Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van! Mit tehetnék hogy...

Elegem van! Mit tehetnék hogy ne használjanak ki az emberek?

Figyelt kérdés
A családomba is ha valakinek valaki gondja baja van akkor nekem mondja a hülyeségeit és én mindig meghallgattam ha valami gondjuk van,de most már betelt a pohár,úgy döntöttem én is nagy ívben sz.arok a gondjaikra és ő rájuk is,most megkaptam azt hogy mindenkitől elzárkózom,ami nem is csoda hiszen amikor én nekem volt valami gondom és elkezdtem mondani akkor csak azt kaptam hogy jaj hagyjál már a hülyeségeddel,de én nekem mindenkit szívélyesen végig kellett hallgatnom.Csináltam egy próbát és eljátszottam mintha valami gondom lenne és elkezdtem mondani a dolgaimat nekik,erre megkaptam hogy jaj nincs nekem most erre időm és hagyjam őket a hülyeségükkel,de nekem persze mindenki mondta a gondját,baját,most meg én vagyok a hülye szemét mert elzárkózom mindenkitől...van mit csodálkozni ezen?úgy érzem kihasználtak érzelmileg és amíg az ő életük jó írányba terelődött mert volt mindig egy f.asz aki meghallgassa őket.Az én életem jelenleg romokba hever és sehol nem találok meghallgató fülekre..nem is várnám el,de most esett le a dolog hogy csak akkor vagyok nekik jó ha nekem rinyálhatnak és van egy lelki pásztoruk.
2012. febr. 14. 09:40
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Ugyanezt: bocsi most nincs rád időm, idegzetem, kedvem.
2012. febr. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen időszak az életemben,hogy mindenkinek én voltam a lelki szemetesládája és mindenki tőlem várta a jó tanácsot,ill a megoldást a problémájára.

Alapvetően elég empatikus ember vagyok és ha tudok szivesen segítek másoknak,akár azzal,hogy meghallgatom a panaszaikat.

Nálam akkor tellt be a pohár,amikor azon kaptam magam,hogy a saját életemmel már nem is foglalkozom,mert egyfolytában azon kattog az agyam,hogy kinek milyen problémája van és mi lenne rá a megoldás.Egy idő után nagyon frusztrált lettem,mert mindenkitől csak negatív dolgokat hallottam és utána is csak ezek a dolgok foglalkoztattak.Nekem akkoriban nem volt különösebb problémám,de mások gondjai miatt folyton rossz volt a hangulatom.Úgy éreztem,hogy elszívják az összes energiámat és arra nem marad erőm,hogy a saját életemmel foglalkozzak.

Ekkor kezdem el én is kicsit elutasítóbb lenni.Nem azt mondom,hogy soha senkit nem hallgattam meg,de mérsékeltem a dolgot,amennyire lehetett.Nálam ott volt egy nagy töréspont,amikor hirtelen nekem adódott egy problémám és amikor ki akartam önteni a lelkemet senki nem hallgatott meg,illetve aki hajlandó volt végighallgatni,az is csak fapofával várta,hogy a mondókám végére érjek,utána ismét belekezdett a saját problémájának a boncolgatásába,de az általam elmondottakhoz nem fűzött hozzá semmit.

Ekkor elhatároztam magamban,hogy soha többé nem leszek senkinek a lelki szemetesládája!Így is tettem és azóta nagyon megritkult a "baráti köröm".Világosan látszik,hogy kik voltak azok az emberek,akik csak arra használtak,hogy kiöntsék nekem a leküket és rám hárítsák a problémáikat.

Ebből megtanultam,hogy ilyen emberekre nincs szükségem,mert nagyon lehúznak lelkileg.A saját problémáimat pedig többnyire megoldom egyedül,vagy max egy ember van,akihez fordulok.

Neked is azt tanácsolom,hogy szoktasd le a környezetedben lévőket arról,hogy minden gondjukkal téged terheljenek és te is igyekezz úgy megoldani a dolgaidat,hogy ne kelljen másokat bevonni.Biztos akad legalább egy ember,akiben megbízol és akire számíthatsz.Hozzá fordulhatsz ha tényleg vészhelyzet van,de abból egyébként sem származik semmi jó,ha másokra akarod bízni a problémáid megoldását!

22/L

2012. febr. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nincs más megoldás, vegyél erőt magadon, amíg hagyod mindig lesz aki kihasznál. Gyakorold szépen kimondani: Nem, nincs, nem is volt, nem is lesz!!!
2012. febr. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tudod a NEM egy igen érdekes szó. Ahhoz képest, hogy miylen rövid, elég hatásos és egyértelmű jelentéssel bír!
2012. febr. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
10.40 Mintha a saját történetemet olvasnám.Nálam is ugyanez volt,sok olyan "barát" volt körülöttem,akik abból éltek,hogy rám támaszkodtak.Én akkor kaptam észbe,amikor láttam,hogy az ő életük jobbra fordult,az enyém meg összeomlott,mert egyszerűen nem maradt több erőm ahhoz,hogy építsem.Az volt a szerencsém,hogy találtam valakit,akinek bármit elmondhattam,végighallgatott,ő segített rajtam.Ő beszélt le arról,hogy ezekkel a barmokkal foglalkozzak,és amikor meg akartam szakítani velük a kapcsolatot,sokáig nem tudtam őket levakarni.Meglepő,hogy mennyire pofátlanok tudnak lenni az emberek.Volt,akinek megmondtam,hogy nem akarok többet vele beszélni.Kaptam is a fejemre.Olyan ordítást leművelt a telefonba,hogy örültem,hogy nem élőben mondtam meg neki és azóta sem szeretnék vele összefutni sehol.Volt,aki leveleket küldött,hogy mi bajom van vele,miért vagyok ilyen szemét.Sokan meg egyszerűen lekoptak.A baráti köröm úgy ahogy volt,eltűnt,most sincsenek barátaim,de ilyen barmok nem is kellenének.
2012. febr. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kérdező,szerintem mond a szemükbe a véleményed,meglesz a hatása és talán észre fogják venni magukat.
2012. febr. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
velem is pontosan ugyanez történt, olyan emberekkel és dolgokkal foglalkoztam éveken át akikkel amikkel nem kellett volna egyáltalán, összeomlott az életem, de én nem kaptam észbe, és nem vagyok olyan szerencsés sem hogy találjak valakit aki segít, úgyhogy nem tudom így mi lesz velem!
2012. márc. 1. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Velem is ugyanez van. A szüleim is ezt csinálják velem.. Én arra jutottam hogy sztem. szinte az ÖSSZES EMBERT le kell sz@rni és senkivel se kell törödni.. Mert úgyse törödik senki semmivel sem. Én egyébként már kezdem szégyelni is magam hogy embernek születtem. Kár hogy nem egy póknak vagy valaminek születtem...
2012. márc. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!