Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az emberek miért olyanok,...

Az emberek miért olyanok, hogy a maguk szemében a gerendát sem, mások szemében a szálkát is észre veszik?

Figyelt kérdés
2012. márc. 28. 19:00
 1/3 A kérdező kommentje:

Erre épeszű választ szerintem nem tus adni senki.


Én magamról tudom, hogy pont ilyen vagyok. Én nagyon szeretek vitatkozni olyan dolgokon, amik engem érdekelnek. Például Bibliai témájú kérdéseken. Viszont ha más is ezt teszi, próbál ész érvekkel (nem sokszor futok ilyenbe bele) akkor ez engem idegesít, hogy miért kell mindig vitatkozni, mennyire nem tudom megváltoztatni az álláspontját... Ilyenek vagyunk. Nem baj ez.


Minden gyülekezetben kell, hogy vita legyen. Ennek a határa a nem mindegy. Ha van egy két kétes kérdés, azon lehet vitatkozni, de ha már mindenen ellentét van, az szakadás. Hogy melyik szakadás a helyes és melyik a hamis, azt nem mi próbáljuk meg. Ezt a gyümölcsök által lesz nyílvánvaló.


A kérdésedre visszatérve nem az a nehéz, hogy a mások hibáját észrevegyük, hanem az, hogy a miénket észrevegyük. És ez még nem elég. Észrevéve szükséges lenne az is, hogy belássuk annak vagy azoknak a hibáknak a súlyát is, hogy azok mennyire idegesíthetik a másikat, vagy mennyi kompromisszumot kell másoknak kötniük velünk, velem, hogy aegy bizonyos kapcsolatot fenttartanak velünk, velem. Erre van a Bibliából is jól ismert feddés. Aki szereti felebarátját, és megfeddi, az szeretetből teszi, hogy mindenki maga észrevegye a hibáit, legyen az szálka vagy gerenda. De a feddés az nem az, hogy ki is akarja azt venni. Csak felszínrehozás kell legyen.


Persze ez jó duma, és sem ilyen vagyok, bárcsak ilyen lennék.

2012. márc. 28. 19:17
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem azt történt, hogy mindig másokban láttad a hibát, de most végre megtaláltad magadban...erre az egész emberiségre ki akarod vetíteni mikor leginkább csak rád igaz, de ezt majd megcáfolod mert képtelen vagy beismerni, hogy te kötekedsz folyamatosan és csak a mások lehurrogását élvezed...
2012. márc. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az embert az bosszantja a legjobban másokban, ami neki is a gyenge oldala.
2012. márc. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!