Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A cigányok miért magyaroznak?

A cigányok miért magyaroznak?

Figyelt kérdés
Miközben ők is magyar állampolgárok. Ezt nem értem.
2012. márc. 18. 23:46
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
31%

00:13-as:


tisztán, keményen, elegánsan elmondtad, amit magam is szerettem volna. Ehhez nincs semmit hozzátenni. Mint egy falat kenyér, úgy kellenek az ilyen válaszok: ijesztő a tájékozatlanság ebben a nemzetbiztonsági szempontból (is) súlyos ügyben. Minden fórumon tudatosítani kellene, mivel állunk szemben.

2012. márc. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
31%

Miért magyaroznak?

Mert a cigányokban még megvan az a pozitív tulajdonság (a sok negatív mellett!), ami a magyarokból már kiveszett: az identitás.

Legyen szó a legkoszosabb vagy a legműveltebb, leggazdagabb cigányról, mindenkiben elevenen él az öntudat, hogy ők cigányok.

Én voltam már vendégségben cigány családnál. Nagyon gyakran hangoztatták a cigányságot. pl:

"Mi ezt a süteményt így és így csináljuk, mert nálunk cigányoknál ez így szokás"

vagy:

"Mi cigányok vagyunk, ezért ezt és ezt így és így csináljuk" stb.

Emellett a cigányok ha szórakoznak, cigány zenét hallgatnak általában nemcsak az idősek, hanem a fiatal kamaszok is. A cigányok tartják a szokásaikat is.


Namost ha ugyanezeket a magyarokra rávetítjük:


Hány magyar számára fontos az, hogy ő magyar?

Miért nem hallottam még soha olyat, hogy "Mi ezt így meg így csináljuk, mert nálunk MAGYAROKNÁL ez így szokás" ?

A magyarok miért nem magyar zenét hallgatnak ha szórakoznak? A szép magyaros zenéinket miért csak az öregek szeretik, és a fiatalok miért nézik le vagy nevetik ki?

A magyarok miért veszik át az idióta amerikai szokásokat pl. karácsonykor (koszorút tesznek az ajtóra, égőkkel világítják a házat), és miért hagyják el a szép magyar szokásokat? (betlehemezés, kántálás stb.)


Aki kiejti a száján, hogy magyar, vagy esetleg elmegy márc. 15.-én egy ünnepségre mert van benne hazaszeretet, arra már rögtön ráfogják, hogy náci, gárdista stb. Ezeket kellene először változtatni a magyaroknak!

2012. márc. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
39%

Én örülök neki, ha magyaroznak, mert (bocsánat) de én nem ismerem el őket magyarnak.

Azt viszont utálom, ha parasztoznak. Pedig elég gyakori kijelentésük a "köcs*ög paraszt"...

2012. márc. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
62%

Miért "magyaroznak"?


A cigányság gondolkodásmódja, letelepültsége ellenére, továbbra is egy semmilyen termelő tevékenységet nem folytató vándor népé, amely napról napra él, tudatosan semmit meg nem tervez. A tamulást, felemelkedni akarást elutasítja, megveti, magához "méltatlannak" tartja. A mások által megtermelt javakra azonban a sajátjaként számít: minden további nélkül erőszakkal is eltulajdonítja őket, mivel azok, szerint, "neki JÁRNAK".


Iskolázott tömegei tehát soha sem voltak. A Kádár-rendszer (igen helyesen!) munkára kényszerítette a cigányságot. Segédmunkásként, (mert képzetlenek voltak), százezer-számra dolgoztak az építőiparban. A rendszerváltás idején a magyar ipar teljesen leépült: milliós tömegek kerültek az utcára. Először, természetesen, a szakképzetlenek (cigányok), azután a magasan képzett magyarok, akik, persze, azonnal munkahelyek után néztek és mindent megpróbáltak.

A cigány - szakma nélküli, tanulatlan lévén - nehezen tudott volna munkát kapni, ezért az állam - segélyek, juttatások formájában, az adófizetők pénzéből - kénytelen volt gondoskodni róla. Minden lehető segítséget megadott ennek az eltartott tömegnek: ingyenes orvosi ellátást, "gyermeknevelési", lakhatási támogatásokat, 20.000 forintos határig szabad lopási(!) lehetőséget (ezt nevezték a liberális politikusok "megélhetési bűnözésnek", amellyel, szerintük, a többségi társadalomnak együtt kell élnie).


A gyermekvállalási támogatások (többek között) a cigányság felgyorsuló szaporodásához vezettek. A családok többségében 5-6-8 gyereket kellene emberi módon eltartani és nevelni - ehhez azonban háromszor ennyi (ingyen kapott!) juttatás sem volna elegendő. A cigányság tehát - a "nyomorára" hívatkozva - követelőzni kezdett. "Magasabb szintű" eltartást akar, de a helyzete változtatásáért, szokásához híven, nem hajlandó odébb tenni egy szalmaszálat. Az udvarát, a házát ki nem takarítja, a gyerekeit nem járatja iskolába - de minden rosszért a "paraszt" felelős.


