Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek van tökéletes élet?

Szerintetek van tökéletes élet?

Figyelt kérdés
Ti is észre vettétek,hogy gyerekkorban minden olyan könnyű , tele van az ember álmokkal vágyakkal energiával és ebből semmi nem teljesül vagy csak részben? Utazgatni akartam a nagy világba , boldogan szabadon élni. Azt hittem ez teljesül is, most meg van egy sima melóm és rákellet eszmélnem hogy még anyámtól sem tudok elköltözni, semmit nem ér a munkám a fizetésem. Rájöttem, hogy soha nem leszek jó módú, és a férfi is akit gyerekkoromban igazi család centrikus jó humorú jó képű ,dolgos férfinak álmodtam meg, mára egy tisztességes munkahellyel rendelkező átlag fickó lett, akiben van hiba. Persze bennem is van. Szerintetek létezik olyan ember akinek mindene meg van ? Szerelem , pénz, boldog tökéletes élet.
2012. máj. 7. 13:56
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Hát a britt királyi család sarjai,de nekik sem jó mert ha Őfelsége lecsapja a villát nincs több étel senkinek az asztalnál.
2012. máj. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy nincs objektívan tökéletes élet. Tehát mondhatom, hogy nekem tökéletes az életem, mert sok pénzem van, sok szabadidőm, megyek állandóan mindenhova, viszont pasim nincs.

Számomra ez tökéletes, de nem mindenkinek az.

2012. máj. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
91%
szerintem nem. egyrészt gyerekkorban az ember még álomvilágban él kicsit, majd amikor felnő belátja mi is a nagy szomorú igazság. le kell faragni az elvárásokból és örülni annak ami van. örülj hogy van egy rendes férfi melletted, és nem azon siránkozni hogy nem a szőke gazdag herceg. sok gazdag embert ismerek és hiába van pénzük, hiába ugrálnak a helikopterből a jachtokra és utazgatnak mindnek megvan a saját baja és keresztje. vagy a magánélet rossz vagy egészség stb.. nincs olyan akinek mindenn happy, pénz, szépség, egészség, család. persze pillanatok vannak amikor minden jónak tűnik de összességében az életben mindig vannak nehézségek.
2012. máj. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A boldogság elhatározás kérdése. "Tökéletes" nincsen, viszont olyan lehet amivel meg van elégedve. Ez fejben dől el. Tudom, közhelyek ezek de tényleg így van. Értékeld amid van, ne az után sírj amid nincs. Jómódú még simán lehetsz. Szerencs bármikor érhet és ha nagyon akarsz valamit akkor tegyél érte. Szerelmet pedig lehet pénz nélkül is találni.

Nekem közel nincs a tökéleteshez az életem, de boldog vagyok, mert amim van annak örülök és tudom, hogy a pénz fontos, de közel nem a legfontosabb az életben. :)

És ezt tapasztalatból mondom nem csak puffogom a bölcsességeket. :D

2012. máj. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet tökéletes életed. Ha olyan életet élsz amivel te magad meg vagy elégedve akkor az a te szempontodból tökéletes.
2012. máj. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Ha úgy vesszük, így a harmadik X környékén van feleségem, nyolc hónapos lányom, házam és két autó a családban, egy nekem egy a feleségemnek. Jól fizet a mérnöki állás, neki is a tolmácsi, szeretjük egymást, a gyereket is. Szoktunk járni nyaralni. Mondhatjuk, hogy tökéletes? Talán. De jól be kell osztani a szabadnapokat. A szüleim a Dunántúlon élnek, én pedig Pest megyében, ide köt a munkám. Jó lenne gyakrabban látogatni őket. A feleségemről nem is szólva, ő nem magyar. Nagyon szeret engem, szereti Magyarországot, de ha évente kétszer hazamegyünk sírva búcsúzik a bátyjától és a szüleitől. Gyakorta járok Franciaországba kiküldetésre, amit meg is fizetnek rendesen. De nagyonf fájt, amikor pont az apám születésnapján kellett Párizsban álomra hajtani a fejemet.

Hoztam már haza munkát én is, a feleségem is, igaz nem gyakran.


Elégedettek vagyunk? Igen, nagyon is. Tökéletes az életünk? Korántsem. Nem engedhetünk meg mi sem mindent magunknak, bevallom a magyar átlaghoz képest jól megy a szekér-az arab sejknél pedig csak felmosnánk. Az anyagiakopn túl, pedig leírtam mindent.

2012. máj. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Köszi a lepontozást, amiért elmondtam a SAJÁT véleményem. De remélem ez a legnagyobb boldogság az életetekben. :)
2012. máj. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
90%

A tökéletes mindenkinek mást jelent. Egyetértek a 4-sel, azt értékeld, amid van. Rengetegen elégedetlenek az életükkel, de lehet hogy másnak pont az ő élete tűnik tökéletesnek. A magyar emberrel az a baj, hogy folyton sír és panaszkodik. Csak azon jár az agya, hogy mije van másnak, ami neki nincs, hogy szar az élete, hogy másnak mennyivel jobb. Egy éve költöztem haza külföldről a párommal. Csak azt hallgattuk, hogy mi hülyék vagyunk, minek jöttünk haza, jól elvoltunk kint, itt nem lehet élni, itt minden szar. Hát erre több válaszom is van. Az egyik, hogy ha ennyire szar, akkor ő miért nem megy ki? Az ajtó ugyanúgy nyitva van előtte is. Persze ilyenkor jönnek a szar dumák, hogy hát nem tudom a nyelvet, nem is nagyon akarok kimenni. Persze, az álmok itt dőlnek meg először. Kva nagy a szája mindenkinek, hogy milyen rossz, hogy nekünk mennyivel jobb volt kinn, stb,de hogy tegyenek érte valamit azt már nem. Sírni könnyű, azt bárki tud, de tenni valamit az álmaidért, azért hogy jobban élj az már nem is olyan egyszerű. A másik pedig, hogy saját bőrömön tapasztaltam, hogy a pénz nem minden. Kint voltunk, jól éltünk, mégis hiányzott valami. Hiányzott a család, a barátok a megszokott környezet. Hiába volt viszonylag gondtalan életünk, nem élveztük. Így belehúztunk amíg kint voltunk, gyűjtögettünk, hazajöttünk, dolgozok havi 87e forintért és boldog vagyok.

Lehet hogy zavaros voltam, a lényeg, hogy az álmokat nem elég megálmodni, tenni is kell érte. Ha meg erre nem képes valaki, akkor ne sírjon, hogy nem olyan az élete, amilyennek elképzelte.

2012. máj. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Anyagi jellegű boldogság van, de csak ideig óráig. Ha nincs kocsid hatalmas dolognak tűnik egy középkategóriás is. De ha már megvan, és a kezdeti lelkesedés alábbhagyott már nem örülsz annyira, aztán megszokod. Persze ha valaki tele van lehet fokozni egyre drágább autókkal, de nem nehéz kitalálni hogy ugyanez a folyamat fog az emberkével lejátszódni. Ideig óráig mindenképpen boldognak lehet így lenni, de van értelme az egész életet erre pazarolni ? Vagy nincs egyetlen olyan cél se ami nemesebb lenne a birtoklási vágynál? Szerintem ennél csak magasabb célok léteznek, és ha az életem nem is tökéletes de legalább nem teljesen "tökéletlen".
2012. máj. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!