Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Villanyszerelőnek kell adni...

Villanyszerelőnek kell adni borravalót?

Figyelt kérdés
2012. jún. 5. 16:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Senkinek nem KELL adni borravalót, ezt többnyire a szimpátia dönti el.
2012. jún. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ: ha maszek, akkor olyan árat kér, ami neki biztosan megéri, tehát nem kell(ene) adni.

Egyéb esetben pedig valóban a szimpátia.

2012. jún. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%

Hát majd ha meghallod mennyit kér, akkor kibuksz, és eszedbe sem jut a borravaló! Bőven megkérik ők az árat, ettől ne tarts...

Ha esetleg olyan szerelőt hívsz, akit úgy küldenek ki egy cégtől, és neki a cégével el kell számolnia, akkor ahogy gondolod, adhatsz is neki. De ezek eleve magas árat kérnek, tehát jól megfizetik a szerelőket.

A maszek pedig annyit kér, amennyit nem szégyell. Nem a borravalóra fog számítani, belekalkulálja azt már jó előre...

2012. jún. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
19%
pff.. szépeket gondoltok a vállalkozókról, bravo.
2012. jún. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%

igen, jól látják az előzőek, biztosan jól megkéri az árát!

Én nem adnék, nevezhet akárki sóhernek! Amíg én 500 Ft-os órabérben dolgozom (szakmunkát végzek OKJ-s bizonyítvánnyal, sok felelősséggel), ők vagy 2-3-szor többen. Hát, én adjak nekik, nem fordítva? Neeem!

2012. jún. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Kifizeted amit kér.
2012. jún. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
41%

gondolkodtatok már azon, hogy neki ez nem nettó jövedelme, hanem keményen fizeti az apehba a járulékot, ami 40 rongy havonta + szja, + mindenféle iparűzési adó, meg vackok? meg gondolom nem gyalog jár, tehát benzinköltség, felszerelések, anyagok, minden, ami kell.


nem mondom, hogy nincsenek gerinctelen vállalkozók, vannak is, nagyon sokan, de ma a villanyszerelőknek nem könnyű, meg úgy összességében a kisvállalkozóknak. én pl fodrász vállalkozó voltam, mindenki csak pampogott, hogy 6ezer a 2 órás hajfestés, és mikor közöltem velük, hogy jó, ha nekem ebből van 900 ft-om, akkor csak lestek. a dolgok mögé kéne látni.

2012. jún. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Előrebocsájtom, hogy (másodállásban) én is vállalkozó vagyok, mindent fizetek pontosan és számlát is adok.


Ha nem éri meg a kedves vill.szerelőnek, akkor biztosan nem fog vállalkozni. Hogy fizeti rendesen...? Ehhe, nemrég nálam volt két ilyen úr, dolgoztak 40 percet 5 ezer forintért, az anyagot is én vettem, számla nuku....

2012. jún. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
35%

másodállásban a vállakozás egész más tészta, mint főállásban, ég és föld a kettő.


modnom, vannak szemetek, de szerintem nem jellemző.


és nem úgy megy a dolog, hogy hmm, a vállalkozásom szar, akkor feladom!


általában úgy megy, hogy elkezd ingyen dolgozni (tehát bevétel = kiadás ) és 1 év vergődés után jut oda, hogy feladja azt, amivel évek óta kínlódik. nem ilyen egyszerű ez.

2012. jún. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%
egyébként hozzátennék még annyit, hogy tényleg nem KELL borravalózni, csak bevédtem kicsit a kisvállalkozókat
2012. jún. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!