Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy lehetne jobban kihasználn...

Hogy lehetne jobban kihasználni az időmet, ill. hogy ne ilyen gyorsan teljenek a napok?

Figyelt kérdés

A problémám az hogy nagyon hamar megtörténik minden, és rossz látni hogy ilyen gyorsan eltelik az idő... Nem lehet valamilyen módszerrel "lelassítani"?

Miket javasoltok ennek érdekében?


Ami egy számomra is nyilvánvaló dolog az a sok gépezés, de a magam érdekében csökkenteni fogom az itt eltöltött órák számát... De ezen kívül mit lehet esetleg? Tanácstalan vagyok nagyon...


(nem akarok egyszer csak úgy ébredni hogy "bakker, az egész életem elment kb semmittevéssel")


18F


2012. febr. 29. 00:34
 1/5 anonim ***** válasza:

hát, ez az örök nagy kérdés... És megnyugtatlak, egyre gyorsabban telik, ahogy korosodsz!!! Ijesztő.


Nem lelassítani kell szerintem, hanem kihasználni minden napot.

Most, hogy betegen fekszem itthon, minden nap olyan villámgyorsan eltelik, pedig csak fújom az orrom, iszom a teát, és hopp, be is sötétedett megint...

Ha igazán fontos dolgokat csinálsz, őszinte kapcsolatokat ápolsz, alkotsz, szeretsz, tapasztalsz... vagyis ÉLSZ, akkor sem lesz lassabb az élet, de olyan tartalmas lesz, hogy TÖBBnek éled meg....


Boldog életet kívánok Neked!


:D

2012. febr. 29. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Legyen valami rendszer a napjaidban!

Én azt figyeltem meg magamon, h azok a napok folynak így el, amikor csak itthon vagyok, és lehet, h lenne dolgom, de azt sem csinálom meg. Mikor viszont suliba kell menni, akkor megvan, h hatkor kelek, reggeli, készülődés, futás a vonathoz, vannak óráim, hazajövök, evés, kis pihi, torna, és így tovább....

Szóval az, h van egy konkrét idő, mikor fel kell kelni, és időpontok közé vagyok szorítva, sokat segít.

Esetleg csinálhatnád azt, h a sulin kívüli idődet megtervezed, és szigorúan tartod magad hozzá. Így mindenre jut, amit eltervezel, és ha jól osztod be, még hasznos is lehet.

Nekem is vmi ilyesmit kéne tennem, úgyhogy kezdem is azzal, h most rögtön kikapcsolom a gépet, lezuhanyzok, és alszom, így holnap fel tudk kelni emberi időben, és remélhetőleg tanulással és takarítással telik a napom :D

2012. febr. 29. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez egy jó döntés első lépésként, hogy kevesebbet gépezel. Nincs valami hobbid? Vagy sportolj, járj el futni. Igyekezz egy nap minél több feladatot kitűzni magad el. Ne arra gondolj, hogy milyen gyorsan elment egy nap, ha nem arra ,hogy lám, milyen hosszú ez a mai nap. Reggel felkelsz, arra gondolj, mennyi minden vár rád ma. délben arra gondolj: milyen sok van még hátra a mai napból és már mennyi mindent csináltam. Délután arra gondolj, de jó, még mindig a mai napot gyűröm és még estig bármi bele fér. Egy idő után már nem kell majd erre gondolnod, mert tudatosulni fog.
2012. febr. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Írj napirendet és szigorúan tarts ahhoz magad.Eleinte ez nagyon nehéz, de megéri.
2012. febr. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szerintem is nagyon fontos a napirend, vagy egyszerűen "csak" egy terv - de mindenképp írásban!

-tól -ig időpontokkal. És a nap végén végig kell ellenőrizni: Hol csúsztam el a beosztásomtól, máskor mire szánjak több időt, esetleg valamire kevesebb is elég. Nekem bevált.

2012. febr. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!