Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy pszichológ...

Miért mondják, hogy pszichológián továbbtanulni bu. Zis dolog? Egy meleg pszichológust se láttam még.

Figyelt kérdés
2012. febr. 25. 16:14
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:

A wikipédia szerint (nem vok orvos kénytelen voltam ott megnézni) a polidaktilia genetikailag öröklődik és analógiát vonva a melegséggel pl.: ezek az emberek is akkor lesznek pszichésen betegek ha nem fogadják el őket. Mivel ez TESTI fejlődési rendellenesség, a tudomány mai állása szerint betegség. Bár itt pszichés dolgokról beszélgetünk, az hogy mi a testi betegség azon tudományterület szakembereinek kell eldönteni.

Az előző válaszomban nem a melegség EREDETÉRŐL szóltam (ami szintén élő kutatási terület, de most hosszú lenne kifejtenem), hanem arról hogy kutatások szerint a párkapcsolatban élő melegeknek és az elfogadásban élőknek NINCSENEK pszichés problémáik. És egy orvosnak pártatlannak kell maradnia, az hogy téged zavar a vonzódásuk nem jelenti azt hogy őket is.

2012. febr. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
A pedofília, nekrofília nem szexuális orientáció, mert ezek esetében azonos, meg különnemű személy felé,is van vonzódás, teljesen más kategória és pszichés betegség mind kettő. Bár ha te orvos vagy illene tudnod melyx ek a szexuális orientáció fajtái. (heteró, homo, bi, a)
2012. febr. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:

A 19-21-es válaszokat adó válaszolóval értek egyet. Az, hogy a pedofília szexuális irányultság-e, nem tudom, de abban biztos vagyok, hogy Te, aki említetted, kevered a pszichés probléma fogalmát a szexuális orientációval. Olyasmit kérdeztél a másik válaszadótól, hogy "az fel sem tűnt, hogy a saját nemüket szeretik?". Biztos feltűnt neki, de az orientáció nem pszichés probléma. Az egy másik fogalom. Az csak orientáció magában, a psziché szó lelket jelent, és az orinentáció SOHA nem a lélekben dől el, mert ha ott dőlne el, nem lennének melegek, hiszen ki az, aki lélekben meleg akarna lenni, ha volna választása, és nem lenne az amúgy is? Szóval van logika abban, amit mond a bizonyos válaszoló, hogy a régi könyvekben másképp volt, jó volt az evolúciós-földrajzórás példa is.


Egyébként nagyon eltértünk az eredeti tárgytól.

2012. febr. 29. 00:23
 24/42 anonim ***** válasza:

"hiszen ki az, aki lélekben meleg akarna lenni"


Te meg összekevered a pszichés folyamatokat az akaratlagossággal.

2012. febr. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
Tényleg eltértünk a tárgytól.De visszatérve rá: régen a pszichológusokra/pszichiáterekre azt mondták,hogy bolondok, mert problémás emberekkel foglalkoznak, azt mondták rájuk ők is megbolondulnak. Ezt felváltotta az a sztereotípia, hogy melegek. Ezt kénytelenek elviselni a társadalomtól, sajnos.
2012. febr. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 A kérdező kommentje:

Tényleg mondtak ilyet is? Ezt nem tudtam, köszi a választ.


Másiknak: nem keverem az akaratlagossággal, tudtam, hogy ebbe a mondatrészbe fogsz belekötni, de másképp már nem tudok Neked magyarázni.

2012. márc. 4. 19:36
 27/42 anonim válasza:
Nem mondják.
2012. márc. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:
Hát a válaszod eltérő az eddigiektől.
2012. márc. 6. 14:01
 29/42 anonim ***** válasza:

Az én pszichológusom is meleg volt, ha beszélni szeretnél róla, akkor fogad! 6.000ft/h :D

Amúgy betegség vagy nem. Beteggé lehet tenni valakit azzal, hogy betegnek titulálod! Mindenki beteg és nem azért tanul valaki pszichológusnak, hogy ő legyen a jani!

2012. márc. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 Joola ***** válasza:
100%

de szeretem mikor a tudatlan emberek nyilatkoznak a pszichológiáriól:) először is: ha már annyira kijelentetted, h vannak ismerőseid ezekben a körökben, nem tudom miért írtad, h pszichológus írhat fel antidepresszánst, mert nem... kevered a szezont a fazonnal.

ha valakinek mentális problémája van, ami csak gyógyszerekkel kezelhető, pszichiáterhez megy (skizofrénia, hiperaktivitás, etc)

ha lelki, ami gyógyszerek nélkül is megoldható, akkor pszichológushoz (fóbiák, trauma, gyász, depresszió...)

emellett a pszichológia ezer felé ágazik, dolgozhatsz reklámcégnél, kutathatsz, lehetsz gyerek v iskolapszichológus, kriminál, stbstb.


a kérdezőnek: kevés fiú van a szakon, tudomásom szerint nem homárok. leszbik vannak. de ha így is van, hát akkor mi a probléma? kit érdekel ki mit gondol? pont egy leendő pszichológusnak nem kéne ezzel foglalkoznia, mert azzal, h ez zavar téged, azt mutatod, h valahol te is diszkriminálod a melegeket.


ja és még annyit a büfészakos csávónak, hogy a büdös életben nem vennének fel erre a szakra... általában annak a legnagyobb a szája, akinek a legkevesebb pontja volt a felvételin khm.

2012. márc. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!