Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kell ennyi gyermek?

Miért kell ennyi gyermek?

Figyelt kérdés
Egyre több szegény, éhező, munkanélküli családot mutatnak be a TVben. Mindenhol 6-10 gyerek. Engem nagyon érdekelne, hogy miért?? Nem hiszem el, hogy nem lehet egy család boldog 2-3 gyerekkel, miért kell 6-10?? Sokkal könnyebben és jobban élnének ezek a családok, ha nem lenne ennyi gyermekük. Arról nem is beszélve, hogy kevesebb csemetének jóval többet meg tudnának adni, esetleg még magukra is jutna valami a pénzből. Nagyon felháborít ez az egész, persze sajnálat is van bennem. Mi a véleményük erről a témáról?
2012. febr. 14. 22:45
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
80%

Az, a véleményem, ami Konrad Lorenznek:


"Nyilvánvaló, hogy az etikusan élő embernek nincs olyan sok utódja és a gengszterek határokat nem ismerve, a legkisebb aggályok nélkül szaporodnak." és "... a túlnépesedés ellen az emberiség semmilyen átgondolt lépést nem tett. Ennélfogva az Aids-szel kapcsolatban bizonyos rokonszenvet tanúsíthatnánk."


[link]

2012. febr. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
71%
Mert a családi pótlékból élnek.
2012. febr. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
66%
Én sem értem az ilyen embereket, pedig sajnos sok van belőlük. Valószínű, hogy a segélyekből, családi pótlékból akarnak megélni, vagy nem tudom. Pedig ebből a pénzből nem igazán lehet megélni, főleg ahol sok gyerek van. Erre csak azt tudom írni, hogy elbutult ez a társadalom, csak szaporodnak, mint a nyulak. És ez baj, mert azok a gyereke is ugyanezt fogják átvenni a szüleiktől.
2012. febr. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Shai-Hulud ***** válasza:
73%
Hát mert szegények. Tévéjük nincs, így unatkoznak esténként, óvszerre meg nem telik.
2012. febr. 15. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
37%

Átvállalják azoktól a plusz gyereket, akik megállnak egynél, vagy egynél sem. :))

Fogy a magyar...Kevés a gyerek....Ezzel van tele a sajtó is.

2012. febr. 15. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
54%

Éhező, sokgyerekes nagycsaládok mindig is voltak, kétkedéssel fogadnám az efféle híreket, ha néznék még tévét.

Móricz Zsigmondtól A boldog ember regény szerintem magyarázat erre. Röviden azt dolgozza fel, hogy egy egyszerű kétkezi munkás parasztember is élhet boldogan, még ha az élete nem is a tolsztoji idill, de érzi magában az életet, szerelmes, követi az ősei értékeit, dolgozik, ha tud, és felnevel egy fészekalja gyereket. Régebben persze a 6-10 gyerekből elvitt 4-8-at a nátha, meg miegyéb.

Ezek az emberek biztos arra számítottak, mikor gyereket vállaltak, hogy tudnak majd dolgozni. Gondolom műveletlenebbek, vagy másképp műveltek, mint az urbanizálódott emberek a városokban, vagy városok környékén, so nincs szívük megölni egy gyereket, ha az már ott van az anya hasában. Nem hiszem hogy hallottak tudatos családtervezésről.

2012. febr. 15. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
46%

Úgy voltak vele,több gyerek=több juttatás.

Csak abba nem gondoltak bele,hogy pl a 6 gyerek nem 1 gyerek.A 6 gyerek átlagban reggelire 12 zsemlét eszik,nem 2-t.Ér akkor még nem is beszéltünk a zsemlébe valóról,a főtt ételekről,a ruházkodásukról,a taníttatásukról.Bár,ha jól tudom,nekik ingyen jár a tankönyv.Sajnálom az ilyen gyerekeket,mert a szüleik felelőtlenségük miatt vannak megkülönböztetve.Ők azok a gyerekek,akik soha nem járhatnak külön órákra,sportra,hiszen azt hallják otthon,hogy nincs rá pénz...

Ugyanakkor pedig,én személy szerint megvetem a szüleiket,mert nem gondolták ezt végig,és most már úgy vannak vele,hogy hát mindegy,hogy van-e vagy nincs-e,mert ha nincs akkor úgyis ad valaki valamit.Pl: állam,segélyszervezetek,civilek,stb. Nem véletlen mutogatják magukat itt-ott.Pesze,tisztelet és elismerés a kivételnek,azon kevés nagycsaládnak,ahol törik magukat a szülők,hogy jobb legyen a gyerekeknek!

Én,mint egy gyerekes szülő,csak annyit kérdeznék tőlük,hogy nem fáj-e nekik látni,hogy a gyermekeik nélkülöznek és hogy nem-e lett volna jobb,ha csak egy vagy két gyereket vállaltak volna,őket nevélnek fel szerényen,de nem nélkülözve?

Ezeken kellene sokaknak elgondozniuk,mielőtt megszülnek annyi gyermeket,védekezés hiányában...

2012. febr. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
63%

Mnél primitívebb, annál több gyereket vállal!

:(

2012. febr. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Andizsuzsi ***** válasza:
58%

"Ezeken kellene sokaknak elgondozniuk,mielőtt megszülnek annyi gyermeket,védekezés hiányában..."


Nagyon sok mélyszegénységben élő családban - tpasztalatból tudom - azért születnek sorban a gyerekek, mert nincs pénz gyógyszeres védekezésre, annak hiányában viszont a nők rendkívül kiszolgáltatottak. Volt olyan ismerős család, ahol anyuka a család nagyon kicsi jövedelméből összekuporgatta az abortuszra valót, aztán mikor szükség lett volna rá kiderült, hogy apuka rég megtalálta és elitta. Jött az 5. gyerek.

2012. febr. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
68%
Ha nem lenne pénz gyógyszerre, óvszerre, sem gyerekre, akkor én inkább nem is próbálnék szaporodni... értsd: nem létesítenék nemi kapcsolatot... sajnos az esetek többségében a primitív ember gyereke is az lesz, és ugyanazt csinálja, mint a szülei: semmit, csak szaporodik... a világ túlnépesedett.
2012. febr. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!