Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Jól látom, hogy a magas...

Jól látom, hogy a magas intelligenciájú emberek többsége érzelmi intelligenciát tekintve gyengék?

Figyelt kérdés
Sajnos volt már ilyen tapasztalatom. Az átlagembert lehülyézik, csak mert az álmai után megy (amit sikeresen meg is valósít), a még élő 99 éves ükknagyanya kb. 70 ezerért aranyláncot vett neki ballagásra, s hiperokos haverom (tényleg az, ezt aláírom) a láncot most el akarja adni, pedig annyira nincs szüksége pénzre. Ez szerintem az érzelmi intelligencia hiánya.
2012. máj. 13. 08:36
 1/6 anonim ***** válasza:

"Jól látom, hogy a magas intelligenciájú emberek többsége érzelmi intelligenciát tekintve gyengék?"

Általánosítasz.


"Az átlagembert lehülyézik, csak mert az álmai után megy (amit sikeresen meg is valósít),..."

Te összekevered a vágyakozást az érzelmi intelligenciával, javaslom nézz utána.


"...a még élő 99 éves ükknagyanya kb. 70 ezerért aranyláncot vett neki ballagásra, s hiperokos haverom (tényleg az, ezt aláírom) a láncot most el akarja adni, pedig annyira nincs szüksége pénzre. Ez szerintem az érzelmi intelligencia hiánya."

Amíg nem tudod miért tette, addig ne alkoss véleményt. Lehet, hogy egy teljesen érthető indok vezérli.

2012. máj. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Rosszul látod. Az intelligencia és az okosság, azaz a megszerzett ismeretek összessége nem függ össze. Az okosság tanulás kérdése, az intelligenciát is lehet tanulni, de az elsősorban csak úgy van. Talán öröklés kérdése. Az intelligencia az ember "jó" válasza a környezettől jövő hatásokra. Hogy mi a jó, azt elég nehéz meghatározni, sokszor csak később derül ki, akkor mondhatod, hogy a korábbi cselekvés jó volt-e.

Aki az átlagembert csak úgy lehülyézi, nem nagyon rendelkezhet intelligenciával, attól, hogy esetleg az atomfizikában, vagy mikrobiológiában rendkívüli jártassága van, lehet nagyon bunkó. Sőt, igazán intelligens ember hibás, vagy helytelen viselkedés esetén is alaposan mérlegel, hogy helyénvaló-e észrevételt tennie. Többnyire akkor teszi meg, ha ennek a másikra nézve hasznát látja.

2012. máj. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

> Jól látom, hogy a magas intelligenciájú emberek

> többsége érzelmi intelligenciát tekintve gyengék?

Az lehetséges, hogy racionálisabban gondolkodnak, mint az alacsony intelligenciájú emberek.


> Az átlagembert lehülyézik, csak mert az álmai után megy

> (amit sikeresen meg is valósít),

Erről nekem mindig az az anyuka jut eszembe, akinek az volt az álma, hogy egy csomó gyereke legyen, és ezt sikeresen meg is valósította. Csak éppen most, hogy valóra vált az álma, mindenkinek arról panaszkodik hogy nincs elég pénze felnevelnie a gyerekeit, és minden hónapban azon "gondolkozik", hogy honnan szerezzen pénzt. B*szás előtt kellett volna gondolkodni! Egy egészen rövid gondolkodás után eljuthatott volna arra az eredményre, hogy "ha csak két gyermeket tudok normális életszínvonalon eltartani és felnevelni, akkor nem sz*rok a világra tizet". De nem! Ő nagy családra, sok gyermekre vágyott, és "ment az álmai után". Racionális döntés helyett érzelmi döntést hozott. Hová jutott vele?

2012. máj. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Van benne igazság, de remélem nem igaz, hogy többség. Nekem párom apja és öccse ilyen, hogy is mondjam, lelketlenek...

Párom, meg az anyja nem azok.

(elég értelmiségi családba kerültem)

2012. máj. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sztem igen. Ha úgy azokra az emberekre gondolsz, akiknek magas az IQ-juk és reál beállítottságúak, nos, akkor egyet tudok érteni. Ezek az embereknek a többsége sztem érzelmi analfabéta és elég beképzelt is. Az első válaszolónak üzenem, hogy ki kéne gugliznia, hogy mi az az általánosítás, mert nagyon úgy látszik, hogy nem tudja.
2012. máj. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Felmérések azt mutatják, hogy valóban így van, de ez nem teljesen biztos, mert nagyon sokszor az is felmerül, hogy a kimagaslóan magas intelligenciájú emberek valamiféle betegség következtében azok. Van egy tudós, nemrég olvastam róla, aki feltételezte, hogy Einstein, Newton, és egy fizikus, akit nem ismerek mind Asperger-szindrómás volt. Utólag próbált erre jeleket találni. A szindróma része, hogy nehezen létesítenek kapcsolatot a TÖBBI EMBERREL, DE EBBE A SZERELEM IS BELEFÉR AZÉL (PL.: Einstein nős volt.) (Bocs, benyomtam a Caps Lock-ot, de nincs kedvem újra gépelni.) Ezt csak azért írtam le, hogy ha esetleg ezt az IQ/EQ arányosságot hallottad valahol, akkor innen ered ez a dolog. De attól még nem biztos, hogy igaz. De azért lehet. El tudom képzelni, hogy a nagyon okos emberek a világot is másképp látják, és nincs kedvük megértetni magukat más emberekkel, ezért sokszor bunkónak tűnnek. De ez nem oylan esetekre igaz, mint amit Te említettél. Ettől függetlenül az első válaszolónak igaza van: nem ítélhetsz háttérismeret nélkül.
2012. máj. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!