Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nagyon bizonytalan vagyok....

Nagyon bizonytalan vagyok. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
A bűnöm az, hogy szemérmetlen dolgot néztem/gondoltam, és a félelmem kicsit nevetségesnek tűnhet mások számára, de nagyon cikinek érzem meggyónni. Nagyon jóban vagyok a pappal, és ezért olyan kellemetlen ilyet elmondani neki. Persze ez nem fog megakadályozni, mert meg fogom gyónni. Mit tehetnék, hogy ne érezzem ilyen kellemetlennek?
2011. júl. 30. 13:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Az apostolok az evangéliumot, más szóval az örömhírt adták hírűl a világnak. Az első három és fél évben csak Izrael fiainak, majd a próféciai hét felének lejárata után a pogányoknak, azaz a népeknek. Krisztus nem azért tette tanítványokká az apostoloknak, hogy lépte nyomon megbocsáthassanak mindenkinek. Az igaz kereszténynek legfeljebb az őt ért sérelmeket bocsáthatja meg, de azt meg is kellene. Azért, mert valaki kikiáltja magát úgymond Péter utódának, attól még nem az. De nem baj, mert meg kell ennek meg kellett lennie ennek is.


"Ne csaljon meg titeket senki semmiképen. Mert nem jön az el addig, mígnem bekövetkezik elébb a szakadás, és megjelenik a bűn embere, a veszedelemnek fia,

A ki ellene veti és fölébe emeli magát mindannak, a mi Istennek vagy istentiszteletre méltónak mondatik, annyira, hogy maga ül be mint Isten az Isten templomába, Isten gyanánt mutogatván magát."


Mit ír Dániel?

"És sokat szól a Felséges ellen és a magasságos egek szenteit megrontja, és véli, hogy megváltoztatja az időket és törvényt; és az ő kezébe adatnak ideig, időkig és fél időig.

De ítélők ülnek és az ő hatalmát elveszik, hogy megrontassék és végleg elveszszen."


Itt miről szólt Pál, miről szól Dániel? Ki az, aki szakadást okozott, ki az, aki Istenként mutogatja magát Isten templomában? Ki az, aki a törvényt meghamisította, eltörölte, megváltoztatta, újat csinált? Ki az, aki az időket megváltoztatta, az időszámítást újra kezdte, a napot az éj felére tette, az év kezdetét a Bibliai újévtől eltérően a nap ünnepévé integrálta a tél felétől? Ki az, ki megrontotta a szenteket, és a mai napig is átkozzák a tagjai? Vagy, ha ennyire értelemmel bírsz, akkor kiről szól Pál, kiről szól Dániel? Ja, még nem jött el, majd a világ végén, de az is lehet, hogy több évezred van még addig, mi? Okos... Dániel 360+180+720 évről beszél. Az annyi, mint 1260 év. Ennek ideje lejárt. Az 'egyház' hatalma megszűnt.


Az apostolok nem templomokban kreált istentiszteleteket tartottak, hanem elmentek széles-e világra, hirdették Isten dicsőségét. Nem gyóntattak, nem áldoztattak, nem vettek fel mindenféle reverendát, nem fogadtak el horribilis pénzösszeget az államtól, nem tartottak autót, házat. Nem makacsolták meg magukat és tartóztatták meg magukat, csak hogy bűnösebbnél, bűnösebb dolgokat csináljanak égve. Pedig meg van írva, hogy jobb élni, mint égni. Ezt te egybemosod a papokat az apostolokkal?

Valóban van párhuzam, ugyanis az apostolok szó jelentése küldött. Csak annyi különbséggel, hogy amíg az apostolokat Krisztus küldte, addig a papokat az 'egyház'.


Nem a papság ellen vagyok, hanem a hamis tanításaikkal vagyok útálattal velük szemben. Gyűlölöm a tanításukat, pedig csodálatos erő is lenne bennük...

2011. júl. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
52%

Jn 20,22-23

Ezekkel a szavakkal rájuk lehelt, s így folytatta: "Vegyétek a Szentlelket! Akinek megbocsátjátok bűneit, az bocsánatot nyer, s akinek megtartjátok, az bűnben marad."

Mt 16,19

Neked adom a mennyek országa kulcsait. Amit megkötsz a földön, a mennyben is meg lesz kötve, s amit feloldasz a földön, a mennyben is fel lesz oldva.”

Mt 18,18

Bizony mondom nektek: amit megköttök a földön, a mennyben is meg lesz kötve, s amit feloldotok a földön, a mennyben is fel lesz oldva.

2011. júl. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
67%

"A kérdező kommentje:

Én komolyabban veszem a vallást ennél. -.-"

értem,hát ez esetben maradj hűséges rabja a tanításaiknak,ezt tudom tanácsolni.

