Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az emberek miért mindig a...

Az emberek miért mindig a leggyengébbet veszik célba?

Figyelt kérdés

Én régen rossz családi körülmények között éltem és ahelyett,hogy segítettek volna a körülöttem lévő "barátok",csak még jobban belém rúgtak,amikor nagyobbak lettünk,akkor meg lehúztak.Ezek az én tapasztalataim nagyon röviden.Amúgy azt vettem észre,hogy műveltebb emberek nem bántják a gyengébbet ok nélkül.

Veletek mi történt?Miért ilyen mocskos állat az ember?


2012. febr. 29. 22:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem mindenki ilyen.
2012. febr. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Nekem is előfordult, hogy rossz családi körülmények közt éltem. Akik nem segítenek, hanem belédrúgnak azok nem barátok. Én mindig találtam rendes embereket, lehet nem jól választottál. A lehúzás, a pénz szórása nem függ össze a "rossz körülményekkel"? Mert ha valakinek sokáig nincs és utána jelentősen több lesz, hajlamos szórni. Nem kell engedni, hogy lehúzzanak! A műveltebb emberek másokat és másképp húznak le, ők nagyban játszanak, te nem vagy fontos a számukra. Mindennek a lényege:

NE HAGYD! remélem sokat segíthettem, én is jártam így, de már nem járok így, mert azt csinálom, amit mondok.

2012. febr. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 yuda ***** válasza:
78%

Élet nagy talányai, hogy ha valaki szegény: barátai elfogynak. ha gazdagszik, előjönnek. :)

Lehet a pénz miatt?


Másik oldal, ha valaki önző, barátai elfogynak, ha jószívű, akkor előjönnek. :)

Lehet amit vet az ember, azt aratja?


Harmadik oldal: ha valaki művelt, az biztos hogy kellően intelligens is?

Nem hinném ez minden esetben igaz. Miért van, hogy sokan éppen azt tapasztalják, hogy a diplomások lenézik azokat, akik véleményük szerint alattuk vannak tanultságban?

Tisztelet a kivételnek, de igen kevés ilyen emberrel találkoztam életem során. Addig jók veled, amíg nem próbálsz partneri viszonyba kerülni velük, de ahogy ezt megérzik, azonnal éreztetik "hol a helyed" :)

2012. febr. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert mindenkit elnyomnak az élet valamelyik területén. És a másikon próbálja ő is ugyanezt tenni egy nála gyengébbel. Pl. a volt főnököm pont ilyen volt: otthon a felesége uralkodott rajta, nálunk meg rászállt az összes nőre. Amelyik visszaszólt neki, úgy összehúzta magát egyből, tiszta szánalmas volt. Akin viszont gyengeséget látott, gyötörte a féreg...
2012. febr. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Lehet,rosszul fogalmaztam,intelligens emberekre gondoltam.Sajnos belőlük kevés van.Amúgy az ismeretségi körömben akik jó körülmények között éltek,sokkal normálisabbak,mint azok,akik az "én szintemen voltak",mármint hogy ugyanolyan körülmények között éltek,mint én.

Nem a pénzre gondoltam,mivel nekem soha nem volt elég pénzem,ezért így nem húzhattak le,inkább lélekben.

Valaki írta,hogy mert hagytam:igaz,sajnos későn jöttem rá,hogy csak kihasználnak.

Azért tettem fel ezt a kérdést,mert sokszor előfordult velem régebben,hogy én voltam a céltábla,engem piszkált mindenki,sajnos ez még ma is előfordul,bár ma már inkább a hátam mögött tették(melóhely).És szerintem azért,mert nem könnyű sajnos most sem az életem,ez gondolom látszik rajtam,mellette meg túl érzékeny vagyok és néha túlságosan is érdekel,hogy mit gondolnak rólam mások.Erről nem tudok leszokni.

2012. febr. 29. 22:51
 6/11 yuda ***** válasza:

Értelek: Akkor viszont ez a legnagyobb problémád, ugyanis a felnőtté válás egyik legfontosabb ismérve, ha az ember már nem a mások véleményétől függ elsősorban. Fontos, hogy tudd te magad ki vagy, mennyit érsz. Kit érdekel, ki mit gondol, ha te tudod ki vagy. Ebben eddzd meg a lelked és lényegesen sikeresebb leszel.

Gyereklelkű dolog, ha mások véleményét engeded, hogy meghatározza az életérzésed. Nőjj fel! Erősebb kifejezéssel úgy mondják, ne legyél infantilis!

2012. febr. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
velem is pontosan ez történt, nagyon gonoszak tudnak lenni az emberek!:'(((( már nem tudok megbízni senkiben sem!
2012. márc. 1. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ember is csak állat. Arra mégjobban rászállnak akin látják h zavarban van, mint aki akár ronda vagy csak fáradt.

Ami még nagyban hozzájárul a problémához, h a "bullying" elkövetői szinte sose egyedül tevékenykednek, legalább ketten kell lenniük h imponálhassanak a másiknak azzal h "nézd mán hogy lealáztam, ugye mennyivel nagyobb és jobb vagyok?"

2012. márc. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Na, az ilyenek pont hogy nem a barátaid!


Ne is bánkódj miattuk!

2012. márc. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

nekem is van egy ilyen ismerősöm. társaságban megaláz, belém köt, cseszeget amiért csak tud, négyszemközt meg a valagamat is kinyalná, csak hadd sírhassa el a hülye problémáit.

pár hete eldöntöttem, hogy kerülni fogom. inkább olyanokkal foglalkozom, akik azt adják, amit kapnak.

ok nélkül sosem szemétkedek senkivel, mindig felkarolom az elesettebbeket, mert tudom milyen rossz, amikor kiközösítenek csak azért, mert épp nem tetszik nekik a képed.

2012. márc. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!