Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Annyira bizonytalan vagyok...

Annyira bizonytalan vagyok magamban, mégis mihez kezdjek? Megőrülök a folyamatos őrlődéstől.

Figyelt kérdés

Szóval egyszerűen nem vagyok biztos abban, hogy amit helyesnek gondolok, valóban helyes-e. Az osztálytársaimtól nagyon különbözök, ők képesek akármin röhögni, ha ahhoz van kedvük, én csak azon nevetek, ha valami tényleg annyira humoros, hogy előjön belőlem a nevetés. Ők rengeteget foglalkoznak egymással meg a többi emberrel, engem nem érdekel egyáltalán, hogy ki kivel szakított, veszett össze, stb. Ők ha belezúgnak valakibe, akkor teljesen le vannak törve, hogy nem lehet az övék, csak ekörül forognak a gondolataik, vagy ha valaki szakított velük, hangoztatják mindenkinek ezt, hogy együttérezzenek velük. Én ha megtetszik valaki, akkor nem csinálok semmit, nem rakom fel a telefonomra a képeit, meg hasonló hülyeségek... pláne nem próbálok meg járni vele, mivel még nem állok ilyesmire készen, fiatal vagyok ehhez. A barátaimmal a témák nem abból állnak, hogy kibeszélünk másokat, megvitatjuk mások magánügyeit, meg ilyenek. Inkább könyvekről, filmekről, normális zenékről meg ilyen dolgokról beszélgetünk (kevés barátom is van).

Valahogy érzem, hogy valahogy így lenne helyes kb, persze én jócskán túlzásba viszem, mert zárkózott is vagyok, de nem ez a lényeg. Hanem nem vagyok már biztos abban, hogy ez normális. Sokszor szoktam itt kérdéseket olvasgatni , volt egy másik lány, aki hasonló korú volt és hasonlót kérdezett, mint én, csak nem eresztette ilyen bő lére :) Olyasmit írt, hogy ő még nem akar pasizni, bulizni, meg hasonlók, inkább tanul, mire valaki írta, hogy biztosan mert még kislány, majd megváltozik, ha beindulnak a hormonok.

Ez a válasz nagyon szöget ütött a fejembe. Lehet, hogy én nem vagyok normális és nekem kéne olyannak lennem, mint a többi lánynak? De én nem akarok olyan lenni, de ez se jó, hogy ennyire más vagyok :( Vajon idővel én is olyan leszek? Mert hát ha igaza volt a válaszolónak, akkor abból ez következik. Persze nem úgy gondoltam, hogy apácaszerűség leszek, egyszerűen csak EGYELŐRE még jó ideig nem akarok senkivel úgymond összejönni.

Még van egy másik dolog is. Itthon, meg pl utcán szépnek érzem, ill. látom magam. Viszont amikor látom az osztálytársaim (ill. évfolyamtársaim), akik minden nap sminkelnek, néhány vasalja a haját (én is próbáltam, de mindig behullámosodott rövid időn belül), akkor velük önkéntelenül is összehasonlítom magam és iszonyatosan csúnyának érzem magam.

Ez a dolog mégjobban kiborít, mint az előző. Nem tudom már komolyan magamról, hogy mit higgyek. Mondták már páran, hogy szép vagyok, de nem is tudom... Én amikor tükörbe nézek, valahogy mindig teljesen mást látok.

Teljesen idegroncs vagyok már ettől, egyszerűen nem tudom, hogyan lehetne megtudni, valóban olyan csúnya vagyok-e, mint néha látom magam, vagy esetleg szép?! :/

Ez azért borít ki ennyire, mert világéletemben zavart, ha valamiben nem a legjobb vagyok, elég ambíciózus voltam mindigis.

Nektek mi a véleményetek erről az egészről? Hogyan békélhetnék meg végre magammal? :( Olyan rossz ez így...

Bocsi, elég zagyvaság így hirtelen, na meg hosszú is, de nagyon kikívánkozik már belőlem, valahova muszáj kiadnom magamból. Köszönöm, ha elolvastad és még válaszolsz is!

14/L



2012. jún. 11. 21:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak legyél bátrabb. Találd meg magadban újra az erőt...ne félj tök kezdőlenni és hibázni...Elesel, felálsz, újra próbálod... egy óra múlva eltűnnek a sötét gondolatok...

Who dares wins.

2012. jún. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Pont az ilyen gyökér barom felnőttek miatt vannak gondban a mai "normális" gyerekek, mert nincs felnőtt akivel ezt megbeszélhetnék (anya,apa)

Én azt gondolom, hogy 14 évesen pont abban a korszakban vagy,amikor keresed önmagad és megpróbálod magad elhelyezni a világban és a társadalomban. Ezen minden egyes ember átesik, anno mindenkinek akik ma már felnőttek, ugyanilyen gondolataik voltak önmagukkal kapcsolatban (elég szép vagyok-e, szeretnek-e mások)

Én 30 éves lány vagyok, és azt kell, hogy mondjam neked, az lenne a legjobb, ha minden fiatal ilyen volna mint te, ilyen dolgokon járna az esze, mint neked.

Nem te vagy "nemnormális", hanem sajnos ők.

még nagyon sokat fogsz változni, mire felnősz, de úgy érzem jó úton haladsz afelé, hogy EMBER légy...:)

Fel a fejjel, minden ember egyszeri és megismételhetetlen, egyedi teremtmény. És pontosan úgy jó, ahogy van :)

2012. jún. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló típusú ember vagyok mint te, és az én osztálytárnőim is többnyire ilyenek de ők még szóvá is tették nekem, hogy miért vagyok ilyen komoly, mikor lesz végre pasim stb. Én azt mondom neked hogy csak légy önmagad és szard le azt amit mondanak és amit csinálnak én is csak röhögtem és annyit mondtam, had döntsem el én mit, és mikor csinálok. Egyébként az, hogy néha csúnyának látod magad és a többiek jelenlétében kisebbségi komplexusod van, teljesen normális, velem is sokszor előfordul. Szóval csak fel a fejjel, nem vagy egyedül a "problémáddal" és a legfontosabb: csak légy önmagad, ez a legfontosabb! ;) 16/L
2012. jún. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
74%
Te valóban 14 éves vagy kérdező? Szépen fogalmazol és jó a helyesírásod. Nem hiszem, hogy gond lenne veled, olyannak tűnsz, akinek van saját egyénisége, stílusa és nem a trendek, az aktuális divatirányzatok határozzák meg az életét. Sztem ezek a behatások egy hülye versenyre, megfelelési kényszerre szorítják rá az embereket, ami nem szól másról csak a kivagyiságról, nehéz is vele lépést tartani és nem is sok értelmét látom. Azt csináld, ami neked jól esik, és az a lényeg hogy te szépnek lásd magad, a többit le kell tojni. Az említett második válaszoló valszeg fiú volt, nem kell törődni vele, máshogy élte meg a dolgokat.
2012. jún. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!