Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az Indián holokauszt, miért...

Az Indián holokauszt, miért nincsen annyira hangoztatva mint a Zsidó?

Figyelt kérdés

2012. jan. 27. 18:03
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
67%

Hát nem is tudom...

Szerintem akkor már a 9/11 sokkal jobban fel van fújva.


És az azért nem egy egyoldalú dolog... Szóval ha valami nekem forgatja a gyomrom, az inkább az amerikaiak hozzáállása.


Talán Amerika emlékezzen meg az indiánokról több tisztelettel, szerintem ez nem a zsidók dolga.


De ha már itt tartunk, hallottál-e a Világ igaza díjról?

Olyan nem zsidó embereknek osztják, akik a második világháború alatt saját érdekeiket félretéve segítettek az üldözötteknek.


Mellesleg pedig mivel jó pár zsidót (és keresztényt) ismerek, tapasztalatból mondom, a zsidók nem csak Kaddist mondanak a szerencsétlenekért.

Minden évben legalább egyszer tesznek Micvát.


Többet segítenek, mint hinnéd.

2012. jan. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Nos hát..

A Kérdező azt kérte tőlem, hogy fejtsem ki, hogy értem az érdekérvényesitési képességet. Kifejtettem. Nem tudok többet hozzátenni.

Amerikának pedig sokfajta kötelessége volna, amit nem teljesít. Ha sorolni kezdenénk, itt ülnénk holnapig. Ezek között az első helyek egyikén szerepelne az indiánok szisztematikus irtásának - legalábbis - beismerése..de ne legyünk naívak. Amerika ebben a kérdésben (sem) fog soha megszólalni.

A Világ igazai-díjat pedig ismerem és számon tartom.

Talán maradjunk abban: jó volna egyszer egy olyan világ, ahol az emberek nem egymás felkoncolásával, földjei felégetésével "beszélnék meg" a vitás ügyeket. Sokunk óhaja ez - azt hiszem, minden józan emberé - de félő, hogy utópia. A második világégésből véletlen szerencsémre kimaradtam..nem éltem akkor. Azt szeretném, ha egy harmadikból MINDENKI kimaradna, mert hogyha nem, nem lesz több vitafórum, sem vita. A holtaknak tehát háborítatlan nyugodalmat - az élőknek meg békét..szép napot.

2012. jan. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Mert mi magyarok (es nem a zsidok!) massal sem foglalkozunk joforman, mit ezzel. Ld. peldakent ezt a kerdest.

De beirhatod a keresobe, hogy holokauszt, es nezd meg milyen listat kapsz. Es ezeknek a kerdeseknek csak a toredeke szarmazik zsidoktol.

Szoval kik hangoztatjak, es mit?

2012. jan. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
59%

csak azt tudnám, hogy miért kell szinte minden olyan válaszomat lepontozni, amiben szerepel a zsidó szó...

én sem pontozok azért, mert szerepel a keresztény...

(megjegyzem ateista vagyok.)


de annyi azért kiszúrja a szemem, hogy Ti (kinek nem inge,...) mindenféleképpen a zsidókat valamiféle negatív (jaj és itt most ugye gunyorosan kell szmájlizni) tulajdonsággal akarjátok felruházni.

na ennél sötétebb dolog kevés van a világon.


Amit az egyik hozzászóló meg az angol nyelvről írt, szintén őt minősíti...

"emberhez nem méltó vartyogás"?...

itt pampogsz, hogy Mózes, Allah meg Jézus (és a többiek) nevével nem viccelünk (de, tudnád, mennyit viccelünk! de érdekes módon mindenki érti a poént), mert ez sértő lehet valakinek.

(megjegyzem a Jézusos karóbahúzós utalás inkább zsidókra nézve "sértő", hiszen a keresztények hobbija emiatt köpködni a zsidókra - csak azt felejtik el, hogy Jézus a kor szemében egy jó útról letért rabbi volt, a karóbahúzás pedig kb. csak mindennapos.)

Szóval ezek után a nagy szavak után az angol nyelv emberhez nem méltó vartyogás.

csak gratulálni tudok barátom.

nem a nyelv számít, hanem az, amire használod.

és Te véleményem szerint a magyar nyelvet nem arra használod, amire lehetne.



Belegondoltál, hogy lényegében ezt akarod:

a zsidók befolyásosak és gazdagok (az üldözőik tették azzá őket), ezért oké, emlékezzenek a Holokausztra, de minden más népirtásról is csináljanak propaganda filmeket, emlékezzenek a világ minden emberéről,aki valaha erőszaktól halt meg.

