Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy pszichológ...

Miért mondják, hogy pszichológián továbbtanulni bu. Zis dolog? Egy meleg pszichológust se láttam még.

Figyelt kérdés
2012. febr. 25. 16:14
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%
Miért, mondják?
2012. febr. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Hát én oda jelentkezem (én lány vagyok9, és nekem azt mondták.
2012. febr. 25. 16:19
 3/42 anonim ***** válasza:
22%
Mert aki embereket akar gyógyítani, az orvosira megy. A pszichológia büfészak.
2012. febr. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
75%

a pszichológia nem büfészak, aki azt állítja próbálja meg elvégezni, eleve már bekerülni is nagyon nehéz!!! A másik, hogy a pszichológus nem fizikálisan gyógyít, hanem lelki bajokat... tehát felesleges azzal pedálozni, hogy aki embereket akar gyógyítani orvosira megy...


A másik: semmi b.uzis dolog nincsen a pszichológiában, bár egyes pszichológus férfiaknak tényleg néha a sok érzelgősségtől meg filozofálgatástól homár beütése van :D Majd meglátod!!!

2012. febr. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
28%

"nem fizikálisan gyógyít, hanem lelki bajokat... tehát felesleges azzal pedálozni, hogy aki embereket akar gyógyítani orvosira megy... "


Mondjuk fizikálisan helyett fizikailag, és lelki bajokat a pszichiáter gyógyít, az pedig szintén orvosit végez. Pszichológiára az megy, aki nem akar tanulni semmit.


Amúgy ne azt mondjad, hogy kerüljek be, mert van munkám ilyen büfészakok nélkül is, hanem inkább azt kérdezd meg magadtól, hogy ez a sok száz, ezer pszichológus hol fog munkát találni, mert ez az igazi rejtély.

2012. febr. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
95%

kedves utolsó látom te is az vagy, aki azt se tudja mi a különbség a pszichológus meg a pszicháter között!

Igen a pszichiáter is lelki bajokat gyógyít/ segit, viszont mentális betegségeket (amikről kórkép van) ezeket gyógyítja első sorban gyógyszerekkel, a beszélgetős terápia pedig másodlagos!!!


Pszichológushoz akkor is mehet valaki, ha csak kicsit meg van zuhanva, és a pszichológus nem ir fel gyógyszert!


Egyébként nem tudom minek ebbe belekötni. Kérdezte a kérdező lesz e munkája a pszicho szakkal?? Mert szerintem nem. Te sem biztos, hogy fogsz találni munkát a végzettségeddel, amilyen a gazdasági helyzet.

2012. febr. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
22%
Pontosan tudom, mi a különbség a pszichiáter és pszichológus között, a baráti körömben több szakmabeli is van. A különbség csak annyi, hogy a pszichiáterek praktizálnak, a pszichológiát végzettek meg mint titkárnők dolgoznak. Amúgy a pszichológus is írhat fel gyógyszereket, például antidepresszánst, de a felelősségi kör ennyiben nagyjából ki is merül... A gond az, hogy a beszélgetésért nagy divat fizetni baromi gazdag helyeken, de még ott sincs szükség annyi pszichológusra, amennyi itt végez.
2012. febr. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

"Mert aki embereket akar gyógyítani, az orvosira megy. A pszichológia büfészak."


Senki nem mondta, hogy a pszichológus embereket akar gyógyítani. Van sport-, kriminál, kísérleti-, stb. pszichológus. Én is oda megyek, de nem akarok gyógyítani. Pszichiáter meg pszichológus sem ugyanaz, úgyhogy nem ugyanaz. A pszichiáter más minőségben gyógyít, ha a sok súlyos zavarral (autizmus, elmebetegség, depresszió, stb.) küzdő emberen kívül még rájuk szakadna az a sok, amúgy nem súlyos zavarral küzdő, de lelki beteg is, akkor nem tudnák ellátni őket. megnézem azt, amikor Neked valami lelki problémád lesz, és elmésza pszichiáterhez.



Arról meg hogy hány pszichológus van már: attól hogy hatszázezren beiratkoznak, nem biztos, hogy annyian el is végzik. Egyébként úgy szeretem, hogy sokan dumálnak, anélkül, hogy tudnának bármit. Gyermekpszichológusból igenis hiány van, mert a legtöbben már 70 évesek. És egy pszichológus nagyvállalatoknál is dolgozhat, iskolapszichológusból is kimondottan hiány van.


Amúgy ha ezek nem elegek, akkor csak annyit mondanék, hogy a kérdés nem az volt, mi a véleményed a szakról.

2012. febr. 26. 18:53
 9/42 A kérdező kommentje:
Ráadásul úgy kezdted a mondatod, hogy "Mert, aki..." Szóval szerinted aki nem akar tanulni az homoszexuális? picit fura.
2012. febr. 26. 18:54
 10/42 A kérdező kommentje:

Mielőtt válaszoltam, nem olvastam ela többi kommentet, ezért néhány ismétlődő gondolat. Kötözködő válaszoló, megkérdezhetem, Te mit végzel/végeztél, és hány éves vagy? (utóbbit, csak mert rossza szövegértésed.)



Mindenki másnak köszönöm a válaszát, meg, hogy volt, aki kiállt mellettem, de igazából a kérdésre csak egyetlen válasz érkezett.

2012. febr. 26. 18:57
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!