Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti szoktatok adni pénzt a...

Ti szoktatok adni pénzt a koldusoknak?

Figyelt kérdés
És ha igen, megelégednek vele vagy még a karotokat is akarják?

2012. jún. 13. 20:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak annak akin látom hogy tényleg éhes és arra kell neki, én ezt általában mindig észreveszem. Meg van is egy hajléktalan itt a kisvárosunkban elég népszerű, sosem iszik, nem dohányzik közmunkából él valahol az utcán alszik főleg nyáron. Neki szoktam adni egy kevéske aprót amikor a bolt előtt áll és látni rajta hogy enne valamit. De egy olyannak aki részegen mászkál az utcán ordibál és kötekedik mindenkivel annak egy centet sem adok.
2012. jún. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%

Nem. Bolti hentespult előtt pénzecskéjét számolgató, gondterhelt arcú idős hölgyet - ismeretlenül - kértem már meg szépen: engedje meg, hogy vegyek neki ezt-azt a csirkenyakak mellé - és meg ne bántsam. Láttam, hogy nehezére esik elfogadni, de örültem, hogy megértette a gesztusomat.

Utcai koldusnak soha. Nem költök "építőanyagra" az erdélyi oláh-cigány (luxus) giccspalotákhoz.

2012. jún. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig azt mondom nekik, hogy beszaladok a boltba, és hozok pár zsemlét vagy kiflit, meg valami kis szalámit mellé. Erre eddig mindig azt a választ kaptam, hogy de neki pénz kell! Pénzt nem adok. Kétszer adtam pénzt: egyszer egy tolókocsis embernek, akit ismertem látásból. Ült a bolt előtt, előtte egy tábla: "Motoros tolókocsira gyűjtök." Máskor pedig egy láthatóan rokkant, beteg embernek. Viszonylag ápolt volt, de látszott rajta, hogy nagyon éhes. Majdnem kicsordult a könnye, amikor bedobtam a kis bögréjébe a 100 Ft-ot.

Egyszer egy anyuka(?) jött oda hozzám kora este, hogy a 3 gyereke még nem evett semmit aznap, adjak neki pénzt kajára és buszjegyre. Mondtam, hogy akkor beugrok a kisboltba, hozok nekik kiflit. Nem, az nem jó, neki pénzt adjak, mert abból haza is tudnak menni, meg kaját is tud venni. Erre mondtam, hogy csak kártyám van (persze ez nem volt igaz), így maradjunk a kiflinél. Nem, az nem jó, ő tud egy automatát a közelben, elkísér, tudok levenni pénzt, és ha nem akarok annyit adni neki,mint amekkorát az automata kiad, akkor felválthatom a boltban, ő ráér megvárni...

Na itt durrant el az agyam. Visszadugtam a fülest a fülembe és elfordultam tőle.

Ezt a történetet meséltem el nővéremnek és az egyik barátnőmnek. Nos, azóta ők sem egyből hajtják el a koldulókat, hanem felajánlják az ételt. Tőlük már kétszer elfogadták, de a gyakoribb, hogy nem kell nekik.

20/l

2012. jún. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
40%

Kicsit gondolkozzatok amikor ételt ajánlotok fel, ha te te kapnál idegentől elfogadnád?


Szerintem elég rendesen félnek a mérgezéstől, vagy a betegségektől, nyilván erre ki is oktatják őket azért a szociális munkások...

Ha ételt ajánlotok fel akkor az csakis bontatlan konzerv legyen, vagy más sértetlen készétel.

2012. jún. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

Annak ajánlok fel ételt, aki arra kér pénzt. Ha egyszer valaki elfogadná, akkor én is konzervet vennék mellé, vagy egy kis csomagolt szalámit, plusz egy üveg ásványvizet.

Ha pedig nem meri elfogadni, akkor ne is kérjen!

2012. jún. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%

Én azt a pénzt, inkább bedobom egy állatmenhely, vagy egy állatkórház kasszájába. (olyan, mint a mekiben, amibe aprót lehet dobni)

De egyébként, azért állnak ott, mert van olyan hülye, aki ad nekik.

Ezért is van, minden második piros lámpánál egy csöves.

