Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy pszichológ...

Miért mondják, hogy pszichológián továbbtanulni bu. Zis dolog? Egy meleg pszichológust se láttam még.

Figyelt kérdés
2012. febr. 25. 16:14
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
83%
Előzőnek igaza van, akit zavar a melegség az ne menjen pszichológusnak. Mivel egy jó pszichológusnak(nem pszichiáter orvos)magas toleranciával kell rendelkeznie és nem lehet antiszociális. Most ne csak a melegséget nézzük, hanem bármilyen abszurdítást. Hogyan forduljon segítségért az ember, ha nem tudja a problémáit megoldani, hogyha nem nyitott valaki. Saját szubjektívitásán is uralkodik a pszichológus. Nem mondhatja meg, hogy mit tegyél. Lehetőségeket mond és vizsgálja, azt, hogy neked mi a jó. Pedofília és a melegség annyiban különbözik, hogy a pedofília bűncselekmény, mivel nem mindkét fél szokott beleegyezni, nem is egyezhet bele, súyos traumát okozva a gyermeknek. Melegség elfogadott, mert két fél beleegyezésével történik, lehetőleg maradandó fizikai és lelki sérülések nélkül. Nekem sem tetszik, he egy amúgy csinos lány férfiként megy, vagy fiún látszik a dolog és röpköd. De elnézem, ez a tolerancia, nem az, hogy egyetértek.
2012. márc. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 Joola ***** válasza:
83%
Hát meg ez olyan, hogy hiába van összefüggés a kutyák párzása meg a Duna vízállása között, még nem lesz ok-okozati viszony. Nem leszel b.zi attól, h pszichológiát tanulsz, és fordítva. Lehet némi összefüggés az empátia meg a melegség között, de ez sem általánosítható. Hát ennyi. Minden esetre jó kutatási téma lenne:)
2012. márc. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 A kérdező kommentje:
Álljon meg a menet, én nem mondtam, hogy nem fogadok el bárkit is. Az egész téma úgy jött szóba, hogy egy ismerősöm beszólt, hogy pszichológián nem fogok sokat pasizni, mert a fiúkat nem fogom érdekelni. : ) De sok helyen hallottam már. Nekem nincs bajom a melegekkel, csak kíváncsi voltam.
2012. márc. 24. 16:12
 34/42 Joola ***** válasza:
ez ismét csak egy buta általánosítás.
2012. márc. 28. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 A kérdező kommentje:
oké. lehet.
2012. márc. 29. 19:22
 36/42 anonim ***** válasza:

Őszintén. Nem tök mindegy, h ki-mit tart bu...isnak, vagy ki-hogyan és mit általánosít bután meg?

A lényeg, h te mivel akarsz foglalkozni, aztán akinek meg nem tetszik az menjen a ...! :D

Mellesleg bu...is dolog olyan nincs...ez is egy buta felfogás, meg másokat lebu...izni is...max. meleg dolognak lehetne mondani, de elég sok pszicholgust ismerek és egyik se meleg. Lenézik ezt a szakmát? Aztán miért is?

A léleknek épp úgy épnek kell lennie, mint a testnek, és sokkal összetettebb a gyógyítása, mint a testé.

Egyébként ez is jellemző ránk, meg keletre...érdekes nyugaton már az a fura, h ha vki nem tart pszichológust.

Itt meg, ha vki hozzá fordul már azt is ezerrel lenézik, és mindjárt bolondnak van elkönyvelne...nevetséges!

2013. júl. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 A kérdező kommentje:
Igen, ezt mindenki mondja, amit most te is az üzeneted végén. kösz a hozzászólást, amúgy igazad van.
2013. júl. 30. 00:33
 38/42 anonim ***** válasza:

Én ismerek meleg szakácsot,pincért,pénzügyi tanácsadót,gyógyszerészt,rendőrt,hivatásos katonát,tanárt.

Minden foglalkozásnál hasonló lehet az arányuk.


Mivel a tvben folyton csak meleg fodrászokat meg divattervezőket mutatnak így azt hiszik,hogy a melegek mind ilyenek.

De még ebben a szakmában is nagyobb a heteró férfiak aránya.

2014. jan. 1. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 A kérdező kommentje:
Köszi. Azt én sem vitattam, hogy annak, aki ezt mondja, nincs igaza, csak nem tudom miért. Mert pl. pont pszichológust nem is mutatnak a tévében így.
2014. jan. 1. 20:46
 40/42 anonim ***** válasza:

Az is igaz,ha valakit ez zavar,az már nem lesz jó pszichológus.

A pszichológusnak nagyon nyitottnak kell lennie a világra,nem kezelhet semmit tabuként.

Akiben ilyesmi felmerül abban semmi elhivatottság nincs,csak a magas pénzkeresési lehetőség.

Sok ilyen ember van,elvégez egy szakot,aztán azt hiszi,hogy beül a bőrfotelba,nem kell semmit csinálni és dől a lé.

Pfff


Remélem ebben a szakmában a lehető legjobban kiszűrik az ilyeneket,akik csak menőzni akarnak ezzel a szakmával.

2014. jún. 1. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!