Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak nekem nagyon furcsa az...

Csak nekem nagyon furcsa az Elfen Lied nevű anime?

Figyelt kérdés
Nagyon sok benne az ellentmondás, és olyan, mintha befejezetlen lenne. És mért van a professzornak és a nagyfőnöknek szarva? Nem csak nők lehetnek diclonusok? Ez a legelső anime, amit megnéztem, és valószínűleg az utolsó is, jól eltolták a végét. Lucy hogyhogy nem esik kómába, amikor letörik a szarva? És ha már egyszer meghal, hogy állhat a végén a kapu elött? Ha pedig nem ő az, akkor ki? Az az OVA is összezavart, azt hittem megmagyarázza a dolgokat, erre valami undorító, a sorozathoz nem passzoló hangulatú szutyok, amiben a szereplők szinte nem is önmaguk. Most ezen fogok agyalni, hacsak nem alszom vagy nézek/olvasok valami értelmesebbet, vagy kapok válaszokat. Bár kétlem, hogy a készítőkön és 1-2 pszichopata japán csirkén kívül bárki tudná azokat..pedig egész jól indult a sorozat, az elején még élvezhető volt, viszont az utolsó pár rész..nem is beszélve a irreálisan hosszú haldoklásokról és a nagy vérveszteség ellenére tisztán gondolkodni és ékesszólóan beszélni tudó lánykákról. Erre még azt mondhatnám, hogy ok, alkotói szabadság..de a többi..nomindegy, bocsánat a hosszú és valószínűleg értelmetlen kérdésért, kárpótlásul itt egy krumpli; (°.:°.)

#anime #Japán #Elfen Lied #confusing shit
2012. máj. 29. 13:58
1 2
 1/13 anonim válasza:
olvasd tovább a mangát.
2012. máj. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
ja és az ova nem a legvége hanem a 10 rész után játszodik kb.
2012. máj. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Sajnos én sem tudok neked válaszolni. :D Szerintem a japánok elég betegek és jól meg kell válogatni mit nézel tőlük, én nem bírom az ilyen véres, horrorisztikus, világvége, mutáns stb dolgokat szóval az Elfen lied-ot sem nézném meg semmi kincsért. DE! Ne add fel, igenis jó dolog az anime, és rengeteg van, nézz meg még párat, mert érdemes. Sajnos a japánok ilyenek, mindegyik történet elég bonyolult és félreérthető.
2012. máj. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%
Azért nem érted, mert ez egy elégé elvont darab. Nem kezdő animéseknek való. Pszichológiailag illetve szociológiailag vizsgálja a kirekesztettség tényét.Tehát nem maga a történet a fontos.Valójában azt fogalmazza meg, hogy aki különbözik a társadalmi normáktól azt, hogyan rekeszti ki az adott közösség. Pedig a diclonusok látszólag csak a rózsaszín hajuk illetve a fülük formájában különböznek. Ezzel pedig párhuzamot lehet vonni az ijime-vel, ami elég nagy problémát okoz a japán társadalomnak.
2012. máj. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ezer éve láttam de férfiak is lehettek dicloniusok, mint láttad, csak esetleg nem voltak vektoraik? Ezt már nemtom.

A végén meg csak annyit mutattak h letört a szarva, azt nem h meghalt volna. Ilyen rejtélyesre csinálták h bele lehessen magyarázni, h ki volt az árnyék az ajtónál. Sztem azt sugallták h Lucy. Az ovák meg speciálok nem feltétlenül kapcsolódnak szorosan a sorozatokhoz, mint most sem.

"nagy vérveszteség ellenére tisztán gondolkodni és ékesszólóan beszélni tudó"

ez a túlzás meg a drámát fokozza, ez nekem se tetszett.

Ha meg a perverzségre gondoltok akkor gondoljatok arra is h nálnuk milyen tömegesen játszanak hentelős játékokkal.


Összességében jó sorozat, csak sok volt benne a hatásvadász perverzség.

2012. máj. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Vree ***** válasza:
100%

Mondjuk ezért leszokni az animékről olyan mintha látnál egy vacak hollywoodi filmet (amiből kismillió van) és emiatt nem mennél többet moziba.


