Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A 20 éves lányok miért írják...

A 20 éves lányok miért írják a nevük mögé, hogy N, azaz nő?

Figyelt kérdés
Oké, hogy nőnemű, ezzel nincs gond, de számomra ez annyira unszimpatikus. Én is 20 éves vagyok, de mindig L betűt írok. Másoknak is feltűnt már ez?
2012. márc. 21. 21:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
91%
elfutott a világ? 100 éve 15 évesen már rég nőnek számítottál volna...
2012. márc. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
81%
Na igen, te ebben látod a különbséget, valaki másban. Nekem, ha pl azt mondják, hogy lány, akkor a kis tornacipős, cicanacis, hátitáskák jutnak eszembe. És mondjuk én a magassarkú cipőmmel, és hosszú tavaszi kabátommal nem sorlom magam közéjük. Emberek vagyunk, és különbözőek. Az, hogy valaki nőnek nevezi magát nem feltétlenül utal beképeltségre.
2012. márc. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
89%
Én pl csak azért,mert már férjem van(21 éves vagyok)!Így csak nem írhatom,h lány.
2012. márc. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
*hátitáskás lányok (bocsi az értelmetlen mondatért. :))
2012. márc. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Én csak elnézem a volt osztálytársaimat, korombelieket és komolytalannak találom őket. Ennyi az egész, nem is ér több szót.
2012. márc. 21. 22:09
 16/17 anonim ***** válasza:

Ezen sosem gondolkodtam még. Én 26 éves vagyok, és mindig azt írom, hogy 26/L.

De ebben az ég világon semmilyen megfontoltság nincs, és szerintem jelentősége sincs semmi. :)

Egyszerűen csak a "lány" szó amúgy is jobban tetszik, mint a "nő". Persze, normális beszédben meg írásban az ember a nőt használja, de itt mindig L-betűt nyomok. Nem tudom, miért.

Nem gondoltam, hogy ebbe bárki bármit is bele akarna magyarázni. :)

2012. márc. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
54%

Az élethelyzet adja meg a különbséget szerintem. Egy diáklányt aki otthon lakik és a szüleitől függ nyilván nem lehet nőnek venni 20évesen.

De sokan már ennyi idősen teljes munkaidőben dolgoznak és külön élnek, függetlenek. Na ők már jogosabban irhatják azt az N betűt.

2012. márc. 22. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!