Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Elmondjam neki, vagy inkább ne?

Elmondjam neki, vagy inkább ne?

Figyelt kérdés
Van egy jó barátnőm (sima barátságról van szó, nem kapcsolatról) - és van egy lány, akit ő utál, tudom is, hogy miért. Én butaságnak tartom a dolgot, de azt megértem, hogy nekik emiatt megszakadt a barátságuk. Mostanában közös hobbink miatt elkezdtem levelezni ezzel a lánnyal (ő keresett meg), és egyre jobban kedvelem. Nem tudom, elmondjam-e a barátnőmnek. Egyrészt fájna neki, és féltékeny lenne - sajnos van rá hajlama, hogy megpróbáljon lelkifurdalást kelteni, önbecsülése viszont nincs. Másrészt ez így olyan, mintha a háta mögött csinálnám. Soha nem beszéltük ki őt, szóba sem került, teljesen másról (a hobbiról) beszélgetünk emez lánnyal. Ebből nem is igen lesz barátság, viszont élvezem a levelezésünket, és ő is. Ti szólnátok a helyemben barátnőmnek, ha előre tudnátok, hogy a szívére veszi?
2012. jún. 6. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:

A jó barátság nem zárja ki, hogy mással is barátkozz. FÖként ha nagyrészt közös érdeklödés köt össze a másikkal, akkor a helyedben elmondanám, nagyon higgadtan, hogy a másikkal is van kapcsolatod, azt nem várod el, hogy ö is kibéküljön vele, de téged semmiképpen ne korlátozzon abban, hogy kivel tartasz fenn levelezést.

Elhallgatni semmiképpen sem jó, de az sem, ha emiatt lemondasz a levelezésröl.

Elöször egész biztos meg lesz lepödve, esetleg meg is sértödik, de ha értelmes, akkor rá fog jönni, hogy a te életed nemcsak belöle áll.

2012. jún. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én ugyanebben a helyzetben vagyok, üközőpontként két ember között, akik hallani sem akarnak egymásról. (Illetve, egyikük fogcsikorgatva utálja a másikat, a másik pedig némi értetlenkedéssel áll hozzá, mert szemtől szembe konfliktusuk nemigen volt még.)

Én a titkolózást választottam, bár bevallom, bűntudatom van és gyakran görcsölök emiatt. Arról mindketten tudnak, hogy a másikkal jóban vagyok, de ha az első megtudná, hogy a másikkal moziba megyek meg szórakozni, teljesen ki lenne akadva. Én nem tudom, most már hogy simítsam el a dolgot balhé nélkül, mert ha utólag derül ki, az már menthetetlenül gáz, de te, ha még az elején vagy, na egy csináld...

Beszélj róla! Beszéld meg a barátnőddel, hogy megérted a konfliktusukat, elfogadod, hogy ők nincsenek jóban egymással, de akkor ő is fogadja el, hogy te élvezed ezzel a lánnyal a beszélgetést/levelezést. Mert ha összebarátkozol ezzel a másik lánnyal, és utólag derül ki, akkor el kell számolnod vele, hogy miért nem beszéltél erről...

2012. jún. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocsánat, előző vagyok: szóval, *ne így csináld, akartam mondani. :)
2012. jún. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megírtam neki, egyáltalán nem reagált, elkezdett másról írni. Azt hiszem, rosszul esik neki, de nektek köszönhetően tiszta a lelkiismeretem. Köszönöm.
2012. jún. 11. 20:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!