Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy pszichológ...

Miért mondják, hogy pszichológián továbbtanulni bu. Zis dolog? Egy meleg pszichológust se láttam még.

Figyelt kérdés
2012. febr. 25. 16:14
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
49%
Gyermekpszichológusból lehet, hogy hiány van, mondjuk nem látom, hogy lenne rá igény, de biztosan. Elég nagy vállalatnál dolgozom, de egy pszichológus sem dolgozik itt, hasonló okokból... Persze lehet, hogy a hiány csakugyan nagy, viszont nem ismerek egy szakmáján belül elhelyezkedő pszichológust sem. Hogy a pszichológia homár szak, az gondolom ugyanannak a következménye, amiért valaki az óvóbácsit vagy férfifodrászt búzának véli, ezek nem valami férfias szakmák. Amúgy közgazdász-informatikus vagyok.
2012. febr. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:
A fodrászt még megértem, a pszichológia nekem nem férfiatlan. Amúgy nem a véleménykifejtéseddel volt a baj, hanem, hogy ezt bunkónak minősítettem. Mármint a módját. Viszont még várok véleményeket.
2012. febr. 26. 20:33
 13/42 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező én tudom a választ az eredeti kérdésedre: A pszichológia/pszichiátria de az általános orvostudomány szerint a homoszexualitás nem betegség, hanem egy állapot, amit el kell fogadni. Ezt a pszichológusok/pszichiáterek 99%-a is így látja, ezért amikor a homofób szülők meleg csemetéiket a pszichológushoz hurcolják, nagyot koppannak, hogy nem gyógyítja meg őket. Ebből kifolyólag a társadalom elkönyvelte, hogy a pszichológusok 99%-a b@zi. Mert aki elfogadja a melegeket az csak b@zi lehet, ez a magyar mentalitás.

Persze a pszichológusok többsége heteró.

2012. febr. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
0%
Még egy orvossal sem találkoztam, aki szerint a homoszexualitás ne lenne betegség. Hogy az újságok mást írnak/tévében mást mondanak, az egy teljesen független dolog az orvostudománytól.
2012. febr. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:
nem tudom, hogy az utóbbi 2 választ ugyanaz a személy írta-e, de az előbbi nagyon hasznos volt, érdekes gondolat, ez eszembe se jutott. Azt, hogy minek minősítik a homoszexualitást, majd jövőre meglátom. : D
2012. febr. 26. 23:25
 16/42 anonim ***** válasza:

Mondom az orvosok 99%-a nem tartja betegségnek, és az az 1% a konzervatív politikai ideológus, vallási fanatikus, akik nem csak ebben, de sok egyéb dologban is régimódiak.

Amúgy meg, akár mi is a magánvéleményük nem tudják meggyógyítani a hozzájuk fordulókat, meg nem is kísérelhetik meg a szabályzatok szerint.

Kérdező:

Mivel ez nagy kutatási téma ezért pszichológia szakon nagyon sokat fogsz tanulni a melegségről, szinte komplett tantárgyakat erre szánnak.

2012. febr. 27. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 A kérdező kommentje:

"Amúgy meg, akár mi is a magánvéleményük nem tudják meggyógyítani a hozzájuk fordulókat, meg nem is kísérelhetik meg a szabályzatok szerint. "


Épp ezért nem értem, mért tekintik betegségnek.


Elhiszem, amit mondasz, de azért megvárom, amíg ott tanulom, mert észrevettem, hogy itt GyK-n mindenki önjelölt tudüós.

2012. febr. 27. 22:54
 18/42 anonim ***** válasza:
A betegség definíciója nem függ a politikai hátszéltől, sem az emberek véleményétől. Egyes körök addig lobbiztak, amíg kihúzták a betegségek listájáról, ennyi történt.
2012. febr. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:

Betegségeket nem lobbi kérdésre húzzák ki a BDSM-ből (pszichológusok bibliája). Akkor már a gyógyszer lobbi miatt is egy csomó mindent beleírhattak/kitörölhetek volna. Egyszerűen különböző kutatási eredmények arra vezettek, hogy a párkapcsolatban élő melegeknek nincsenek pszichikai problémáik, csak az el nem fogadásból adódó melegek lesznek depressziósak. Az, hogy pár idősebb orvos nem így látja, mert a régi szakkönyvekből tanult... Most erre nem lehet mit mondani.

Ez olyan dolog, hogy a földrajz-biológia órán is az evolúciót tanítják és nem a teremtéstörténetet. Függetlenül attól melyiket hiszi el a tanár. Vagy ez is lobbi kérdése?

2012. febr. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
0%
Nincsenek pszichés problémáik? Miért, az, hogy a velük megegyező neműekhez vonzódnak, az fel sem tűnt? No meg a mutáció az X kromoszómán ugye, ilyen alapon kihúzhatjuk a polidaktiliát is, hiszen nem beteg ő, csak más. Természetesen a pedofil és nekrofil sem beteg, nincsenek pszichés problémáik, csak éppen más a szexuális orientációjuk.
2012. febr. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!