Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szoktál-e adni a koldusoknak...

Szoktál-e adni a koldusoknak pénzt?

Figyelt kérdés
Ha igen, miért, mennyit? Ha nem, miért nem?
2011. márc. 15. 15:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Szokott nálam szendvics, cikksajt meg ilyesmi lenni. Fel szoktam nekik ajánlani. Ha nem fogadja el nem kap tőlem semmit. (Mert akkor valószínűleg csak a függőségének a finanszírozására kéreget.) Ha elfogadja és látom, hogy TÉNYLEG örül neki szoktam adni egy 100-ast mellé. (Minimálbérből nem lehetek nagyon nagylelkű... :/ )
2011. márc. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szoktam, változó, 50 és 200 ft között.
2011. márc. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mindig szoktam adni a koldusoknak. Csak pénzt. Nem érdekel mire költi: megissza, vagy megeszi. A fontos, hogy örüljön neki.
2011. márc. 15. 16:08
 4/10 anonim ***** válasza:
Szoktam.50-200 között.De az kell hozzá,hogy valamiért megsajnáljam.De olyan is volt,hogy zöldséget kért,vagy zsemlét,vagy gyümölcsöt a gyereknek a bolt előtt.Azt szívesebben megveszem.
2011. márc. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát most mindenki le fog pontozni, de nem érdekel. Én nem adok pénzt soha a koldusoknak. Menjen el dolgozni, én is kiállhatnék az utcára koldulni. Ez a legegyszerűbb megoldás. Megalázza magát mások előtt, nincs semmi tartása/büszkesége. Az emberek sajnálatára vágyik. Könnyű siránkozni, hogy nincs pénz, lakás, pia! Ha csak koldul nem is lesz. Én nem így teszek jót. Inkább adom a pénzem állatmenhelyeknek, sérült gyerekeknek.
2011. márc. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Változó. Általában nincs sok pénz nálam, mert kártyán van, diák vagyok, ráadásul Budapesten a belvárosban mozgok. Naponta legalább 10-15 koldussal találkozom. Könnyű kiszámolni, hogy ha csak egy százast adnék mindig nekik, már azt nem fedezné a 25 ezres jövedelmem. Márpedig nekem is élnem kell valamiből.

Mondjuk ha úgy jön ki a lépés, hogy éppen vásároltam az aluljáróban és látom, hogy ott áll egy koldus, akkor adok neki valamennyit. De ha már öten ott vannak, akkor nem, mert ha csak 200 Ft-ot kapnak, már az is egy napi megélhetésembe került.

A későbbiekben sem tervezem, hogy nagy utcai adakozó leszek, inkább olyan civil szervezeteket támogatok, akik segítenek nekik.

2011. márc. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem, pedig szeretnék, mert sajnálom őket. Lehet, hogy egy kicsit beteges vagyok ebben, de én általában annyira eldugom a pénzem, ha van nálam, hogy elő se igen bírom szedni egy pillanat alatt, ha látok gy koldust. Azért meg nem akarok megállni, hogy kiszedjem ott a pénzt, mert ezt is veszélyesnek érzem.
2011. márc. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nem szoktam.
2011. márc. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én nem szoktam... hogy miért? Mert a többség inkább bagót, meg piát vesz rajta, esetleg elszedik tőle a "bodzaszedő" "futtatóik". Meg ha valaki hajléktalan, attól még adhat magára és legalább kétnaponta elmehetne megfürdeni egy közeli szállóra, hogy ne legyen szagos.

Ha olyannak ítélem az illetőt, akkor inkább egy zsemlét ajánlok fel neki, ha éhes, azt nem tudja tőle elvenni senki, ha egyből megeszi.

Nyáron volt az egyik rádiónak egy kísérlete, hogy az egyik műsorvezetőt kimaszkírozták csövesnek és kiült valamelyik aluljáróba. Kíváncsiak voltak, hogy mennyit tud összeszedni 1-2 óra alatt. Közben mondták, hogy az ügyesebbje akár napi 1000-3000Ft-ot is össze tud szedni pusztán földön ücsörgéssel. Ha nem szedik el tőlük, és gondolkoznak egy kicsit, akkor még félre is tudnak tenni belőle egy jó kajálás után.

2011. márc. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha megyek haza a suliból és van még kajám akkor azt odaadom.
2011. márc. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!