Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Svájcban mennyire tudok...

Svájcban mennyire tudok boldogulni a Hochdeutsch-al?

Figyelt kérdés

Ugye az iskolában az irodalmi németet tanítják, de azt olvastam, hogy Svájcban teljesen más az a német nyelv amit használnak.


Hol tudok megtanulni svájciul?

Vagy milyen az a nyelv? (Bernbe mennék)



Amúgy még 1 kérdés : Svájcban hogyan vélekednek a bevándorlókról?? Van probléma velük Svájcban?? (mint Angliában pl)

Vagy mi ott a helyzet ezzel?


2012. máj. 8. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nemhogy Svájcban, még Németország nagy részén sem a Hochdeutsch-ot beszélik. Svájc még "rosszabb", de ha te beszélsz, azt megértik, te az elején nem fogsz sokat érteni, de hamar bele lehet jönni.
2012. máj. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A Hochdeutsch-ot megértik, de a legtöbben svájci kiejtéssel beszélik. MEgtanulni vagy ott tudod, vagy esetleg TV-ben keresel svájci filmeket, és ott figyeled, hogy mit hogy ejtenek ki.
2012. máj. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Németországban nem a Hochdeutschot beszélik?:O akkor? akkor itt h h azt tanítják?


Amúgy és a bevándorlókkal mi a helyzet? Ott rend van? (mert a svájci lakosság cirka 15-20%-a betelepült Svájcba)

Vagy hogy viszonyulnak hozzájuk?

2012. máj. 8. 16:38
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy csomó dialektus van, amit a németek beszélnek. Én, amikor kiköltöztem Németországba, csak pislogtam, egy szót sem értettem. Még 4 év után is van, hogy nem értek mindent. De mondom, megértik, amit te mondasz, te pedig majd belejössz.

A bevándorlós kérdésedre nem tudok válaszolni, nem Svájcban élek.

2012. máj. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
93%

Segítek: tökmindegy, melyik nyelvet tanulod iskolában. Anyanyelvi embertől kell tanulni, vagy olyantól, akinek nem írják elő, mit kell tanítania, és élt már az adott országban egy huzamosabb ideig.


Vegyük például a német nyelvet. Magyarországon megtanítják neked a 19. sz.-i németet, amit konkrétan feldughatsz magadnak. Ausztriában nem azt beszélik, Bajorországban nem azt beszélik, Poroszországban nem azt beszélik, Svájcban nem azt beszélik. Talán-esetleg-véletlen Hamburg-Bréma-Ruhr vidék környeke beszél hasonlóan.


Amikor én kimentem Németországba a felsőfokú nyelvvizsgámmal, csak lestem, hogy ezek most ugyanazt a nyelvet beszélik, amit én 10 éve tanulok. Egyrészt teljesen hibásan, összevissza, másrészt teljesen más hangsúlyozással illetve szavakkal. Hidd el, én abban a fél évben, ameddig ott éltem, többet tanultam németül, mint azelőtt tíz évig az iskolában.

2012. máj. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szonjus válasza:

Sok svájci emberrel volt kapcsolatom magyarországon, a saját országukban, nem tudom, hogy viselkednek, de ők is tanulják az irodalmi németet és megértik. Akiket én ismerek, mind türelmesen beszéltek velem és igyekezte "szebben" ejteni a szavakat és elmagyarázni, amit nem értettem. Hamar meg lehet szokni, de ez szerintem egyénfüggő, sok ismerősöm, például gond nélkül megszokta a bajor-osztrák németet, nekem az nem fekszik sehogy, ráadásul az én tapasztalatom szerint elég arrogánsak.


Jobban jársz a némettel, mint a franciával, azt elvileg sokkal "elvetemültebben" beszélik.

De minden svájci ismerősöm nagyon jól beszél angolul is.


Szerintem nem lesz nehéz dolgod, nekem nagyon normális embereknek tűntek, nyilván nem mindenki ilyen, de én 20-30 (vagy lehet, hogy ennél is több) svájcit ismerek és mindegyik nagyon korrekt.


A "svájci német" szerintem egyszerűbb sok helyen, mint a Hochdeutsch... és a németeknél tuti toleránsabbak, rendesebbek, megértőbbek és befogadóbbak... (nem sok némettel volt pozitív tapasztalatom)

2012. máj. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!