Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem fogadja el a Magyar...

Miért nem fogadja el a Magyar társadalom a marihuána fogyasztást?

Figyelt kérdés
Más országban is elfogadott dolog,és mindenkinek a saját döntése hogy mit kezd az életével... nem?
2012. jún. 5. 08:30
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
28%

Miért ne tudnál keveset szivni, nem is értem. Ha felbontasz egy üveg vodkát meg kell igyad mind? Van akinek igen.

Marihuánában egy veszély van, ellenőrizhetetlen hogy be van e tépve vagy sem aki vezet. Legalábbis én nem tudok róla hogy lenne valami egyszerü utcai gyorsteszt rá mint az alkoholra.


Mérlegre teszük az alkohol és a marihuána káros hatásait mind a szervezetre mind a társadalomra az alkohol 100x károsabb, mindenféle szinten. De még idevehetnénk a nikotint is, még a nikotin is elvesztené a versenyt a marihuánával szemben. A kávé is okoz ilyen alapon pszichés függést, milliók gyakorolják nap mint nap.


Egyszerüen ebben nőttünk fel, nekünk egy tántorgó az utcán vagy egy családverő f@szkalap mindennapos, semmi különöset nem találunk benne.

Ha ez egy indiai fórum lenne arról beszélnénk hogy miért csak a marihuána, az alkohol miért nem.


Nem gondolom hogy engedélyezni kéne mert én nem vagyok aktivistája a dolognak. De támadni a marihuánát és mellette védeni az alkoholt vagy a cigarettát nem tünik túl ésszerünek.

Én dohányzom, de tiltsák be cigarettát, mert úgy ahogy van hülyeség, még én is belátom.


Az emberek mindig is vágytak más tudatállapotra, ez változni sosem fog. Ha pedig valami kell akkor inkább egy ilyen kevebb kárt okozó természetes anyag mint bármi más.

2012. jún. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
38%

"Szerintem Hollandiában csak a drogturizmust akarják megszüntetni.(Így értesültem)"


Rosszul értesültél. A hatóanyag tartalom is korlátozás alá kerül:

[link]

2012. jún. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
48%
Így is van épp elég debil idióta és alkesz, nem kell, hogy még olyanok is legyenek, akiknek a fű amortizálja le az agyát.
2012. jún. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
68%

Az elég gyakori, hogy valaki csak egy pohár pezsgőt, vagy bort iszik meg. Ezt nyilván nem azért teszi, hogy részeg legyen. Tehát alkoholt lehet inni úgy is, hogy nem célod tudattalanra inni magadat.


A füvezésnek mégis mi a célja? Hát éppen az, hogy betépjél. Vagy láttatok már olyat, hogy valaki fűből csak egy slukkot szívott, amitől még normális maradt?


Bár látom, itt már néhányan nem rendelkeznek akkora agykapacitással, hogy ezt megértsék. :P

2012. jún. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Az önrombolás a környezetednek is árt. A társadalomnak szerintem az egyik alapvető kötelessége, hogy minél jobban megakadályozza az önrombolást. Az öngyilkosság sem éppen támogatott dolog. A feszültségoldást meg lehet oldani máshogy is. Pl. sporttal vagy meditációval. Az hogy vannak alkoholisták, nem értem, hogy miért legitimálná azt, hogy legyen még egy olyan szer, amivel az emberek rombolhatják magukat és a környezetüket (egy füves barát vagy családtag elég megterhelő dolog, ne hidd, hogy nem).
2012. jún. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
58%

"Ezt nyilván nem azért teszi, hogy részeg legyen"


Mi másért? Semmi másról nem szól ez mint a tudatmódositás. Ihatnál teát ezerféle izben. Már maga az alkoholos termék előállitása az alkoholról szól.

Feleslegesen véded a mundérod, ha alkoholhoz nyúlsz akkor tudatmódositást végzel. Néha kicsit, néha nagyon.