2011. júl. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 49%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:30


Ez szép, most meg sem magyarázom a jelentését. Ha szóról szóra érted is, az hol van, hogy akik ezen emberek utódainak hívják magukat, őnékik is adott a hatalom? Hol van az általad írt idézetekben, hogy Krisztus követőinek ez az ajándékuk? Látván láttok és nem ismertek, hallván hallotok és nem értetek.

És ezt olvastad már?


"Némelyiknek ugyanis bölcseségnek beszéde adatik a Lélek által; másiknak pedig tudománynak beszéde ugyanazon Lélek szerint;

Egynek hit ugyanazon Lélek által; másnak pedig gyógyítás ajándékai azon egy Lélek által;

Némelyiknek csodatévő erőknek munkái; némelyiknek meg prófétálás; némelyiknek pedig lelkeknek megítélése; másiknak nyelvek nemei; másnak pedig nyelvek magyarázása;

De mindezeket egy és ugyanaz a Lélek cselekszi, osztogatván mindenkinek külön, a mint akarja." IKor 12:8-11

2011. júl. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
52%

"Itt miről szólt Pál, miről szól Dániel? Ki az, aki szakadást okozott, ki az, aki Istenként mutogatja magát Isten templomában?"


Nem Istenként, hanem méltatlan szolgájaként felajánlja az Atyának Jézus Krisztust áldozatul a bűnök bocsánatára.


"Ki az, aki a törvényt meghamisította, eltörölte, megváltoztatta, újat csinált?"


Nagy gőgre utal ez a mondat. A törvényt Jézus Krisztus töltötte be, senki más nem tudja. Jézushoz kell hasonulnunk, ezért kell a szentségeken keresztül újból és újból megújulnak. Aki ezt nem látja be, önmagát csapja be. És aki még ellene van, az kétszeresen csapja be önmagát.


"Ki az, aki az időket megváltoztatta, az időszámítást újra kezdte, a napot az éj felére tette, az év kezdetét a Bibliai újévtől eltérően a nap ünnepévé integrálta a tél felétől?"


Az legyen a legnagyobb bűne az Egyháznak, hogy nem este kezdjük el napot. Tudod mások a meteorológiai feltételek a két kontinensen. Bár semmi nem támasztja alá ezt a kijelentést úgy önmagában.


"Ki az, ki megrontotta a szenteket, és a mai napig is átkozzák a tagjai?"


Ki kit nevez szentnek, ugyebár.


"Vagy, ha ennyire értelemmel bírsz, akkor kiről szól Pál, kiről szól Dániel?"


Azokról, akik zsidóknak hívják magukat, de nem azok. Érdekes, hogy a protestánsok ezt a kis népet elfelejtik, azt a népet, mely máig a vérvád átkán szenved, aki prófétáit kettéfürészeltette, megkínozta, megölette. És tetteik máig nyilvánvalóak. De mégis azokat korholják, akiket Jézus missziós útra indított, és a pokol tüzei nem vesznek erőt rajta.


Az aposztata Jeruzsálem, Nagy-Babilon. Rómát is ők rontották meg mind az ókorban mind a reneszánsz idején, amikor meggazdagodtak és a keresztény városokat felhizlalták keleti luxuscikkekkel. A nemesből gőgös hatalomhajszász lett, a nép pedig korcsosult. A papságról ne is beszéljek, akiket már az Egyház képtelen volt kontrollálni.


"Ja, még nem jött el, majd a világ végén, de az is lehet, hogy több évezred van még addig, mi? Okos... Dániel 360+180+720 évről beszél. Az annyi, mint 1260 év. Ennek ideje lejárt. Az 'egyház' hatalma megszűnt."



"Az apostolok nem templomokban kreált istentiszteleteket tartottak, hanem elmentek széles-e világra, hirdették Isten dicsőségét."


Marhaság, sőt. A zsidókeresztények Jeruzsálem lerombolásáig a Templomban tartották az istentiszteleteiket.


"Nem gyóntattak"


Lehet hogy nem fülkékben, de a presbiter számára meg kellett vallani a bűneiket.


"nem áldoztattak"


Dehogynem, hiszen isteni parancs volt a kenyér megtörése a bor átváltoztatása, amely átváltozik Jézus Krisztus testévé és vérévé, amely kiontatik a bűnök bocsánatára.


(1Kor 11,23–25) (Lk 22,19–20) (Mk 14,22–24) (Mt 26,26–28)


"nem vettek fel mindenféle reverendát"


Valóban nem, de ennek szimbolikus szerepe van. A pap Krisztus jegyese, aki egy közvetlenebb kapcsolatban van Istennel, bár erre méltatlan rá.


"nem fogadtak el horribilis pénzösszeget az államtól, nem tartottak autót, házat."


