Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A cigányok miért magyaroznak?

A cigányok miért magyaroznak?

Figyelt kérdés
Miközben ők is magyar állampolgárok. Ezt nem értem.
2012. márc. 18. 23:46
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
kedves Utolsó! Csak sikerült félreértened a kis hasonlatomat. :) Én magyar vagyok, cigányok közt élek, és én sose vettem sértésnek a magyarozást, hiszen AZ VAGYOK, nem cigány. Ez a "k.csög magyar" stb. oda-vissza igaz, mert ugye van a "büdös cigány", "tolvaj cigánny"...stb. Én az alapvető magyarozást vettem alapul, nem a trágár dolgokat, tehát ha azt mondja egy roma, hogy "nézd már, ezek a magyarok meg hova mennek", akkor gondolom nem sérteget, egyszerűbb igy mondani nekik mint "nem romák". A férjemnek is mindig azt mondják, magyar felesége van, és én ezt nem érzem bántónak. Ha meg szidnak, nem kell mellétegye SENKINEK a magyar jelzőt, akkor se esik jól... Maradok tisztelettel.
2012. márc. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

Kedves 21-es!


Nem gondolom, hogy félreértettelek volna. Az, hogy normális, rendes (mondjuk szomszéd) cigány ember megkérdezi a feleségétől: "nézd már, vajon hová mennek ezek a magyarok?" TÖKÉLETESEN érthető és elfogadható. Minden értelemben: etnikailag, nyelvileg, "szomszédilag":-) - mert nem sérti a másikat, nem degradálja. Ez visszafelé is igaz. Te, magyarként, cigány családba mentél férjhez - és hidd el: nemhogy "kifogásom" nincs ellene, hanem olyan természetesnek gondolom, mint lélegzetet venni. MINDEGY, hogy egy család milyen származású: elég, ha becsülettel él. Többet nem kérek senkitől. Az ok nélküli "büdöscigányozás" ugyanúgy sérti az én fülemet is (az ok nélküli, mondom.)


Én azt hiszem, hogy értjük egymást. Volt cigány származású énektanárom (vidéki közösségben: mindenki tisztelte, Tanár Úr volt mindenkinek), - amíg megvolt a vidéki kis házam, 6 gyerekes fiatal cigánycsalád élt a szomszédomban: jó eszű, igyekvő, szép fiatalasszony, okos, jól nevelt gyerekek (igaz, a kicsi lányikerpárt én szoktattam le a - teljesen ártatlan, gyerekes - "parasztozásról", mondván: "babáim: az egy foglalkozás.."- és aztán el is beszélgettünk róla. Mint a szivacs, olyan volt az agyuk.); vannak diplomás cigány barátaim, cigány vállalkozó dolgozott a tetőmön (X Úr!) - úgyhogy ún. "gyűlölettel" nem vádolhat senki.


Azt azonban látom, amit biztos Te is (és a környezetedben élő minden normális cigány ember): az életmódján nem változtató, a helyzetéért mindíg mást okoló "putris" tömeg óriás tehertétel az országnak. Neked, a férjednek, nekem - mindannyiunknak. Őket kéne - első lépésben - megfékezni, majd a másodikban, energikus módszerekkel (törvények betartartása, kötelező oktatásban való részvétel vaskezű ellenőrzés, stb.) "beterelni" a társadalomba. Ha ez nem sikerül, mindannyían - tisztességes, dolgos cigányok, magyarok (így együtt: magyarok) megisszuk a levét. Ezt elkerülendő, "rongyosra beszélem a számat", ahol tudom. Az aggodalom vezet, mindannyiunkért. Sokszor üdvözöllek - és minden jót.

