Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, hogy ne legyen...

Mit tegyek, hogy ne legyen minden kérésnek veszekedés a vége dackorszakos fiamnál?

Figyelt kérdés

Szinte mindenre az a válasz, hogy nem és mikor már 100x megkérem, hogy jöjjön fürödni, de Ő meg sem hallja, akkor már nekem is eldurran az agyam és nem tudok mézes-mázas, kedves lenni. Általában mindig veszekedés és kiabálás a vége. Aztán persze utálam magam miatta :(

Gyerkőcöm nem az a kis mosolygós fajta, inkább olyan "morcos" típus. Ma már teljesen kétségbe estem és elsírtam magam, hogy abszolút nem hallgat rám és e miatt úgy érzem nem is szeret. Sokszor látom, hogy más gyerekek hogy szótfogadnak és mosolygósak, de Ő nem ilyen.

Nagyon el vagyok keseredve :((

Nem akarok mindig kiabálni vele.

2 éves 7 hónapos amúgy.


2012. ápr. 19. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Na hát kislányom 2,5 éves cserfes,nagyszájú.Sajnos én dettó.Nem hagyom,hogy másnak legyen igaza,szintén nagyszájú és harcos típus vagyok.Azt tudni kell viszont,hogy lányommal nagyon jól kijövök.Megtanítottam neki a szabályokat eleinte próbálgatta a határait,ilyenkor ugye hiszti volt,nem vettem figyelembe, ha boltban földhöz verte magát felhúztam be a vásárlókocsiba aztán végigüvöltött de hozzá se szóltam idővel megtanulta,h hisztivel nem ér el semmit.Mostanra már jól belerázódott tudja mit szabad és mit nem.Amúgy szemtelen nem volt soha csak kis rosszcsont.

Te esetedben szerintem a következő a teendő:

Elővesztek egy lapot amire lerajzolod,elmagyarázod neki azokat a dolgokat amiket tilos pl.feleselni anyunak.

Ha ezeket nem tartja be akkor komoly büntetés pl.berakod egy rácsos ágyba a szobába ahonnan nem tud szabadulni v. csak bemegy a szobába.Eleinte kemény büntetések amennyiben nem tartja be a szabályt.Kis időn belül belerázódik.

32hkm

2012. ápr. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Ismerős, a dackoszak legsűrűbb része.

Én egy idő után úgy döntöttem, nem érdekelnek a hisztijei a fürdés, öltözködés körül pl., mondtam neki: majd szólj ha lenyugodtál és értelmesen beszélhetünk, -és otthagytam. Érdekes, a bömbölés után egyszercsak szólt, hogy "anya, gyere, megnyugodtaaam"... Nehéz persze ilyenkor az anyai szív, de azért nem szerettem volna kibukni . Jótanácsként csak azt írom, próbálj ne kiabálni vele. Sokkal rosszabb lesz a helyzet,mindkettőtöknek.

2012. ápr. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én próbálom kibillenteni ilyenkor.Például nem szólok 100x hogy jöjjön fürödni,megyek és a 2-3. nem után hozom.Kapálódzik?Elkezdem dobálni,nevetünk és már nem is dacol.Ezután elmondom mindig neki hogy ha szólok jönni kell,és nem szeretem ezt a viselkedést stb-stb.Általában bejön.A kiabálást nem javaslom én sem.Próbálj sokat nevetni vele,játszani olyat amitől jó lesz a kedve(csikizés,hintáztatás,bújócska,fogócska)Ne legyél ideges mindig,ne ess kétségbe mert ezt érzi ő is.Tudom nehéz nem megy mindig nekem se sajnos.Kitartás!
2012. ápr. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Pont most mondtam a férjemnek, hogy úgy érzem, a közel 2,5 éves kisfiamat csak fegyelmezem. Minden nap összeveszünk, az én fiam dobál. 3 hete kezdte el (a bölcsiben nem csinálja, oda 2 hete jár), és hiába játszom vele, egyszer csak rájön az 5perc és dobálja a játékokat, mint a szélvész kiránt valamit a szekrényből. Az utcára azóta nem megyünk külön "járművel", mert fél órát szépen bicajozik mellettem, előttem, aztán gondol egyet és kifordul az út fele, és mint, aki süket, meg se hallja, hogy szólok.

Tudom, hogy ez a dackorszak, és elmúlik, hisz eddig is szeretetben neveltük és átvészeltük a dacosságokat, és ezen át kell esni az egészséges én-képhez, de akkor is, kiborító!

2012. ápr. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igyekszem nyugodt maradni, de annyira nehéz sokszor.

Én is pont azt érzem, mint az utolsó válaszoló, hogy folyton csak fegyelmezem és ez olyan rossz :((

2012. ápr. 20. 10:18
 6/6 anonim ***** válasza:
3-ashoz hasonlóan. 27 hónaposom, ha nem akarja azt csinálni, amit mondok, irányba állítom és megbillentem (pl. a fürdő felé fürdéskor). Általában egyszer mondok el mindent és elfordulok tőle, csinálom tovább a dolgomat, ő meg látja, hogy nem őt figyelem, így nem jut esézbe hisztizni. HA mégsem csinálja, megkérdezem tőle, hogy mit mondtam (pl. hozza be a kishugi tusfürdőjét a szobába), kézen fogom, és megcsináljuk együtt. HA nagyon nem megy, akkor a hónom alá csapom és megyek vele.
2012. ápr. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!