Az apostoli Magyar Királyság Szent Korona-tana szerint az Egyház támogatandó, hogy ne legyenek az anyagi gondok terhére az evangelizációban és a nép lelki vezetésében.


"Nem makacsolták meg magukat és tartóztatták meg magukat"


Dehogynem. A papoknak teljes önmegtartóztatásban élnek az a testi boldogságban.


"csak hogy bűnösebbnél, bűnösebb dolgokat csináljanak égve."


Ezt inkább te ezzel a kommenteddel teszed, kb. mint a sátán, aki a törvényekre, felesleges akadékoskodásokra hivatkozik, hogy Jézust a feladatától eltérítse. Mert ezek az érvek önmagában hangzatosak, de erőtlenek.


"Pedig meg van írva, hogy jobb élni, mint égni. Ezt te egybemosod a papokat az apostolokkal?

Valóban van párhuzam, ugyanis az apostolok szó jelentése küldött. Csak annyi különbséggel, hogy amíg az apostolokat Krisztus küldte, addig a papokat az 'egyház'."


Téged azonban biztos. Az iróniát félretéve Krisztus hatalmat adott az apostoloknak, hogy újabb apostolokat tegyenek a világ végezetéig.


"Nem a papság ellen vagyok, hanem a hamis tanításaikkal vagyok útálattal velük szemben. Gyűlölöm a tanításukat, pedig csodálatos erő is lenne bennük..."


Az érzés tökéletesen kölcsönös.

2011. júl. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
38%

"Ez szép, most meg sem magyarázom a jelentését."


Nem is szükséges, hisz egyértelmű.


"Ha szóról szóra érted is, az hol van, hogy akik ezen emberek utódainak hívják magukat, őnékik is adott a hatalom? Hol van az általad írt idézetekben, hogy Krisztus követőinek ez az ajándékuk? Látván láttok és nem ismertek, hallván hallotok és nem értetek."


És azt én hol látom a Szentírásban, hogy Jézus Krisztus nem akarta azt, hogy az Egyház továbbéljen, mint az apostolok?


És ezt olvastad már?"


"Némelyiknek ugyanis bölcseségnek beszéde adatik a Lélek által; másiknak pedig tudománynak beszéde ugyanazon Lélek szerint;

Egynek hit ugyanazon Lélek által; másnak pedig gyógyítás ajándékai azon egy Lélek által;

Némelyiknek csodatévő erőknek munkái; némelyiknek meg prófétálás; némelyiknek pedig lelkeknek megítélése; másiknak nyelvek nemei; másnak pedig nyelvek magyarázása;

De mindezeket egy és ugyanaz a Lélek cselekszi, osztogatván mindenkinek külön, a mint akarja." IKor 12:8-11"


Igen. Köszönöm, hogy megerősítetted az állításomat: ha a pap gyóntat, nem önmagából gyóntat (sorolhatnám a szentségeket is), hanem kegyelemből, és tulajdonképpen a Szentlélek cselekszik benne. És azt a protestáns fantazmagóriát is megcáfoltad, hogy ez nem gyarló emberi érdemek alapján, hanem Istennek tetszéséből származnak. Ezek mind katolikus tanítások.

2011. júl. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Nem értem, miért kellett így elkanyarodni a témától.

Mindegy, meggygóntam, és most sokkal jobb. =)

2011. júl. 30. 20:14
 18/20 A kérdező kommentje:
*meggyóntam
2011. júl. 30. 20:14
 19/20 anonim ***** válasza:
52%

Mindenkinek mondom, hogy az evangélikusoknál és tudtommal a reformátusoknál is van magángyónás, csak nem kötelező és nem olyan gyakori. Ilyenkor a lelkész négyszemközt beszélget a hívővel, nincs fülke. Hozzátartozik a lelkészi feladatokhoz.

Ez még nem zárja ki, hogy a hívő bizonyos dolgokat nem a lelkésznek/papnak, hanem kizárólag Istennek is meggyónjon, de jó dolog, ha egy teológiát tanult és Isten által erre a feladatra kijelölt ember segít bizonyos kérdésekben vagy tanácsot ad.


Kedves Kérdező!


Örülök, hogy megkönnyebbültél! :)

Remélem sikerül továbblépned ezen a dolgon és hasznos tanácsokkal látott el a papod...:)


Isten áldjon!

2011. júl. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Lehet hogy ezzel nem mondok, újat, de azért leírom, hátha mégis lesz aki ezt nem tudja.

A paráznaság bűnét gyónás során nem kell részletezni, mivel ez semmi jóra nem vezet (mert az ilyen bűnökkel nem jó túl sokat foglalkozni vagy beszélni róluk). Elég annyit mondani hogy mondjuk szemérmetlenül néztem, de azt hogy mit hol miért már nem kell kitárgyalni. A bűnbánat a fontos és nem a részletek.

2011. aug. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!