2012. márc. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
Kedves 22-es! Értelek én, és sok "magyart" ( bocs, ha megsértettem vkit :) ). Csak - legalábbis itt mifelénk- sokan a kisfiamat, aki 6 éves, lekorcsozzák, mert félcigány. Cigány szájából ezt a szót még sosem hallottam gyerekre, csak kutyára, de még arra is inkább azt mondják, keverék. Lehet, hogy rossz helyen élek, nekünk nagyon sok rossz tapasztalatunk van a nem cigányokkal, pedig mindketten dolgozunk, a gyermekünk tiszta, és tisztelettudó, udvarias, csendes kissrác. Egészen addig játszhatnak vele a játszótéren a gyerekek, mig a "magyar" anyukák meg nem látják, hogy kinek mondja, hogy apa. Azután elhúzzák tőle a csemetéiket, azzal, hogy "gyere játssz inkább XY-nal". Az én fiamon nem látszik, tehát fehér börű, mint én, és a viselkedése is "magyaros". Nem értem, mi a baj. Vagy inkább csak nem akarom érteni, mert amikor a fiam megkérdezi, hogy " miért nem játszhatok velük", egyszerűbb azt mondanom, hogy " nem tudom, Kincsem"... :(
2012. ápr. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

Olyan szívesen írok Neked..és még csak nem is OFF, amit beszélünk, hiszen témába vág. Dehogy sértettél meg senkit! Magad is magyar vagy, én is, - ez a nevünk. A férjed cigány ember, becsületes, rendes - az az ő népneve, ha akarja. De ha akarja, akkor magyar.

Azt ellenben rendkívül sajnálom, hogy ilyen környezetben éltek. Én nem tudom...vidéken születtem, ott voltam gyerek - de én ilyet sem ott, sem aztán később, amikor (máshol) megvettem a parasztházacskámat, és ahol szintén népes cigány közösség volt, nem tapasztaltam. Ha a magyaroknak konkrét bajuk volt cigánnyal/cigányokkal, és ha a sérelemnek volt oka, annak hangot is adtak. Ha tolvaj volt az illető, annak nevezték, ha csaló, akkor annak - de soha, senkitől alap nélküli szidalmazást nem hallottam. Volt egy-két vegyes házasság is, gyerekekkel - de hogy mögöttük összesúgtak volna, mondván, hogy "korcs", elképzelni sem lehetett. Ez nekem idegen és ismeretlen. Nyilván lehetnek helyek és vidékek, ahol már ez is előfordul. Inkább csak ott tudom feltételezni, ahol nagyon nagy azoknak a száma, akik bűnöző életmódot élnek és az egész közösség szenved tőlük. Az elkeseredettség arra indítja az embert, hogy általánosítson, mert már reményvesztett és fáradt: nincs már ereje disztingválni, pedig azt kell. El kell választani az ocsút és a búzát.


Nem is tudom...Nehéz lehet a dolgod, amikor válaszolni kell a kisfiadnak. Nem tudnátok elköltözni onnan valahová, ahol még nem sérültek annyira, hogy a normális embert ne tudják becsülni? Tudom, hogy manapság szörnyű nehéz - de az ő érdekében..? Látod: minden gondolatommal azt szeretném, ha megfékeznénk, kordában tartanánk az élősködő agressziveket, akik joggal tartanak számot utálatra, de senkinek se jutna az eszébe elutasítani a becsületes embert. Az emberi lelkekben ezen a téren is rendet kéne tenni.

2012. ápr. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

Azért mert rasszisták,de rájuk ugye nem lehet ilyet mondani mert ők a szegény,ok nélkül elnyomott,beilleszkedni vágyó kissebbség...

Ez a helyzet a neolibsik érdeme

2012. ápr. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

Affene! Nem akartam hozzászólni, csak kíváncsiságból kattintottam erre a kérdésre, de cigányként nem bírom tovább, hogy ne válaszoljak! Na figyelj! Az, hogy te nem érted, miért magyaroznak a cigányok, mikor magyar állampolgárok, ez szerintem azt jelenti, hogy te nem vagy az a fajta, aki bőrszín és származás alapján ítéli meg az embereket. Tehát te az a fajta magyar vagy, akit pl. én SZERETEK. De van a magyaroknak egy elég széles rétege, akik legalább olyan primitívek, mint azok a cigányok, akiket épp ők lenéznek. Na ezek a barmok cigányoznak, holott ahogy te is mondtad, a cigányok is magyarok. Erre a cigányok válaszként vissza magyaroznak! :D

Értelmetlen, óvodás egymásra mutogatás! Mindkét fél szerint neki van igaza, a cigányok a magyarokat hibáztatják, és fordítva.

