Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nagyon bizonytalan vagyok....

Nagyon bizonytalan vagyok. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
A bűnöm az, hogy szemérmetlen dolgot néztem/gondoltam, és a félelmem kicsit nevetségesnek tűnhet mások számára, de nagyon cikinek érzem meggyónni. Nagyon jóban vagyok a pappal, és ezért olyan kellemetlen ilyet elmondani neki. Persze ez nem fog megakadályozni, mert meg fogom gyónni. Mit tehetnék, hogy ne érezzem ilyen kellemetlennek?
2011. júl. 30. 13:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért érzed kellemetlennek, mert "ciki" elmondani, mert "jaj mit gondol majd rólam?", vagy azért mert úgy érzed nagy bűn és mennyire szörnyű, hogy hívő létedre képes vagy ilyesmire?


Ha az első, akkor gondolj arra, hogy valószínű hallott már rosszabbat is, valamint valószínű őt még inkább kínozzák az ilyen gondolatok, hisz cőlibátust fogadott.


Ha a második, akkor olvasgasd az Igét. Azokat a részeket, hogy "nincs tökéletes ember", "nincs bűntelen ember" ... de van bűnbocsánat a bűnbánásra. És ha bánod akkor az a jó. Az lenne a baj, ha nem bánnád és könnyedén menne a gyónás, mert akkor nem lenne igazán őszinte. A bűnbánás mindig egy kis "halál", ha ezt érzed az az igazi.


Ezt protestánsként mondom neked, és hozzáteszem, nem muszáj elmenned a paphoz, egy imában Istennek is megbánhatod a bűnödet és így kiiktatsz egy emberi tényezőt. Teheted ezt azért is, hogy ne okozz kisértést a kedvenc papodnak, mert a képzelgésed ecsetelése belemászhat az ő agyába is.

2011. júl. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Igazából bánom is, hogy ennyi önuralmam sincs, de az is foglalkoztat, hogy mit fog ezután gondolni rólam..? Mindegy, Istenért megteszem.
2011. júl. 30. 13:41
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasnonló helyzetben voltam, mint te.Nagyon nehezen vettem rá magam, hogy meggyónjam, de sikerült.:)És nagyon megkönnyebbülve jöttem ki.Az igaz, hogy én egy ismeretlen papnál gyóntam, de szerintem egy ismerőssel még jobban el tudsz beszélgetni.:)
2011. júl. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Ismeretlennel nekem sokkal könnyebb lenne, de nincs rá lehetőségem.. =/
2011. júl. 30. 13:48
 5/20 lsten válasza:
52%
Mire gondoltál?
2011. júl. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Az lényegtelen.
2011. júl. 30. 14:22
 7/20 A kérdező kommentje:
Én komolyabban veszem a vallást ennél. -.-"
2011. júl. 30. 14:47
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Isten az, ki megbocsájthat, nem egy pap. Hány közvetítőt ismersz ember és Isten között? Én egyet.


1Tim 2,5 "Mert egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus"


1Thess 2,4 "Hanem a miképen az Isten méltatott minket arra, hogy reánk bízza az evangyéliomot, akképen szólunk; nem úgy, hogy embereknek tessünk hanem az Istennek, a ki megvizsgálja a mi szívünket."


De ha te a pap és a katolikus egyház szándékait keresed az Úr neve helyett, tedd azt. Jézus nevének jelenése szabadító. "Szűl pedig fiat, és nevezd annak nevét Jézusnak, mert ő szabadítja meg az ő népét annak bűneiből." Hiszel te a szabadítóban, vagy csak ki akarod önteni a szívedet egy embernek. Hiszel te Jézusban, a Krisztusban? Vagy a katolikus egyház erejében szeretnél hinni? Döntsd el. Ha megbántad, kérd az Atyádat, hogy bocsássa meg, mert megbántad. Ha meg az egyháznak akarsz megfelelni, akkor gyónd meg a papnál...

2011. júl. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

15:20-as.

A katolikus egyház szerinted ennyiből áll? Ha nem tiszteled az Isten nevében felkent "közvetítőket", akkor tényleg nem egy nézetet vallunk. Nem Jézus küldte el a Szentlelket apostolainak, hogy általuk bocsánatot nyerjen az ember? Az apostolok munkáját ma a papok végzik.

2011. júl. 30. 15:55
 10/20 A kérdező kommentje:
*Isten küldte
2011. júl. 30. 15:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!