Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy a németek...

Miért mondják, hogy a németek többsége szőke hajú és magas?

Figyelt kérdés

Nemrég voltam Németországban és egyáltalán nem tapasztaltam,

hogy sokan szőkék és náci fejük lenne!

Itthon azt mondták nekem,hogy a Porosz féle németeknek az eredeti hajszínük tejfölszőke és mind nagyon magasak és állítólag bunkók,a Bajor félék meg sötét szeműek,sötét hajúak és ők kedvesebbek!

Nahát ezt elmeséltem kint egy ismerősömnek és akkorát röhögött,hogy majd leesett a székről!

Kicsit kellemetlenül is éreztem magam,hogy mit gondolhat most a magyar népről,hogy tényleg ekkor hülyék vagyunk,

hogy így általánosítjuk őket! A barátnőm ha meglát egy német embert,mindig mondja,hogy "Ennek olyan tipikus német feje van!" De ezt honnan tudja??? Hogy lehet ezt tudni így fejről?? Amúgy ő mondta azt is,hogy a legtöbben

szőkék és flegmák,mert ő kint élt egy darabig,de szerintem nem így van!!!

Az egyik ismerősöm pl szőkésbarna hajú eredetileg

barna szemű, nagyon magas! Most akkor ő bajor vagy Porosz?

Ezt már nem mertem megkérdezni tőle :)


2011. nov. 18. 00:17
 1/2 anonim ***** válasza:
régen szinte mint az volt, főleg északabbra
2011. nov. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez egy sztereotípia, ilyennek állítja be őket a média, mert lehet, hogy több arra a szőke kék szemű emberek előfordulási esélye, mint máshol a világon, de korántsem felel meg ennek a beállított képnek mindenki vagy a többség.
2011. nov. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!