Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ennyire tájékozatlanok...

Miért ennyire tájékozatlanok egyesek?

Figyelt kérdés

Szüleimmel már régóta járunk Debrecenbe szemorvoshoz, és kétszer is szomorú tapasztalattal tértünk haza. Sem a régi, sem a mostani asszisztensnőnek fogalma sem volt róla, hogy mi fán terem Nagyvárad(szülővárosom). Persze, nem azt vártam el, hogy az alapítás évét mondják el vagy ilyesmi, de amikor ilyen kérdéseket hallok, hogy "az messze van?" akkor szerintem jogosan érzem, hogy mindjárt dobok egy dupla-szaltót. Még ha valahol Nyugat-Magyarországon élő szájából hallottam volna oké, de itt? Mikor az itteni románok meg tudják mondani, hogy legalább merre kell elindulni Debrecen felé...

A másik kérdés, ami nagyon szíven ütött, hogy amikor az asszisztensnő a címünket kérte, és mondtuk, hogy Románia, majd leesett az álla, hogy hogy létezik, hogy mi magyarul beszélünk, sőt, ha nem mondtuk volna, honnan jöttünk, biztos nem mondta volna meg, hogy nem debreceniek vagyunk.

Most azért komolyan, én 16 éves fejjel műveltebbnek érzem magamat...sőt, beszéltem még régebben egy székesfehérvári(!) lánnyal, akkor 13 éves volt, és ő tudta, hogy léteznek hátáron túli magyarok. Tehát nem általánosítani szeretnék, de miért ilyen tájékozatlanok egyesek?



2012. febr. 19. 18:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
Mert lesz@rják
2012. febr. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a nagyon hasznos választ, látom te is valami primitív állat lehetsz. Ezért tart az ország ott ahol(többek között), mert mindenki mindent lesz@r.
2012. febr. 19. 18:48
 3/12 anonim ***** válasza:

Ez tényleg szomorú... az általános műveltséghez hozzátartozna, hogy a trianoni békediktátumról tudjon az ember.

De: a Csonkahonban élőknek az orosz megszállás évtizedei alatt nem tanították ezt az iskolában, sőt nem volt szabad róla beszélni. Most már szerencsére kezdünk ébredezni, lásd azt a 13 éves lányt is, aki bizony tud róla. Ám mindezt, hogy a jelenlegi határokon túl is élnek magyarok, és összetartozunk, igyekeztek kiölni belőlünk. Szerencsére nem sikerült.

2012. febr. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
33%
Nem a személyed ellen beszélek, de kezd elegem lenni a határon túli magyarokból! Itt iskolákat zárnak be, vonnak össze, a románokhoz meg megy az állami támogatás! Elképesztő! A másik, hogy az új, frissen honosított "magyarok", már érdeklődnek, hogy mire jogosultak Magyarországon! Az eszem megáll! Még egy percet sem dolgozott, de már nyújtja a kezét a pénzért.
2012. febr. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%

18.50.-nek igaza van. Itthon nyomorognak az emberek,sok az éhező gyerek,de a határon-túliakat segélyezzük! Ez sok ember igazságérzetét sérti.

De az asszisztensnő nem a szoc.alatt tanult,hanem már a rendszerváltás után. Sőt, Trianonról a Kádár-rendszerben is tanultak a diákok! Akkor is tudhatta mindenki,hogy Erdély valamikor Magyarországhoz tartozott.

Egyszerűen buta az a nő.

2012. febr. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is megvan a magyar állampolgárságom, de nem nyújtom semmiért a kezemet. A vizsgálatot ugyanúgy kifizettük, mint más ember, csupán azért járunk oda, mert szakszerűbb az ellátás, itt már sok negatív tapasztalatunk volt ezzel kapcsolatban. Tudom, hogy sokan visszaélnek az állampolgárság nyújtotta lehetőségekkel, de ebben sem kell általánosítani. Mellesleg higyjétek el, itt még jobban nyomorognak az emberek.

Mellesleg sajnálom, hogy az összefogás így kihalt az emberekből, és így kiutálják a másikat. No de nem ebből akarok vitát nyitni.

2012. febr. 19. 19:03
 7/12 A kérdező kommentje:
Ó, és még valami. Lehet nem volt érthető, de két nőről van szó,ezért tettem fel a kérdést.
2012. febr. 19. 19:05
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: nagyon sajnálom az esetet, hihetetlen, hogy mennyire tudatlan emberek vannak... egészen elképesztő, hogy a nő nem tudta, hogy vannak határon túli magyarok ("majd leesett az álla, hogy hogy létezik, hogy mi magyarul beszélünk").

Elmagyaráztad neki a dolgot egyébként, vagy ráhagytad?

2012. febr. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen, tudattuk vele, hogy az itteni iskolákban is ugyanúgy tanítják a magyar irodalmat és nyelvtant. :)
2012. febr. 19. 19:09
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Tudod..itt az emberek agyának átmosása már a Kádár-rendszer előtt, az 50-es években megkezdődött. A rezsim mindent megtett, hogy kitörölje a magyarok agyából az ország trianoni felszabdalásának még az emlékét is, és vele együtt azt a tudatot, hogy a határokon túl, az utódállamokban, magyarok alapította kultúrvárosokban (mint Nagyvárad, Kolozsvár, másutt mások) milliós tömegekben élnek magyarok, akik a hagyományaikhoz, nyelvükhöz, nemzetükhöz ragaszkodnak. Elhallgatták, letagadták a tényeket az iskolákban is: így neveltek fel egymás után generációkat. Ha egy családban nem volt magyarság-tudat és belső ellenállás, a gyermek szinte sehol sem hallott arról, hogy a környező államokban nemzettársai élnek. Az volt a cél, hogy közönyössé tegyék, akit lehet, a saját népe, történelme és testvére iránt. Azok az emberek, akikkel találkoztál, áldozatai lettek ennek a törekvésnek. Eltompultak, közömbössé lettek. Jó, ha csak közönyössé - mert hiszen láthatod: az irígységet, önzést, elzárkózást ugyancsak beleplántálták a nem eléggé ellenálló alanyokba. Ők azok, akik egy falattal, egy korty vízzel többért acsarkodnak a határokon túlra szorult magyarokra. Vígasztaljon, hogy rengetegen vagyunk olyanok, akik számára sosem voltatok ti mások, mint honfitársaink, testvéreink. Az önző kicsinyeseknek meg, ha lehet, bocsáss meg: nem tudják, mit cselekszenek.
2012. febr. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!