Személy szerint én nem értettem soha hogy mi olyan jó az Elfen Lied-ben, de van egy kicsi és állhatatos rajongóközönsége. Szóval réteganime.


Ha tudod hogy milyen típusú filmekben utazol (romantikus, horror, hétköznapi stb.) akár én is meg tudom mondani, hogy mik azok a JÓ rajzfilmek amik érdekelhetnek.

2012. máj. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én elég régen láttam, de nekem tetszett. Egy nap alatt végignéztem. Én is befejezetlennek éreztem a végét, de azért, mert én még néztem volna sokáig.

A vér tényleg sok benne, de ha utána olvastál volna kicsit, akkor kb minden leírás első bekezdésében meg van említve, hogy nagyon véres darab.

Nekem átjött a mondanivalója a kirekesztettségről és hogy ez milyen lelki torzulásokat képes okozni.

2012. máj. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Megértettem, hogy az üzenete az a bizonyos kirekesztettség, de ha egy alkotásnak nem tudok az üzenetére koncentrálni, mert elvonja a figyelmemet benne lévő hibák tárháza, az szerintem régen rossz.

Valamelyikőtök írta, hogy emiatt. leszokni az animéről..nos, én alapból nem vagyok rajongó, mint írtam, ez a legelső, amit láttam. Ezt is csak azért néztem meg, mert pár éve láttam a Spineshank Forgotten című számának az Elfen Lied montázsból álló klippjét, és valahogy megfogott benne a halál értelmetlensége, most pedig, hogy tüdőgyulladással ágyhoz vagyok kötve, nagyon sok időm volt, és eszembe jutott.

A mangát nem olvastam, lehet, hogy ha még sokáig leszek beteg, elkezdem (:

Ugyanakkor be kell valljam, idegenkedem az ilyen "japán dolgoktól", mert egyrészt hatalmas divat, másrészt pedig művészetnek tartják, hogy lebutított, sablonos, figurákat használnak.

Igen, a férfiaknak nem voltak vektoraik, de nem úgy van, hogy a diclonus megfertőz egy férfit, akinek a gyermeke minden esetben kislányként születik, és diclonus lesz? Akkor hogy jöttek létre a férfi diclonusok, és mért lett(ek) egy olyan vállalat vezetői, ami az emberiség frontján áll a diclonusokkal szemben?

A kedvenc műfajaim..dráma, thriller, társadalom (és egyéb) szatíra, valamint az általam "cinemaxos filmek"-nak keresztelt művek, emberi sorsokról, halálról..a lényeg, hogy elgondolkodtasson, inspiráljon. (Az Elfen Lied is elgondolkodtatott, de "negatív" értelemben tette, nem érte el a célját.)

2012. máj. 29. 15:17
 9/13 A kérdező kommentje:
utánanéztem, kedves utolsó, és nem vérontás, hanem maga az anyagi vér mennyisége az, ami indokolatlanul sok.
2012. máj. 29. 15:23
 10/13 anonim ***** válasza:
69%

Hogy megértsd, azért volt a férfiaknak is szarvuk, mert ők mesterségesen lettek megalkotva, azért hogy létrehozzák a csak dicloniusokból álló világot.

A másik, az Elfen Liedet tényleg rengetegen látták, és sokan dícsérik. Én nem nagyon tartozom a dícsérők közé, viszont egyszer mindenképpen elmegy. A sorozat szerintem rövid lett, egy jobbért talán kellett volna a 24 rész. A sok vérre meg nem tudok mit mondani, japánok :) amúgy a hangulat fokozása érdekében van általában ennyi vér.

De amúgy meg nem hinném hogy lebutított karakterek lennének. Az Elfen Lied tényleg nem jó kezdésnek. A másik meg megnézted mikor készült? :) Az elmúlt évek során rengeteget fejlődött az anime világ, és próbált minél valóságosabbat alkotni. (nem filmszerűen, de azért olyan anime szinten)

Ha meg szereted az elgondolkodtató műveket, keress hasonlóakat és azokat nézz, véleményem szerint.

2012. máj. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!