Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szánalmas, ha nem szeretek...

Szánalmas, ha nem szeretek gondolkodni, logikázni?

Figyelt kérdés

Nem szeretek magamtól rájönni új problémák megoldásaira, mert nem vagyok kreatív. Én így jól érzem magam, de a környezetemben (egyetem) úgy érzem, ez megvetendő és aki ilyen, az értéktelen. Jobban szeretek pl magolni, mint felfogni nehéz dolgokat.


Ha valami nagyon nehéz feladat volt matekból gimiben, mondhatni fejtörő, akkor általában órákig gondolkodtam és semmi eredménye nem lett, és én arra gondoltam, hogy ez alatt a pár óra alatt mehettem volna 15-20 km-t biciklivel ebben a szép időben, ehelyett itt szaroztam és semmi eredmény. De ha valami olyan feladat volt, aminek a megoldási menetéhez hasonlót már vettünk, akkor örültem, mert rászántam az időt, és megcsináltam. De engem nem vonzott a kihívás, hogy nehéz feladatokra rájöjjek. 5-ös lettem matekból mindig egyébként.


Itt az egyetemen viszont labilisabb (gyors tempóban ledarálva szerzett) tudásra kéne alapoznom több kreativitást és tök depressziós vagyok tőle, főleg, hogy a munkámhoz is kellene kreativitás. Ha nem értek valamit, nem magyarázzák el, mert szerintük nekem kéne rájönnöm. De általában nem tudok és motivációt sem érzek rá. Ha előkapok valami ismeretterjesztő folyóiratot, ami érdekel, már tiszta lelkifurdalásom van, hogy ilyen léha dolgoknak hódolok, hogy mások által leírt dolgokat sajátítok el és azt böfögöm vissza, pedig ebben érzem magam jól. A mechanikus dolgokat kedvelem jobban. Amúgy 4,0-4,5 közti átlagom van itt az ELTE-n.


Szoktam amúgy gondolkodni, de nem logikázni, következtetni. Pl olyan könyveket szeretek, aminek van értéke, mondanivalója, nem "eldobható" szórakozás.


Hogy tudnék megnyugodni?


2012. febr. 28. 16:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nem szánalmas, de talán nem megfelelő egyetemet és közösséget választottál.
2012. febr. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Van valami tipped helyette? (komolyan)
2012. febr. 28. 17:29
 3/18 anonim ***** válasza:

( Ugyancsak komolyan válaszolok ) : a lényegből kellene következtetni. Az egyetem már tényleg egy olyan választás, ahol az egyéni tulajdonságok és képességek függvényében kellene döntést hozni. És az egyetemig azért körvonalazódnak ezek a dolgok, pl. valaki határozottan tisztában kellene legyen azzal, hogy mondjuk humán vagy reál beállítottságú inkább és már ez is egy fontos tényező.


Megjegyzésként még annyit, hogy egy reál beállítottságú személy még megbírkózik humán jellegű egyetemmel, fordítva viszont már nehezebb, ezért is kínlódsz valószínűleg a fejtörőkkel és inkább magolsz. Az egyetemen pont az a lényeg, hogy olyasmit válassz amihez jobban értesz. Pl. a jog egyetem egy viszonylag jó választás és ott lehet ( sőt kell is ) magolni.

2012. febr. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszi. Az a gond, hogy ezt az egyetem kezdetén még nem láttam át, csak most negyedévesen...
2012. febr. 28. 19:47
 5/18 anonim ***** válasza:

Nem szánalmas. Ezt a jelenséget közönségesen lustaságnak hívják. A kreatív gondolkodás nehéz művelet, tanulást, összefüggések vizsgálatát igényli. Ezek híján nem létezik akkor sem, ha egyes naiv lelkek azt képzelik, megjön valahonnan.

Sajnálatos módon a tudást nem adják ingyen, nem terem a fejben, hanem mások - leírt - tudását elsajátítva teszünk szert az ismeretek közötti eligazodás és mérlegelés tudományára is. És csakis akkor, ha ez megvan, leszünk képesek önálló új értéket létrehozni, legyen az elmélet, vagy gyakorlati.


Azt javaslom, sürgősen felejtsd el a lustaságot, ne teremts neki mítoszt, és kezd el szívósan tanulni. Visszamenőleg is, mert ahogy írod, alapos hiányaid lehetnek. Márpedig akár lesz diplomád, akár nem, így nem sokra fogod vinni az életben. Viszont te leszel az, aki mindig kiszorítottnak érzi magát.

2012. febr. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
De amúgy amit tanulok, azt szeretem... érdekel.
2012. febr. 28. 19:51
 7/18 A kérdező kommentje:
5. válaszoló, nem értem, miért beszélsz lustaságról, meg hogy kezdjek el szívósan tanulni, mikor írtam, hogy 4-4,5-ös átlagom van az egyetemen. Középsuliban meg kitűnő voltam. Ez lenne a lustaság?
2012. febr. 28. 19:54
 8/18 A kérdező kommentje:

Meg hogy alapos hiányaim lennének...


Egy BSc diplomám már van, és 3 év alatt, a lehető legrövidebb idő alatt megszereztem, a szakdolgozatom és az államvizsgám egyaránt 5-ös lett, aztán az MSc felvételim is sikerült. Sok ember, akivel együtt kezdtem a BSc-t, még most is azt csinálja, mert csúszott, bukott, úgy gondolom, nekik alaposabb hiányaik lehetnek. Most is úgy gondolod, hogy én lennék, akinek meg kéne tanulni keményen tanulni?


Elolvastad a szöveget végig?

2012. febr. 28. 19:57
 9/18 anonim ***** válasza:
Már elnézést, hogy ismét közbeszólok, de egy ellentmondással kapcsolatban lenne kérdésem: a fenti szövegben azt írod, hogy nem érzel motivációt, utána pedig az utolsó előtti hozzászólásodban azt, hogy érdekel amit tanulsz. Akkor ez a kettő hogyan egyezik meg egymással ?
2012. febr. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Hm, igazad van.


Hát valahogy úgy, hogy érdekel, szívesen veszek elő magamtól is ilyen témában írásokat, tudományos cikkeket is akár. Az még élvezetesebb is, mert nem kell sietni az olvasással és nem kell görcsölni rajta, hogy ezt majd tudnom kell.


De olyan mélységig, hogy egy kis szeletét kiválasszam, azt kutassam, annyira már nem. Benne van az is, amit írtam, hogy kevesebb öröm nekem az, ha valami újra jövök rá, mint amekkora méreg az, ha sokáig szarakodok és semmi eredménye.

2012. febr. 28. 20:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!