De a sok ócsárolónak meg azt mondanám, hogy ahhoz képest, hogy hogy fel vannak háborodva a magyarok, hogy a határon túl milyen nehéz szegény sorsú honfitársaiknak, a mi helyzetünket nem igazán tudják átlátni. Ja, hogy a cigányok utálják a magyarokat? Azért ennek is van oka! Régebben a cigányok nem voltak ilyen brutálisak! Nem csinálták ezt, amit most! De annyit hallgatta az ember hogy "csak" egy "büdös cigány", hogy egyesekben, aztán egyre többekben elszakadt a cérna! Kb. így alakult ki ez a helyzet! Nem értek egyet ezzel a viselkedéssel, de meg tudom érteni! A segélyért sorban állásról meg annyit, hogy nem mindenki azért nem dolgozik, mert nem akar! Én főiskolai végzettséggel sem találok munkát. Pedig már szalag mellé is elmennék. Egyszerűen NINCS. Akkor sincs, ha tudván tudom, hogy VAN. Nem vesznek fel. Na és akkor azt még nem is említettem, hogy annyiból (22500 Ft) nem lehet megélni, tehát ha a párom nem dolgozna, nagy kakiban lennénk. De mióta együtt vagyunk, kétszer is megesett, hogy miután a munkahelyén fény derült arra, hogy a férje cigány, repült a munkahelyéről, elég furcsa indokokkal küldték el... és ezt egyik ismerősöm is mesélte, hogy mikor megtudták, hogy a párja cigány, máshogy kezelték a munkahelyén. Most a feleségem eltitkol a kollégái elől, nehogy elveszítse a munkáját. Szerintetek ez milyen élet? És akkor minden legalja kötsög lehord büdös cigánynak, olyanok, hogy a kapa kiesik a szájukból, meg messziről húzzák a kondenzcsíkot, de ők jófejek, mert "Árpád vére". Undorító, ami itt folyik! És persze, hogy a cigányok ezek után szidják "Árpád vérét", mint a bokrot! Létezik az elkeseredés érzése! Amikor olyat teszünk, és mondunk, amit egyébként nem tennénk, nem mondanánk. Sőt van az a pont, ahol az ember feladja a munka keresést, és elkezd bűnözni, mert valamit ennie kell a gyereknek. Ez van. Nem csak a cigányok hibája! És igenis magyaroznak, mert mérgesek a magyarokra.

2012. ápr. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Az igazsághoz azért hozzátartozik, hogy van a cigányok között egy putris réteg, akik nem is akarnak semmit, csak ingyenélősködni, valóban úgy érzik, jár nekik minden. Igaza van a magyaroknak ebben. Tudjátok, miben nincs igaza? Abban, hogy úgy beszélnek, hogy az minden cigányt (és jó érzésű magyart!) is sért! Az, hogy mindenkit egyformának bélyegeznek! Olyan a cigányságom a fejemen, mint egy billog! Ez a baj.
2012. ápr. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

Kedves 27-es! Emberi szempontból tökéletesen érthető a véleményed, átélhetők az érzelmeid is. Őszintén sajnálom, hogy főiskolai végzettséggel neked is nehéz a munkakeresés - de hiszen látod, rengeteg diplomás magyar is (amúgy meg te is az vagy!) már-már belerokkan abba, hogy 100 önéletrajzból egyre, ha reagálnak. Súlyos hullámvölgyben van az ország..

