Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A cigányok miért magyaroznak?

A cigányok miért magyaroznak?

Figyelt kérdés
Miközben ők is magyar állampolgárok. Ezt nem értem.
2012. márc. 18. 23:46
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
Kedves 29-es: ha rajtam múlna, hogy elköltözhessetek, percig nem gondolkodnék..segítenék. Dehát nem tehetem:( Így aztán nem marad más, mint a megértés és az együttérzés veletek, valamint az, hogy kitartást kívánjak. Erősítsen meg a tudat, hogy nem mindenki általánosít és sértegeti azt, akinek semmi köze a gazemberekhez. Legyetek egymás mellett boldogok!
2012. ápr. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
Kedves 28-as, 27-es vagyok. Tökéletesen egyetértek veled, és tisztában vagyok mindazzal, amit leírtál. Én szerintem még a szélsőjobbosoknál is jobban utálom azokat, akiket te említesz, mert nekem teljesen tönkreteszik az életemet. Csak hát azt nem értem, hogy ha egyszer nem vagyok büdös, tiszta a ruhám, normálisan ki tudom magam fejezni, tanult vagyok, a viselkedésem pedig szögegyenest más, akkor miért gondolják sokan úgy, hogy egyenértékű és egyforma vagyok a putrisokkal? Ha munkáért jelentkezem, akkor miért gondolják, hogy lopásból akarok megélni? Azért ez is egy primitív hozzáállás, származás alapján előre úgy vélni, hogy valaki valamilyen. Ezt a magyarokon jól le lehet mérni: ahányan vannak, annyi felé húznak! Tehát a származáson alapuló elmélet máris megbukott.
2012. ápr. 5. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
Az a helyzet nagy paradoxona, hogy a "származáson alapuló elmélet" mégsem bukott meg egyértelműen. Mélységesen sajnálatos, hogy vannak a magyar társadalomban olyan emberek, akik már képtelenek árnyaltan gondolkodni és elfogadni, munkavállalóként és minden értelemben, a kifogástalanul élő cigány embert. Erről bizony a túlnyomó többségben lévő putris/deviánsok által keltett viszolygás, rettegés tehet. Ők azok, akik a cigányság elleni előítéleteket naponta igazolják, elhitetve az emberekkel, hogy aki cigány származású, nem lehet másmilyen, csak hozzájuk hasonló. Így aztán senki sem mer - vagy csak kevesen mernek - próbát tenni, és belevágni abba a "kalandba", hogy esélyt adjanak és megismerjék a konkrét embert. Szomorú ez. Csak akkor lenne változás, ha a tűrhetetlenül élő réteg maga változna meg.
2012. ápr. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Nagyon kis kiegészítést szeretnék ehhez a témához:Férjhez mentem egy nagyon intelligens,szorgalmas,impulzív-sok jó jelzőt akaszthatnék még rá-cigány fiúhoz.Értelmiségi magyar városi családból származom,a párom szülei tsz-ben dolgozó falusi emberek voltak.Tehát ég és föld.Azt gondoltuk,majd mi megmutatjuk mindenkinek.Neki is nagyon nehéz dolga volt a családommal,nekem is az övével.Mert a diszkrimináció mindkét oldalról nagyon erős volt,én városi nőként semmi olyasmit nem tudtam a gyakorlati falusi életről,amit hasznosíthattam volna,miközben faluban éltünk,jó erős kritikákat kaptam a párom családjától.Az én családom is óriási fenntartással fogadta az új rokonságot.És szerintem a kapcsolatunkat leginkább az rontotta meg,hogy a férjem nem akart cigány lenni,pedig én elfogadtam annak.Szerintem nem jó dolog az asszimiláció.Legyen mindenki az,ami,és erre legyen büszke,éljen a társadalmi elvárásoknak megfelelően,de a saját hagyományai szerint,-és a párját is jobb,ha onnét választja.Ma még nem érett a társadalom a multikultúrára,de szerintem sehol,mert a legmodernebb társadalmakban is megbukott ez a dolog.Nem baj,ha annak nevezzük az embereket,amik,ha nincs mellette jelző.És én pld.úgy tudom,hogy a cigányok Magyarországon cigányok,nem pedig romák.Ezen belül is oláh cigányok,magyar cigányok,kolompárok stb.És magyarok is.Mint ahogy a svábok is.
2012. ápr. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!