Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit érnek az elvek ha nem...

Mit érnek az elvek ha nem adnak boldogságot?

Figyelt kérdés

eddig azt hittem hogy a "jó út" amin járok különlegessé tesz -lesz valami értelem .Félre értés ne essék abszolút empatikus vagyok -és nem nagyképűségből volt ez a meggyőződésem. De most .ott tartok hogy minden hiába lassan elmúlik a fiatalságom ,nem szerettek viszont igazán ,az utóbbi időben a szextől is elment a kedvem ,drogokat nem használtam mert úgy vok vele tiszta tudattal akarom végig csinálni az életet -De minek ?! néha bevallom irigylem azokat az igencsak önző és öntörvényű de tehetséges embereket a történelemben akik beleadtak mindet és hedonista módon élték meg az életet . én miért nem tudom ezt tenni? miért van bennem hiány érzet? lassan 30 éves vagyok ..-és azt hiszem még csak nem is éltem igazán. Mert fogalmam sincs mi a helyes út.


Eddig nem konvencióból hittem a "normális élet eszményében" hanem belső meggyőződésből ,de most minden szertefoszlott bennem ..mindennek az értelme ..


2012. máj. 4. 19:51
 1/3 anonim ***** válasza:

A helyzet az, hogy nincs helyes út.

Persze ez téged nem nyugtat meg, és tovább fogod keresni.

A megoldás nem valami elv lesz, hanem annak a hiánya.

2012. máj. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Milyen elvekről beszélünk? Mit értünk normális élet alatt? Hogy akarsz elérni valamit, ha nem vagy képes másra tekintet nélkül, csak a magad érdekeit nézni?


Mióta 18 éves fejjel külön költötem otthonról - jó messzire, nem apuci pénzén -, csak egy elvet tartok számon: inkább bánjam meg azt, amit megtettem, mint azt, amit nem. Igen, csinálok hülyeségeket, de boldog vagyok, ha pedig el akarok érni valamit, legyen szó akár karrierről, akár másról, sem elvek, sem méltóság, sem gerinc nem létezhet.


Lehet, hogy ettől sz@r ember vagyok, de inkább vagyok sz@r ember, mint sz@rcsimbók valaki más fenekében.


Carpe diem! :)

2012. máj. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az életnek nem csak egyetlen helyes útja van. Ha már nem jó az, amin eddig jártál, keress újat. És élj úgy, hogy ne kelljen bánkódnod semmi meg nem tett, vagy megtett dolog miatt.
2012. máj. 5. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!