Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Te is a fiókba kerülsz, ha a...

Te is a fiókba kerülsz, ha a barátnőidnek új kapcsolata van, ez törvényszerű manapság?

Figyelt kérdés
Bár másfél éve kapcsolatom van, mindig figyeltem rá, hogy ne hanyagoljam el a környezetemet, mert a barátaim évek óta mellettem vannak, míg az új kapcsolat jön-megy. Ezt viszont úgy érzem nem kapom vissza. Megértem én, hogy újdonság varázsa, stb, én is voltam így, de nem értem miért kell egyből elhanyagolni a másikat. A legjobb barátnőmmel lakom, de amióta összejött az új sráccal egyszerűen nulla a kommunikáció köztünk. Rohan haza hozzá (vidékiek vagyunk, egyetem miatt lakunk együtt) egyszerűen fél órát ha tudok vele naponta beszélni, folyton sms-t ír, telefonál, látom, hogy sose figyel rám,ha beszélek hozzá, nappal alszik, mert éjjelig beszélnek. Véleményt nem alkothatok, nem akarok irigynek tűnni, és egyébként se szereti,ha az elég szabados stílusomban annak hangot adok, szerinte túlságosan realista vagyok, idejekorán visszahúzom a földre, és nem hagyom álmodozni,pedig csak óvnám. Elég kirekesztett érzés most ez nekem, mivel régóta nem volt senkije, állandóan rajtam lógott, én randikat mondtam le miatta, hogy ne érezze rosszul,magányosan magát. Hagyjam egy ideig, majd elül ez, vagy mindenképp megbeszéljem vele?
2012. márc. 6. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Ebbe a hibába sokan beleesnek. Én is ilyen voltam. Sőt! Barátnőm 5 éve együtt van a pasival, és mégis nagyon hanyagol minket. Mindig a pasi akarata érvényesül.

Az embert idővel talán éri egy csalódás, és akkor tanul az esetből. Ha nem, akkor újra beleesik. Ne erőltesd a kapcsolatot fenntartani a barátnőddel. Gondolom neked is vannak más barátaid, járj el velük, foglalkozz velük többet. Idővel majd csak észreveszi, hogy semmit nem tud rólad...

2012. márc. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg másokkal is barátkozni!Sajnos ez nem egyedi probléma :(
2012. márc. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem törvényszerű, de sajnos gyakran előfordul. Nekem is ez volt az egykori legjobb barátnőmmel. (Sajnos már nem nevezhetem annak.) Egyikünknek sem voltak korábban kapcsolatai, nekem volt ugyan néhány rövidebb, de nem volt komoly egyik sem. Neki pedig egyáltalán nem. Én azért mindig találkoztam vele, elég sokat, akkor is, amikor épp volt valakim. Aztán ő összejött a nagy szerelmével, aki után régóta epekedett, és onnantól kezdve le se sz*rt szinte. A telefont nem vette fel, nem hívott vissza.


Mondom: jó, majd ha a rózsaszín köd elmúlik, visszatér hozzám. Valamennyire így is lett, de nem sokáig. Eljött a nyár, és neki már nem kellett bejárnia az egyetemre. Ez azért fontos infó, mert közben ő odaköltözött a párjához egy közeli városba, tehát bejárós lett. És nyáron kb. kétszer találkoztunk (előtte sülve-főve együtt). Ekkor rádöbbentem, hogy ő a kedvemért nem fog Pestre utazni (max. 20 perc alatt be lehet érni), és korábban is mindig csak úgy találkoztunk, hogy neki épp dolga volt az egyetemen, és odarendelt engem az aktuális tartózkodási helyére, hogy ő akkor éppen ráér egy órát.


... Mindegy, nem is folytatom, mert csak dühös leszek tőle.


A te kérdésedre válaszolva: szerintem adj neki türelmi időt (mint én tettem). Pár hónapot mondjuk. Aztán meglátod, hogy ha elszáll a rózsaszín köd, hogy fog viselkedni. Ha akkor is lesz*r, és neked fontos a barátságotok, ülj le vele beszélni. De mondom, először várj szerintem.

2012. márc. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
azért barátok közt napi fél óra kommunikáció bőven elég.mennyi időt szánjon rád a 24-ből? négyet?
2012. márc. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Valóban igazatok van, várok még. A fél óra naponta valóban elég, de nem akkor,ha valakivel együtt laksz, egy légtérben, és még az íróasztalotok is egymás mellett van, és a szíved-lelked kitetted ezidáig érte, hogy ő ne érezze hiányát, hogy nincsen párja.
2012. márc. 6. 17:50
 6/8 anonim ***** válasza:
Az emberek 90%-a ezt csinálja.Én emiatt vesztem össze egy gyerekkori barátnőmmel,ezt most nem részletezném,a lényeg,hogy pátyolgattuk egymást lelkét mindig,amikor baj volt,de ahogy összejött a pasijával,pár hónap múlva már meg sem ismert az utcán.Sajnos a legtöbb "barátomat" ilyenek miatt vesztettem el.Szerintem ő is a 90%-ba tartozik és azt mondom,hogy innentől kezdve ne számíts rá,felejtsd el.Majd ha baj lesz,úgy is megtalál.
2012. márc. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

ez már csak így van.


ezért is jobban szeretem a fiúk társaságát, mert hiába van barátnőjük, nem hanyagolják el a környezetüket. a lányok meg ilyenek. valamiért csak addig kell nekik barátnő, amikor még nincs pasijuk. meg amikor már nincs. a köztes idő... az meg a pasi körül forog... eléggé szánalmas hozzáállás, ha engem kérdezel.

2012. márc. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ismerős a helyzet, de szerintem ne vedd a szívedre. Úgy értem, be fog állni nála a dolog, kihalványodik a "rózsaszín szemüveg", és akkor megint többet fogtok beszélni.

Szóval, szerintem is várj még.

2012. márc. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!