Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A cigányok miért magyaroznak?

A cigányok miért magyaroznak?

Figyelt kérdés
Miközben ők is magyar állampolgárok. Ezt nem értem.
2012. márc. 18. 23:46
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
52%
kicsi a f..a 90%-ának, így próbálják kompenzálni, csak mivel a legtöbbje műveletlen, rosszul csinálják...
2012. márc. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Első, úgy érted, hogy azért, mert cigányok nincs önbecsülésük??? Mert akkor értem a logikádat.:-)
2012. márc. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
57%
úgy!:D
2012. márc. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
69%
A cigányok azért "magyaroznak" (és szinte mindig pejoratív éllel), mert a kultúrájuk, neveltetésük része lenézni az őket körülvevő népcsoportokat. A műveletlenebbje ennek hangot is ad, az értelmesebbje (az a kevés) pedig szép csendben tekinti alacsonyabb rendűnek a nem cigány embereket.
2012. márc. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem azért csinálják, mert sok helyen ők a kemény mag, és jól esik nekik visszaszolgáltatni azt a sok gyötrelmet, amit tőlünk, magyaroktól kaptak. És hogy mi volna erre a megoldás? Erre nincs már semmilyen módszer, ők beolvadtak, jobban nő a létszámuk mint a miénk, lassan több okuk lesz nekik magyarozni, mint nekünk cigányozni. Nem is beszélve arról hogy az országot is ők vezetik már.
2012. márc. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
87%
Persze, hogy magyaroznak, mert lenéznek mindenkit. Magyar állampolgárnak is csak addig tekintik magukat, amig felveszik a 'segílykét', utána azonnal átvedlenek 'romává' hogy rasszistázhassanak egy jót'
2012. márc. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
86%
Mondhatni,hogy elég sok cigányt hallottam rólunk beszélni,de én úgy,hogy magyar, még soha nem hallottam. Merthogy azt mondják:paraszt.És nagyrészt pejoratív éllel, de ez náluk nem egyszerűen azt jelenti,mint nálunk,hogy "egyszerű"-finoman fogalmazva,hanem kb.azt is,hogy alacsonyabbrendű,csicska.És nem tartják magukat magyarnak,mégha itt élnek és ezt a nyelvet beszélik,se. Azaz,megkülönböztetik magukat tőlünk.Vagyis a diszkrimináció kétoldalú.
2012. márc. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
0%

5. voltam


És nem is beszélve arról, hogy nekik nincs az a generációjuk, akikbe ne lenne beleoltva ez a folyamatos küzdés, és saját magukat jobb pozícióba emelés faktor. Ha egy lehetőségük van munkát szerezni, akkor megszerzik, és nem azzal kezdenek el számolgatni, hogy ők majd kitanulják a szakmát és vihetik is valamire. Ők teljesen ösztönlények, állandóan hangosak, ezt hiszik, azzal mi őket talán jobban tiszteljük majd, úgy viselkednek, mint akik feltűnési viszketegségben szenvednek. Kihasználják, hogy az állam támogatja a kisebbséget, és a több gyermekes családokat. Az új "kormányfőnk" tisztelt személye, pedig nyilván nem fog nehezíteni a sorsukon, csupán egy az egyben teszi tönkre az országunkat. Én azt mondom így mindent összevetve, hogy jöjjön a Jobbik és tegyen rendet! Nézhettek engem rasszistának is, nem vagyok egyáltalán az, csak annyit éltem már a közelükben, hogy egyszerűen nem érdekelne az sem, ha a világ legtisztességesebb cigányával lenne dolgom sem. Azért vannak itt, mert a magyar lakosság népessége jelentősen megesett az ilyen tatárjárás és mohácsi vész időszakában, és valakinek eszébe jutott letelepíteni őket. Valaki kiáll értük, valaki támogatja őket, valaki csak lenézi, valaki mély gyűlöletet érez irántuk. Ők is pontosan így éreznek, és igencsak tudják, hogy kiszolgáltatott a helyzetük!

2012. márc. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
77%

#4: "Szerintem azért csinálják, mert sok helyen ők a kemény mag, és jól esik nekik visszaszolgáltatni azt a sok gyötrelmet, amit tőlünk, magyaroktól kaptak."


Sok gyötrelmet, mi? Lássuk csak ezeket a gyötrelmeket szép sorban:


- gyötörjük őket, hogy tanuljanak, így a sok fasiszta képes még arra is, hogy kötelezővé tegye az iskola látogatását. Gyötrelmes dolog lehet a cigánynak, hogy a lopás és a késelés helyett a számtant és a történelmet kell tanulnia.


- gyötörjük őket azzal is, hogy kedvezményesen (sőt: gyakran ingyen) kapnak tőlünk lakást/házat. Valószínű, hogy a saját kínjaik csökkentése miatt alakítják át ezeket a lakásokat/házakat olyanná, mint a megszokott környezetük, ezért lakják le fél év alatt a kapott ingatlanokat (majd gyötrelmesen sipákolnak, hogy adjunk nekik másikat)


- gyötörjük őket (bár minimális mértékben) a törvények betartásával is, hiszen számukra tényleg gyötrelmes dolog, hogy nem lophatnak, rabolhatnak, gyilkolhatnak kedvük szerint, ahogy azt a kultúrájuk "előírja".


- Gyötörjük őket egy rakat segéllyel, másik rakat támogatással, egy csomó (eredménytelen) felzárkóztató programmal, mindezt százmilliárdokért.


- Gyötörjük őket ingyenes oktatással, ingyenes orvosi ellátással (ami jól is jön a szokásos diszkó utáni késeléseknél, valamint ha a "teszkóba" kell menni bevásárolni, lásd: mentő esetkocsi, mint ingyenes taxi.)


Ejj, ejj... mennyi mindennel is gyötörjük szegény-szegény békés roma polgártársainkat...

2012. márc. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Már megbocsáss, de én nekem eszembe sem jutott őket megvédeni. Rengeteg ideig volt dolgom velük, és a közelségüktől is irtózom. Nem az a gyötrés, amit az államtól és a hivatalos szervektől kapnak. Hogy is venné ki magát mondjuk EU tagállamként, ha mi nyomorba taszítanánk egy nemzetiséget az országunkon belül. Ők amit kapnak elveszik, és később visszajönnek még többet kérni. A saját kapott házuk bútoraival tüzelnek télen, és én a szomszédok helyében sem lennék túlzottan boldog, és biztonságérzetem sem lenne túl nagy. Én arra céloztam ezzel, hogy a gyötrés, mint általános vélemény róluk. Azzal, hogy bemennek egy közéleti helyre, és mindenki vonakodik attól hogy kapcsolatba lépjen velük, hogy segítsen nekik, minden magyar úgy néz rájuk, hogy érzik azt a belső megvetést és sokszor gyűlöletet is. Ha magyar "alkalmas" csapatokkal találkoznak, akiknél kicsit túlteng a kaptár effektus, akkor ők az elsőszámú kiszemelt célpontok. Egy cigány sosem fog beilleszkedni egy magyar közösségbe, még csak munkaközösségbe sem! Én így értem, hogy sosem fog érezni magyar ember irántuk tiszteletet, nem vágyik rá, hogy még akár csak beszéljen vele, irtózik a közelségüktől. Én ezt pontosan így értem.
2012. márc. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!