Csak annyira temészetesen teszed az ezer éves berögzödés miatt hogy nem is érted mi ebben a probléma. Vagy milyen problémákat hoz ez később.


Mint irtam nem azt mondom hogy legyen fű is. Azt mondom ha választani lehetne hogy tünjön el az alkohol és helyette csak fű lenne vagy forditva akkor én a fűre szavaznék. A társadalmunk sokkal jobban járna a fűvel mint az alkohollal.

2012. jún. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
25%

Kovesd a penzt. A kutya nem ott van elasva, hogy az emberek a fu szivasatol betepnek es ezt a draga kormany nem akarja, mert a kormany azt szeretne ha jozan allampolgijai lennenek.


Eszerint a cikk szerint a marihuanabol kivont olajjal rakot lehet gyogyitani....

[link]

2012. jún. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Nagyon érdekes cikk. Olvastam már sok ilyet. Lehet benne valami.
2012. jún. 8. 12:21
 19/24 anonim ***** válasza:

#17


És ez mit akar jelenteni? Rengeteg az ópium alapú fájdalomcsillapító, amit használ a gyógyászat, mégsem sétálhatsz be egy boltba, hogy bármikor elszállhass tőle. Ha a marihuána olaj olyan jó gyógyszer, akkor hasonló korlátozások mellett be fogják vezetni. Mindaddig, amíg klinikai kutatások ezt nem erősítik meg, a szememben ez csak drogos összeesküvés elmélet.

2012. jún. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 an00nym ***** válasza:
54%

nos először a kérdésre válaszolok:

mert hozzávetőlegesen 20évvel le vagyunk maradva politika és ezen belül drogpolitika tekintetében a fejlett országoktól, és nem nem kezdhet mindenki azt az életével amit akar ezt az adott társadalom törvényei korlátozzák, az ellentmondás az alapvető emberi szabadságjogokkal már más kérdés


most pedig a sok baromságra amit a többi válaszban láttam:

-a Marihuána dekriminalizált(nem büntetnek érte): Ausztriában, Svájcban, Hollandiában, Dániában, Kaliforniában és 12más Amerikai államban, Németországban és Nagy-Britanniában úgynevezett Cannabis Social CLubbokat szerveznek

-a marihuánát is lehet mértékletesen használni és pont annyira "betépni" amennyire szeretnél

-a marihuána nem okoz elbutulást, a neurotranszmittereket extrém mennyiségű és időtartamú használat esetén károsíthatja visszfordíthatóan

- a kenderben lévő CBD(cannabidiol) erősen rákellenes, pusztítja a rákos sejteket, idegnyugtató és enyhén szedatív hatású

- a CBN(cannabinol) intenzív immunerősítő

- sok helyen a kender pénzügyi okok miatt illegális, káros hatásai eltörpülnek az alkohol a nikotin vagy a koffein mellett( elég ha csak az LD50 értékeket nézzük)

- sok országban kapható orvosi kender szklerózis multiplexre,rákra(inkább a kemoterápia mellékhatásaira),glaucomára(zöldhályog) és számos más betegségre

- a cannabis egy gyógynövény, mértékkel kell használni gyógy vagy szórakozási célzattal


ha bárkinek egyéb információra, valamely téma bővebb kifejtésére van szügsége vagy további kérdése van a fűvel vagy más tudatmódosítókkal kapcsolatban üzenjen privátban

(ha valakit érdekel, teljes legalizációval semmiképp sem értek egyet)

(a böszméknek akik folyamatosan a drog szót használják üzenem , hogy a kávé drog, a tea drog, sőt a víz és az étel is drog olyan mentalitás alapján hogy módosítja a tudatot, a mérték valódi fogalmával emg kevesen vannak tisztában, és aki olyan abba úgysem kötök bele)

PRIVÁTOT ha valami felmerül ne offoljunk

2012. jún. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!