Még ha - érthetően - elkeseredett is, kiegyensúlyozott a véleményed. Egyetértek veled abban, hogy soha nem szabadna általánosítani: különválasztva kéne nézni a becsületes embert - csakhát..a "putrisok". Ők valóban mérhetetlenül hitelrontók. A félanalfabéták (vagy egészen azok), akik, ha munkát ajánlanak is nekik - és hány esetben megtörtént ez! - 5 km-re nem hajlandók elkerékpározni, hogy bejárjanak: inkább továbbra is délben kelnek, majd éjszakánként elindulnak fosztogatni. Nézz körül, szépen kérlek: a magyar vidék szinte a sáskajárás terepe, mindent visznek, még az idős tulajdonosok életét is. Ezt nem lehet többségi felelősségekkel magyarázni. Sakkban tartják és elrettentik a magyar lakosságot, amelynek lassan már az önvédelemre sincs ereje. Ezeket a tapasztalatokat szerzi a szomszéd, az orvos, a tanár, a polgármester - és a potenciális munkaadó. Ezek azok, amelyek alapján nehéz megkövetelni, hogy disztingváljon, mert megégette a kezét - és többször nem akarja.

Rettenetesen kemény gond ez, hiszen ezek a tömegek a TE (és a többi becsületes ember) hiteledet/hitelét teszik tönkre. Mindannyiunkat károsítanak: téged így.

Egy megoldást látok: a következetes szigort és - hosszabb távon - az oktatást. Sajnos azonban olyan (külső) körülmények állnak fenn, amelyek miatt a szigorú következetesség, a törvények tiszteletben tartatása..utópia.

2012. ápr. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
23-as vagyok. Nem tudok elköltözni, mivel igy is örülök, hogy sikerült saját házhoz jutni. Azt nem hiszem, hogy olyan sok rossz tapasztalat lenne itt a romákkal, nagy városban lakom és velünk együtt 2 cigány család él itt. Csakhát, manapság divat utálni a cigányokat. A "magyarok" nagy része nem ismeri a régi bölcsességet, miszerint ne itélj, ismerj meg. Nekem is csak az általánositással van bajom! Mert egy tolvaj, gyilkos, aljas romára az én roma férjem is azt mondja, hogy " aljas cigány"...
2012. ápr. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Vannak normális cigányok is,de ez az arány sajnos nem több max 5 százaléknál...én EGYETLEN EGY ILYET ISMEREK,nincs is vele semmi bajom,rendes,tenni akaró ember!!!!

Már kötöttek belém párszor az utcán,mind cigány volt!!

Amúgy régen azért nem volt velük baj,mert ha csináltak valamit durván elverték őket a rendőrök,eszükbe se jutott utána többet lopni!!

Úgy látom a rasszista szónak a jelentésével sincsenek páran tisztába,bőrszín alapján történő megkülönböztetést jelent!!Én nem a bőrük színe miatt nem szeretem a cigányokat,hanem azért,mert egy utolsó munkakerülő,hazudozó,agresszív,pióca,buta népség,és megnyugtatlak titeket,a magyarok 99 százaléka is így van evvel!!(tisztelet a sajnos elenyészően kevés kivételnek aki be akar illeszkedni)

Azt sem értem,milyen negatív diszkriminációról hablatyoltok??!!Egyetemen plusz 40pont csak azért mert cigány...itt Szentendrén régen ingyen osztották nekik a városközpontban lévő,jobbnál jobb kégliket "felzárkoztatás" gyanánt,mára már lelakták az összeszeset,felszedték a padlót,kiszedték a réz csöveket stb. és nincs olyan ember aki a közelükbe merne költözni,mert nem lehet a környezetükben élni!!

Ez pozitív diszkrimináció,nem negatív!!

Ez a kialakult helyzet a neolibsiknek,és ennek az eus szarnak köszönhető!!Szerintem direkt csinálják a gyűlöletkeltést,hogy megosszák a népet...

2012. ápr. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!