Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Itt mindenki elkényeztetett,...

Itt mindenki elkényeztetett, akinek a szülei jól keresnek?

Figyelt kérdés

Már többször megfigyeltem,hogy akiről itt kiderül,hogy gazdagabbak az átlagnál,az rögtön megkapja,hogy milyen elkényeztetett és hogy örüljön annak,amije van,ne követelőzzön,mert másnak még annyija sincsen,mint neki meg a hasonló szövegek.


De miért baj,hogyha valakik jobban élnek és mindent megadnak a gyereküknek?Miért kell rögtön nekitámadni a gyereknek?


2012. ápr. 21. 09:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert sajnos az emberek irigyek. Engem nem zavar, ha valakinek jól megy, inkább az ha kérkedik vele, holott nem ő dolgozik meg érte. De én sem panaszkodhattam soha, és ha majd megtehetem én is mindent megadok a gyerekemnek.
2012. ápr. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Akkor semmiképp sem elkényeztetett, ha a tanulással próbál megfelelni a szüleinek. Ez a minimum ha már mindent megkap. :)
2012. ápr. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha normális embert nevelnek a szülők, akkor nincs baj, mert ez fontosabb, mint anyagilag mindent megadni.


Gyakran magukat felnőttnek tartó emberek 19-20 évesen az őseiket lejmolják le telóra, ruhára, szolira, bulira. Eszükbe sem jut, hogy maguk keressék meg a ezekre a pénzt.


Sajnos az irigység mellett az is gyakori dolog, hogy a gazdag gyerekek felvágnak azzal amijük van. Szóval az érmének két oldala van...

2012. ápr. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én ismerek elkényeztetett és nem elkényeztetett gazdag gyereket is. Egyből nem ítélem meg ezután, viszont van egy elég durva példám a tipikus elkényeztetett porontyra. Egyszer beszélgettünk a barátnőimmel arról, hogy ki mit szeretne dolgozni, mikor felnő. Erre a jómódú hölgyemény nagy büszkén kijelenti, hogy ő ugyan nem fog dolgozni, mert ezt meg ezt örököl, és már van 2 lakása és autója is. Ezzel nem is lenne probléma. Azonban az eléggé kihúzza nálam a gyufát, hogy meghív egy kávézóba, hogy ünnepeljük meg a szülinapját, de nem képes semmit fizetni nekünk, miközben a mi szülinapunkon fizettünk legalább egy üdítőt vagy fagyit, pedig nem állunk olyan jól. Mellesleg összesen hárman voltunk, szóval nem lett volna nagy megerőltetés.

Persze nem ezután fogom megítélni a jómódúbb családokat, bár szerintem van alapja ennek az ellenszenvnek. Saját tapasztalatomból beszélek, több segítőkész, akár anyagiakban is, szegényebb embert ismerek,mint gazdagot. Bár ez csak az én véleményem.

2012. ápr. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!