És az sem mellékes, hogy bérkoldusok is vannak, ami abból áll hogy kirakják a csöveseket egész napra, aztán begyűjtik tőlük a pénzt. jobb esetben összejön nekik 2 liter pancsolt bor.


Olyat is tapasztaltam már, hogy egy barkácsáruház parkolójában oda jött hozzám egy kb 10-12éves lány, a szokásos kartontáblával, amire már nem is tudom mi volt írva, de a lényeg az, hogy adjak pénzt.

Majd mikor megtettem néhány lépést, a parkolóba betolatva látok egy fekete nyugati kocsit, amibe nem éppen az idén barnult egyének ültek....

Erről ennyit...

2012. jún. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"Nem, az nem jó, neki pénzt adjak, mert "


Nekem ez a szituáció MÁV állomáson esett meg. Odajött egy aránylag jobban kinéző ember, hogy haza szeretne jutni és tudnék-e aprót adni, 250 ft hiányzik. Mondtam, hogy nem, de menjünk be a pénztárba ismerem a pénztárost (ez igaz is volt) kérje a jegyet, és én kipótolom. Ezt azért is emrtem, mert tudtam, hogy ha utána visszaváltaná a jegyet, nem váltja vissza az ismerős pénztáros. Nem, neki az nem jó, adjak aprót. Mondtam nem, de jöjjön csak tényleg el tud utazni. És értsem meg, tényleg jegyre kell. Mikor 3. alkalommal ajánlottam a pénztári kipótolást és nem fogadta el, mondtam, hogy inkább mást hülyítsen...


Ugyanígy a Keletiben volt egyszer, egy öltönyös ember jött oda, hogy az előző IC-re felszállt, letette a cuccait, és leszállt a conatról venni egy kólát de közben a vonat elment. Az ügyfélszolgálatra bement, és a cuccait megtalálták, de le kell mennie Sopronba érte. És hogy jegyre gyűjt.


Mondtam neki első körben, hogy ha megvan a cucc, miért nem kéri, hogy a köv. vonattal küldjék vissza Keletibe? (Ugyanis állítása szerint már 6 órája ott kéreget jegyre, azidő alatt már visszaért volna.) Hát nem azt nem.


Akkor megoldás 2-ként felajánlottam, hogy beszélek a jegyvizsgálókkal, és az ÜFSZ-el, hogy mi történt, hitelezzék meg az utazást. Nem nem.


Megoldás 3: Beszélek a jegyvizsgálkkal, bűntessék meg, és mivel a Sopronba ért cucca között ott az érvényes jegye, akkor be tudja mutatni, és a bűntetést is törlik, meg le is jutott Sopronba. Áhh az megint nem volt jó valamiért.


Megoldás 4-ként még a mozdonyvezetővel való kapcsoaltfelvételt javasoltam, de az sem volt megfelelő.


Kezdett gyanussá válni, hogy a pénzemre hajt, de nem adtam... Aztán kicsit lelkiismeret-furdalásom volt, hiszen nem lakkcipő öltöny-nyakkendő kombóban szoktak kéregetni, de elhessegettem a gondolatot, hiszen ha valaki nekem ilyen esetben 4 féle emgoldási módot kínálna, és mindet visszautasítanám... Nos, ott nem a segítőmben van a hiba...


Amúgy utcán nem szoktam adni. Egyszer az Örsön ilyen virágot árulő nénikének adtam 500 forintot, hogy tegye el, de be is vallotta, hogy őt "futtatják" alig kap ebből valamit. És figyelik is... Mocsok egy világban élünk.

2012. jún. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: biztos a te koldusod is félt, hogy mérgezett a jegy, hahahh :)
2012. jún. 14. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi ilyen-olyan szervezeteknek szoktunk csekken feladni pénzt én ezzel letudom a jótékonykodást.


Néha 1-1 alkalommal adok az utcán is, de ettől inkább vonakodom, mivel sajnos NAGYON sok esetben nem ételre kell.


Volt eset, amikor egy lámpánál odajöttek kéregetni. A pali azzal kezdte, hogy majdnem beesett az ablakon, olyan részeg volt... Bár lehet megéhezett a sok feles után.

2012. jún. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Itt,ahol lakom,10/8 esetben adok.Tudom hogy nem biztos hogy kaját vesz belőle,de nem érdekel.
2012. jún. 14. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!