Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Valóban csak ez lenne a megoldás?

Valóban csak ez lenne a megoldás?

Figyelt kérdés
Szeretetotthon. Brrrrrrrr... Miért? Nem jut máshol szeretet az öregeknek? Miért nem kellenek ők senkinek? Mellesleg még az államnak sem, hiszen sorban zárják be az otthonokat és szociális intézményeket. S miután a pénzüket/otthonukat lenyúlták, mehetnek ahova akarnak, vagy tudnak. Neked milyen reményeid vannak az öregkorodat illetően? Hova fogsz menni?

2012. ápr. 9. 13:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ha a gyerekek nem csak bedugják a szülőt egy otthonba és utána rá sem néznek, akkor nincs vele baj.

Úgy gondolom az sem túl jó élet egy idős embernek, aki már nem tudja ellátni magát tökéletesen, hogy egyedül él a lakásában, néha ránéznek a gyerekek, vagy a gondozók.

Egy otthonban legalább nincs egyedül, van kivel beszélgetnie, ha segítségre van szüksége, vagy orvosi/nővéri ellátásra, mindig van.

Olyankor van gond egy otthonba történő bedugással, mikor a gyerekek berakják anyukát vagy apukát, és mint akik jól végezték dolgukat, felé sem néznek, esetleg csak évente egyszer.

2012. ápr. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Tóth Bulcsú ***** válasza:

Az élet nem mindenkinek adja meg a lehetőséget arra, hogy a mesékben foglalt idilli öregkorral zárhassa le az életét. Egy nagyszülő, idősödő szülő legalább akkora felelősséget igényel, mint egy kisgyermek. Rendszeresen orvoshoz járatni, felíratni és kiváltani a gyógyszereit, egyéb kórházi kezelésekre vinni stb. Nagy részük szenilissé, demensé, inkontinensé válik. Elfelejtik, hogyan kell főzni magukra, csökken a szókincsük, feledékenyek lesznek, előfordulhat, hogy saját családtagjaikra sem emlékeznek már.


Mégis, szinte mindegyik elvárja, hogy a családjuk gondozza élete végéig, függetlenül attól, hogy idejüket és energiájukat meghaladja. Fájdalmaik lesznek, többségük besavanyodik, szüntelen panaszkodnak, érzéketlenek lesznek a környezetükkel szemben.

Az idősek otthona megoldás ezeknek az embereknek, hiszen nem mindenki tudja bevállalni a fentebb említett kötelezettségek ellátását. Tény, hogy vannak olyan emberek, akik ellopják idősödő szüleik pénzét, és otthonba rakják őket (jobbik esetben), de az, hogy intézménybe rakod idősödő szülődet, még nem jelenti azt, hogy rossz ember vagy.


Az én családomban az összes öreg súlyos demenciával és szenilitással küzködött 60-65 éves korától kezdve. Genetikailag valószínűsíthető, hogy velem is ez lesz. Én remélem, hogy nem fogom megérni ezt a kort, mert csak teher lennék a családom számára, és nem akarnám látni, hogy én is ilyen besavanyodott, életunt, érzéketlen vénség legyek. Számomra ez jelenti a felelősséget.

2012. ápr. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az ázsiai országokban nagy becsben tartják az öreg szülőket. Ott nem teher, bármi van is velük. Tisztelik őket a bölcsességükért, szeretik őket elesettségükben is. Igazi kincsként őrzik őket. Mi itt Európában egész másként viszonyolunk hozzájuk. Lenne mit tanulnunk tőlük.
2012. ápr. 9. 17:17
 4/11 Tóth Bulcsú ***** válasza:

Ázsiában ugyanúgy jelen van a szenilitás és a demencia, melyek befolyásolták, szubjektívvé tették az élettapasztalatokat, amelyeket te bölcsességnek hívsz. Ha hülyeséget is mondott az öreg, a sérthetetlennek minősülő tradíciók értelmében nem visszakoztak.

Kérdező, érdekelne azonban, hogy hány éves vagy, voltál, vagy dolgoztál-e már öregek otthonában, illetve gondoztad-e már éveken át idős hozzátartozódat? Mert az általad leírt világnézet eléggé szürreális :D

2012. ápr. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Engem már most foglalkoztat a téma /korom indifferens/. Jobban, mint a halál kérdése. A lányom biztos nem vállalna, de nem is mennék hozzá. Testvéreimhez sem. Aki befogadna, az az első unokatestvérem. Igyekeznék jó öregasszony lenni, hogy ne okozzak gondot. Nem, nem dolgoztam még ilyen helyen, nem is ápoltam senkit. Mégis nagyon szomorúnak tartom, hogy a mi kultúránkban nincs értéke az idős, megfáradt, beteg embernek. Csak amíg valamire használni lehet.
2012. ápr. 9. 20:21
 6/11 Tóth Bulcsú ***** válasza:

Ez egy ilyen világ. Adni kell, hogy kaphass. Tényleg azért kéne értékesnek tartani egy öreget mert öreg? Csak akkor dolgozhatsz, ha tanulsz, csak akkor kapsz pénzt, ha dolgozol, csak akkor létezhetsz, ha van pénzed amiből fenntarthatod magadat. Öregkorára meg általában azt szeretetet és törődés kapja vissza az ember a családjától, amit ő is adott az irányukba. A szeretet is adok-kapok elven működik.

Mellesleg az ázsiaiknak is hasonló a véleményük. Lehet, hogy tisztelik az idősebbeket, de csak akkor, ha bölcs. Meleg szívvel tudom ajánlani Fukazawa Hichiro Zarándokénekét, egy felelősségteljes öregről.

2012. ápr. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, kíváncsi lennék, hogyan tudnád elkébzelni egy napod beosztását a következők mellett:

Neveld a gyereked, esetleg viddés hozd a suliból vagy oviból, takarítsd a lakásd, főzz a családodra, járj el dolgozni, mert ugye a fizetés az elengedhetetlen a megélhetéshez, mindemellett 24órában vigyázz idős hozzátartozódra, mert nem lehet magára hagyni.

?

Ja, és a házastársat még ki is felejtettem. Figyelj rá is, foglalkozz vele is, hogy ne hidegüljetek el egymástól, ne menjen rá a házasságotok a napi robotra, hogy mindig csak a munkáddal/kötelezettségeiddel vagy elfoglalva, utána meg csak beesel az ágyba a fáradságtól.

?

2012. ápr. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Tóth Bulcsu! Ebben is tévedsz! Hiába ad az ember ezer vékányi szeretetet, sokszor mégsem kapja vissza. Biztos hallottál már hálátlan gyerekről.
2012. ápr. 11. 15:40
 9/11 Tóth Bulcsú ***** válasza:
Persze, hogy hallottam. Ezért írtam azt, hogy általában.
2012. ápr. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Még egy dolog. A mai világban az öregek többnyire még kapnak nyugdíjat. Miért nem gondolnak arra a befogadó családtagok, hogy ebből az összegből akár segítőre is áldozhatnának? Többnyire elveszik az ögerek pénzét, de panaszkodnak az eltartásukra. Van egy-két rokonságbeli, akik 90-92 éves anyával élnek együtt és bizony nagyon jól jön nekik az a 80-90 ezer forintos nyugdíj, amit a mama kap. Az egyik család - ha meghal a mama - teljesen becsődöl.
2012. ápr. 11. 16:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!