Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Villanyszerelőnek kell adni...

Villanyszerelőnek kell adni borravalót?

Figyelt kérdés
2012. jún. 5. 16:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
A vállalkozó belekalkulál mindent, sokszor számlát se ad, nekem legalábbis. Most őszintén, miért kell mindenhol jattolni, nem elég drága minden? Villanyszerelőnek, kifizetem a munkabérét, mégis mennyit adjak még?
2012. jún. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Senkinek sem kell. Nekem sem ad senki. Ha szimpi, adhatsz, de nem kötelező.

Fodrásznak szoktam adni, felfelé kerekítek, de egy szerelőnek, aki horror áron dolgozik plusz kiszállási díjat is kér, nem.

2012. jún. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Kérjél számlát az elvégzett munkáról.
2012. jún. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
miért lettem lepontozva? egy szóval nem mondtam, hogy tömni kell a villanyszerelő zsebébe a zsét.
2012. jún. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
kérdezd meg a munka megkezdése előtt, hogy mamennyit ennyibe fog kerülni.....Ő ezt meg tudja már előre mondani...főleg ujj szerelésnél...javitásnál is van rezsiórabér melyet már előre tud.Tudja azt is mennyi a kiszállás...tehát nem kell többet adni mint amennyi jár....megkérdezheted előre tud e adni számlát ha nem tud rajtad a döntés joga...megfelel vagy nem. A számlaadás nem feltétele a hozzáértéshez. Adhatok én számlát ha Sz@r munkát végzek. mit ér vele.? Megfogja köszönni ha munka közben megkinálod egy pohár vizzel vagy egy kávéval. /vill szer/
2012. aug. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!