok miatt. Az ilyen idősebb nők pl. tipikusan azért nem, mert nem akarják elfogadni, hogy romlik a látásuk és hosszabb a reakcióidejük, csak emlékeznek, hogy húsz éve simán végigmentek 60-nal azon az utcán.

Márpedig az autózásnál, mivel más emberek életével játszunk - no meg mellesleg a sajátunkkal is - elsődleges szempontnak kellene lenni a biztonságnak. Ha úgy süt a nap, hogy 20-al kell menni, akkor annyival megyek. Ugyanígy szakadó esőben és tükörjégen is.


Mindazonáltal el tudom képzelni, hogy a sofőrön példát akarnak statuálni, azért kapták így fel ezt az esetet, hisz számtalan más gázolásról sehol nem esik hír. Például nekem két rokonom ütötte el egy autós nemrég, anya és lánya azonnal szörnyethaltak. Ott is csak sietett és egy pillanatra nem figyelt az autós, bumm, két emberéletnek annyi. Csak nem lett belőle hír. És még hány ilyen eset lehet!


Szerintem igenis mindannyiunk érdeke, hogy minden autós számára az első a biztonság legyen, hogy ne csapjanak el más embereket. Az, hogy esetleg késésben van, csak ez után jön.

2012. jún. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!