Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kellett a méltóságteljes...

Miért kellett a méltóságteljes, gyönyörű királynői nevet a KATALIN-t megcsonkítani?

Figyelt kérdés
Nem értem sokkal szebb, hangzatosabb, nőiesebb (a) Katalin. Kata--->olyan rövid, unalmas, nem becézhető, egyszerűen nem értem miért!?

2012. ápr. 20. 16:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert másnak az tetszik?
2012. ápr. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
kinek a pap, kinek a papné
2012. ápr. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Talán mert másnak a Katalin nem tetszik...Nem tetszhet mindenkinek ugyanaz,ezt el kell fogadni és nem kell háborogni.
2012. ápr. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De évszázadokig jó volt a Katalin. A mai ember meg felborít mindent.
2012. ápr. 20. 16:39
 5/11 anonim ***** válasza:

nézd, senki sem fog arra kötelezni, hogy a gyerekedet Katának hívd, teljesen felesleges ezen dühöngeni


ennyi erővel kiakadhatnál egy csomó más néven is

2012. ápr. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Katalinnak is nevezheted a gyermekedet, van választásod.

A Kata belevaló nőt rejt, szerintem, én szeretem.

Az idők változnak. Mindig más név volt a divat. Nincsen ebben semmi meglepő.

2012. ápr. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked az tetszik, használd a hosszú verziót. Azért van ennyi, hogy válogathassanak az emberek. Még mindig jobb a Kata mint a Dzsenifer, nem? Szerintem felesleges ezen felháborodni. Sokkal nagyobb gondok is vannak ebben a mai világban, mint hogy létezik a Kata név. L28 (egy Katalin:)
2012. ápr. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

:DDDDDDDD


Évszázadokig jó volt, hogy alig voltak csatornázott városok, tök jól elvoltak a koszban, aztán jön ez a mai ember, és mindent felborít. Bóóóóóóózasztó! :D


(BTW: a Katalin görög eredetű név, és úgy lett Katalin, hogy lerövidítették. :) Tehát régen is voltak akkori "maiak", akik újítottak, és így lett a Katalin.)


Tök felesleges erről még beszélni is, mást a Katalin névtől ráz a hideg, a Kata meg tetszik neki.

2012. ápr. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, nekem a Katalin névről egy rossz természetű pletykás öreg néni jut az eszembe, akit senki sem képes elviselni. Ellenben a Katáról egy karakán, vidám természetű nő. Kinek a pap, kinek a papné. Ezzel a lendülettel egy csomó név ellen tiltakozhatnál pl. Dorottya-> Dóra, vagy Erzsébet-> Eliza. Senki sem tart fegyvert a fejedhez, hogy hívd Katának a lányod.
2012. ápr. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Micsoda problem :D Nekem sokkal jobban tetszik a Kata mint a Katalin. De ahogy írták is, neked nem kötelező ezt a nevet adnod a kislányodnak. Amúgy a Kata is ugyanúgy becézhető Katinak, Katusnak, Katónak. Ilyen erővel a Panna, Lili, Dorka, Szandra, stb. neveken is fenn lehetne akadni. Ezért jó, hogy van egy csomó-csomó név, amiből lehet választani. :)
2012. ápr. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!