A cigányok szociális helyzetére, egyoldalú követelőzésükre liberális körök azonnal felfigyeltek. Kiaknázták a helyzetet: egész "iparág" épült az ún. "jogvédelemre". Ennek képviselői jó érzékkel észrevették, hogy nagy összegű (állami) finanszírozásokat tudnak megszerezni "szociológiai" felmérésekre és egyéb mondvacsinált tevékenységekre. Közülük számosan jól fizetett állásokban győzködték/győzködik a tanulatlan, de magát mindig "felsőbbrendűnek" képzelő cigányságot, hogy minden bajáért a "paraszt" (=magyar) okolható. Ezzel a folyamatos agymosással, manipulációval mára már elérték, hogy a primitív cigány tömegek az eltartóikban: a magyarokban lássák a helyzetük okát. "Jogvédőik" lassanként "nemzettudatot" fejlesztettek ki bennük: ma már jelei vannak annak, hogy a cigányság az etnikai arányok módosítására és az ország kisajátítására készül. Az interneten olvasható cigány kommentekből nem egyszer süt a fenyegetőzés és magyargyűlölet. A "hétköznapi magyarozást" pedig - egyszerű mindennapi helyzetekben: közlekedésben, orvosi rendelőben - talán már mindannyian tapasztaltuk.

Egyet felejt el az "öntudatos" cigány ember: ha (neadjisten) kiszorít minket a saját országunkból: ki fogja őt eltartani????

2012. márc. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
36%

Az utolsó válaszoló nagyon szépen leírta a dolgokat.


Én annyit tennék még hozzá, hogy ez ellen nem lehet mit tenni. A magyaroknál sokan meg sem házasodnak, s 30-35 évesen is egyedülállóak, vagy a pároknak is születik 1 vagy 2 gyereke (vagy 1 sem), addig egy cigánynak élete során minimum 3 gyereke biztos hogy lesz, s nem várnak 30 éves korukig a családalapítással sem ez is köztudott, tehát ha mi magyarok nem tartjuk fontosnak, hogy számbelileg ne csökkenjünk, addig nem sokat tudunk tenni a cigányok viselkedésével szemben...

2012. márc. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
19%
A magyarok miért cigányoznak? :) Ja, az én férjem cigány, és a f..szról annyit, hogy a nem cigányok még álmodni se mernek akkorát, mint neki van... :)
2012. márc. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
59%

Utolsó: a magyaroknak van okuk a cigányság zömének életvitelét, bűnözését, agresszivitását kifogásolni. Te és a hasonlóan gondolkodók ezt hívjátok "cigányozásnak".

Rettentő egyszerű a dolog: minden cigány tartsa be a törvényeket, tisztelje a másik embert (ezáltal legyen ő is tiszteletre méltó) és viszonyuljon szelíden a környező világhoz. Akkor senki sem fog - úgymond - "cigányozni".

Nem bőrszínt kifogásol senki.

A "magyarozás" ellenben felháborító: az ingyenélők azokat köpködik vele, akik Európában példátlan módon eltartják őket minden téren.

2012. márc. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
40%

Utolsó! A magyarozás nem köpködés, a romák igy mondják egyszerűen hogy nem roma. Akkor sérteget, ha azt mondja, paraszt... :)

Az én férjem tiszteli a törvényt, nem lop, nem csal, igényesek, tiszták vagyunk, mése adnak neki esélyt se, hogy bizonyitson, pontosan emiatt az általánositás miatt. Nektek hogy esne, ha egy másik kultura azt mondaná, minek nektek diploma, a magyarok földművelésre jok ugy is... Remélem értetted. és nem sértésnek vetted ezt a kis hasonlatot!

2012. márc. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

Kedves 18-as! (Előző vagyok).


Nem egyről beszélünk. A cigány részről kifogásolt magyarozás nem egyszerűen etnikai megkülönböztetése a magyarnak. Nem. Magyarozás az, amikor - és bizony igen gyakran - jelzővel látják el a "magyar"-népnevet. "K..csög magyar", "g....ci magyar", "csicska magyar", "f..szopó magyar" (még leírni is undorító, rühellem is!) Azt a magyart sértegetik nyakra-főre, aki, ismétlem, eltartja őket..erején felül.


Igen: sajnos létezik a jelenség, amikor becsületes, szakmával bíró és szorgalmas cigány embert hátra sorolnak egy-egy felvételnél. Persze, hogy bántó! - de sajnálatos módon: érthető. A sokkal nagyobb számú ingyenélő, bűnöző, agresszív cigány azoknak a hitelét és lehetőségeit rontja (hiszen ők a döntő többség!), akiknek semmi köze ehhez a problémás tömeghez. Teljesen emberi dolog. Nyilván nem igazságos, de aki megégette már magát, az fél a tűztől:(

2012. márc. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

És még egyet, kedves 18-as:


"nektek hogy esne, ha azt mondanák: nem kell nektek diploma.."

Kérlek, ezt ne mondd (annál is inkább, mert rokonszenves az, ahogyan írsz). Azért ne mondd, mert az oktatásban minden téren pozitívan megkülönböztetik a cigány diákot: ösztöndíjakhoz juthat, ha tovább tanul, sőt: egyetemi felvételnél, pusztán csak származási alapon, plusz-pont is jár neki.

Hidd el: én lennék a legboldogabb, ha tele lenne ez az ország cigány származású tanárokkal, esztergályosokkal, védőnőkkel, orvosokkal, közgazdászokkal - mindennemű jó szakmunkással, diplomással. Nem vagyok ezzel egyedül. Mégis: a deviáns családok, amelyeknek az életvitelét tűrhetetlennek tartjuk (tudom, hogy te is, velünk együtt!) a 8. osztályig nem engedik eljutni a gyerekeiket, mert "mi akarsz te lenni? Tán paraszt?!" Ez az a mentalitás, ami felháborító.

2012. márc. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!