Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Elmondjam neki vagy ne?

Elmondjam neki vagy ne?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó barátom, aki tudom, hogy megbízik bennem, nevezzük Bélának. Van egy másik barátom is (mondjuk Jucus), akinek a barátja (nevezzük Sanyinak) Béla egy közeli barátja. Jucustól elég gyakran hallok mindenféle pletykát Béláról, amik egyébként igazak (többnyire), de tudom, hogy Jucus nem Bélától tudja, hanem valaki mástól, aki kizárásos alapon Sanyi, de nem lehetek benne biztos. Jucus megkért, hogy ne mondjak semmit Bélának (Jucus nem tudja mennyire vagyunk jóban), viszont úgy érzem Bélának tudnia kéne, hogy nem bízhat meg Sanyiban, és Sanyi folyamatosan elmondja másoknak a titkait. De egyrészt nem lehetek benne biztos, hogy ő az, másrészt meg ugye Jucus megkért, hogy ne mondjak semmit Bélának.. De nekem Sanyi egyáltalán nem barátom.

Szóval a kérdés: Elmondjam Bélának, hogy vigyázzon, kinek mondja el a titkait? Mondhatom úgy is, hogy ne keverjem bele Sanyit, de Béla és Jucus is egész jóban vannak, és azt Béla rögtön tudná, hogy én Jucustól tudom a "pletykákat", és félek, hogy ezek után benne sem bízna.. És onnan már egyenes szál vezet Sanyihoz.

Bocsi, nagyon zagyva, de az egész történet az, és most nem tudom mivel teszek jót, ha kimaradok belőle, de akkor Bélának ártok, mert ő azt hiszi megbízhat Sanyiban, vagy ha elmondom Bélának, de akkor esetleg Sanyinak és Jucusnak ártok..


2012. jún. 4. 17:59
 1/10 A kérdező kommentje:

Egyébként ezek olyan "titkok", amik eléggé bizalmasak, munkahelyi titkok, és rettentő kellemetlen lenne neki, ha jobban kitudódna. Illetve van pár magánéleti dolog is.

Alapvetően elképesztő, hogy felnőtt emberek úgy pletykálnak, mint a tinilányok, és legszívesebben kimaradnék az egészből, de nem akarom, hogy Béla ne tudja az igazat..

2012. jún. 4. 18:01
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Jucust, Bélát és Sanyit hanyagolnám, és barátkoznék inkább Igorral. Ezek meg oldják meg maguk.
2012. jún. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Állíts fel sorrendet, ki/mi a fontosabb a szereplők közül. Találd ki, hogy te mit várnál Bélától hasonló helyzetben. Azt látnod kell, hogy ha nem lépsz közbe, akkor az sem semleges lépés ("nem ártok vele senkinek, csak nem segítek Bélának"), hanem az igenis árt Bélának hosszú távon (tehát valójában: "Sanyinak ártok vagy Bélának"), mivel előbb-utóbb kitudódik egy titka, ha még ki nem tudodódott. Aztán szegény Béla majd nem érti, miért röhög mindenki rajta a háta mögött.

Azt nem látom még át, hogy Jucus mitől sérüleht a kalandban, szerintem ha Béla intelligens, akkor rájön, hogy nem ő szivárogtat.

2012. jún. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Jucus Sanyi barátnője, majd ha lesz komoly kapcsolatod, akkor tudod, hogy a párok mindent elmondanak egymásnak. Inkább Jucussal van baj.
2012. jún. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Tiszta szappanopera.
2012. jún. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A nevek nem a nemektől függenek :) Jucus nem Sanyi barátnője. :D

És igen, szerintem is eléggé szappanopera beütése van a dolognak. De nekem is az a bajom, hogy ha kimaradok belőle, azzal Bélának ártok, pedig legszívesebben azt tenném. De Béla nem ezt érdemli, és szerintem is nevetséges, hogy 30+ éves embereknél ez a probléma előáll, de nem tudok mit tenni, nem én pletykáltam, csak védeni szeretném egy barátomat.

2012. jún. 4. 18:36
 7/10 A kérdező kommentje:
Jucusnak egyébként úgy ártanék, hogy Béla tudná, hogy Sanyi fecseg, Sanyi meg rájönne, hogy Béla tudja.. És nem tudom még hány embernek mondta el, mert lehet, hogy még száznak, de lehet, hogy csak Jucusnak, és onnantól kezdve Sanyi és Jucus viszonya is megromlik. Így remélem érthetőbb mi a baj. Én kerültem kellemetlen helyzetbe, pedig én vagyok az egyetlen, akinek nem jár a pofája..
2012. jún. 4. 18:38
 8/10 anonim ***** válasza:

Mintha neked semmi szereped nem lenne az egészben. Holott nyitva a füled.

Megkérdezted már Jucust, hogy honnan tudja, amit mond? Mondtad már neki, hogy nem vagy rá kíváncsi? Megvédted már Bélát Jucussal szemben, hogy "De a Bélával az nem úgy van, istenbizony!", még ha tudod is, hogy igaza van?

Na, ennyi az egész.

Illetve még egy: Bélát is miért hallgatod meg? Ha titok, amit nem kéne elmondania, akkor kérd meg, hogy ne mondja el neked se. Gyónja meg inkább, vagy járjon pszichológushoz!

2012. jún. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kideríteném, hogy Sanyi másnak is pofázik-e (ekkor elmondanám Bélának), vagy csak Jucusnak (ekkor megpróbálnék hatni Jucusra, hogy Sanyival ezeket tartsák magukban, mert szegény Bélának milyen sz@r már.)
2012. jún. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

19:26: Igen, megvédtem Bélát, és megkérdeztem, Jucus honnan tudja, de nem nagyon akarja megmondani, azt meg nem mondom, hogy nem vagyok rá kíváncsi, mert nem akarok bunkó lenni senkivel.

Megpróbálom kideríteni, hogy Sanyi másnak is elmondja-e ezeket, de az a gyanúm, hogy igen.. Azt hiszem ez a legjobb megoldás. Köszönöm a válaszokat :)

2012. jún. 4. 19:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!