Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy viszonyultok egy beszédhi...

Hogy viszonyultok egy beszédhibás emberhez? Mit gondoltok mikor észreveszitek?

Figyelt kérdés
Nem nagyon dadogok, inkább akadozok. Néha egyáltalán nem, de most vizsgaidőszakban azért eléggé észre venni.
2012. jún. 16. 23:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Megértően.
2012. jún. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Semmi különöst, nem tehet róla. Van egy dadogós lány ismerősöm, aki ha stresszel, dadog. Sose tudom, hogy ilyenkor hagyni kell

Végigkodani, vagy nekem kéne befejezni a mondatát?

2012. jún. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én azt utálom csak ha közben beleszólnak, nem várják meg a mondat végét, és olyankor kezdhetem elölről, mert nem azt akartam mondani amit gondoltak... A befejezéses dolog néha bántó, olyan lekezelő, de közeli ismerőstől azért elfogadható, nem érzem magam rosszul tőle. De a legjobb ha hagyod végig mondani szerintem :D Meg ne nézd a száját, az nagyon zavaró. (Legalábbis engem zavar.)
2012. jún. 17. 00:11
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is dadogok, de eddig szerencsére mindenki jól viszonyult hozzá. Tanárok is iskolában, eladók, könyvtáros. Volt egy kínosabb esetem az önkormányzatnál, amikor a saját számomat nem tudtam elmondani, de a nő elég megértőnek tűnt.

Egyébként én kifejezetten szeretem, ha kimondják helyettem, amit mondani akarok. Barátnőmet viszont (aki szintén dadog) idegesíti. Változó, hogy kinek mi a kényelmesebb.

2012. jún. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én nem dadogok,de nem tudom kimondani a " C" és a "SZ" betűket. Amikor gyerek voltam akkor az általános iskolai osztálytársaim alsó tagozatban csúfoltak. De ahogy idősebb lettem, úgy lett egyre jobban elfogadva. Ma már senkit nem zavar hogy selypítek-
2012. jún. 17. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyik rokonom dadog, úgyhogy megszoktam kiskoromtól kezdve. Általában végigvárom, amit mondani akar, ha nagyon nem megy, akkor befejezem, de mindig úgy, hogy nem segítségként, hanem pl. már valami kommentárral, tehát reagálva.

Remélem, ezt nem érzi bántónak.

2012. jún. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Anyu logopédus, és nagyon sok beszédhibáson segített már, ha zavar, érdemes felkeresni egyet, nem farkasok :) Igazából mindennek pszichés az alapja, és tényleg, minden megszüntethető. Nekem volt egy dadogós barátom, és nagyon sokan szivatták miatta, ezekre az emberekre az éretlenen kívül csak a szánalmas szó illik. Nem tehetsz a beszédhibádról. Én igyekszem türelmesen s megértően viszonyulni hozzájuk. Amikor azt veszed észre, hogy a szádat nézik, gondolj arra, hogy te is mennyiszer nézed más száját beszéd közben.. pontosan ezért nézik a tiéd is, nem azért, mert beszédhibás vagy. Akadozás meg... egy nagy levegőt vegyél, próbálj meg nyugodt lenni. Gyakorolj. :)
2012. jún. 17. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok, az én beszédem görcsös, régebben dadogtam, és nem képeztem tisztán a hangokat. Az osztálytársaim bántottak is emiatt.

A beszédhibások száját azért nézik, mert akár tudat alatt is szájról olvasással próbálják jobban megérteni. Persze vannak, akiken ez nem sokat segít.

2012. jún. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!