őőőő... MIÉRT IS?


Ez szerinted változtatna bármit is a világon?

Visszahozna egyetlen indiánt is?


És a magyarok micsoda népirtásokat végeztek kicsit régebben?...azokról miért nem emlékezünk meg?


Vagy még jobb, szerencsétlen neandervölgyi a mi agresszív fajtánk miatt pusztult ki!

jaaaa és az ember miatt kipusztult fajokkal mi lesz?

a mi fajunk bőven túlnépesedett, egy kis népirtás csak szívünknek fáj, a bolygónak nem.


de ha az ökoszisztémát továbbra is ennyire telibesz.rjuk, na majd akkor megnézhetjük magunkat.


nem lesz lehetőséged ilyen hülye dolgokon agyalni.

2012. jan. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
32%
Egy szót nem értettél meg semmiből. A beírásodról meg jobb, ha nem beszélek.
2012. jan. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Ugyanez a kérdés áll Afrikára is. V.hogy sosem hallani, hogy mennyi szerencsétlen feketét hurcoltak el erőszakkal az egyszerű kis falujukból és életükből idegen emberek, aki verték és bántották őket.
2012. jan. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

ma 10:23


Ha ezt nem hallottad, akkor vagy nem jártál iskolába, vagy baj van a hallásoddal.

2012. jan. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
31%

A történelemben nem csak egy holokauszt volt. Nagyon sok időpontban és helyen, nagyon sok etnikumot irtottak ki különböző mértékben.

Ez első dolog, hogy az érdeklődő mennyire elfogult, mennyire van füle meghallani az ilyen eseményeket, esetleg mennyire próbál minél alaposabban tájékozódni olyan dolgok iránt is, amelyek nem annyira hozzáférhetők, de léteznek.

A második dolog, hogy a híradások (mai szóval média) mennyire objektíven terjeszti ezeket az információkat, illetve mennyire ferdít, hallgat el. Mindre van példa bőven.

A harmadik dolog, hogy az érdekeltek léteznek-e egyáltalán még, hogy hírt adjanak önmaguk pusztulásáról. Ha igen - ahogy korábban tömören fogalmazták - mekkora az érdekérvényesítő képességük. Mint tudjuk minden hír három napig él. Kivéve, ha mesterségesen folyamatosan napirenden tartjuk. Ez persze nem kevés pénzbe, hozzáértésbe és ambícióba kerül. Alaposabb vizsgálat kiderítheti az okot is.


Az "indián" fogalmat Amerika eredeti őslakosságára, így Dél, Közép és Észak-Amerika népeire alkalmazzák. Ebben az értelmezésben legalább három indián holokauszt volt. Kettőt - szinte tökéletesen - a spanyolok hajtották végre viszonylag rövid idő alatt, de annál alaposabban. A harmadikat a bevándorló - azóta magát eredeti amerikainak tartó - sokszínű embertömeg hajtott végre hosszabb idő alatt és meglehetősen szisztematikusan.

Ezt nem kell elhinni. Aki azonban cáfolni akarja, kéretik pontos statisztikákkal bemutatni a korabeli létszámokat és halandósági rátát, a befejezés utáni létszámokat és az ekkor érvényes halandósági rátát. Azokból mindenki pontosan megállapíthatja, mi a valóság.

2012. jan. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 Antimod ***** válasza:
71%

"V.hogy sosem hallani, hogy mennyi szerencsétlen feketét hurcoltak el erőszakkal az egyszerű kis falujukból és életükből idegen emberek, aki verték és bántották őket."


Hallani, de nem eleget. Aztán Afrikát kizsákmányolták, mesterségesen felosztották, a kontinens a mai napig nem tért ebből magához. Ráadásul meg vagyok győződve arról, hogy a mai napig mesterségesen tartják instabilként a legtöbb országot, mert addig is nyugodtan folyhat az ásványkincsek kivitele.


A nyugati világ erről nem hajlandó tudomást venni, pedig van elszámolnivalója.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. jan. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

""V.hogy sosem hallani, hogy mennyi szerencsétlen feketét hurcoltak el erőszakkal az egyszerű kis falujukból és életükből idegen emberek, aki verték és bántották őket."


Hallani, de nem eleget. Aztán Afrikát kizsákmányolták, mesterségesen felosztották, a kontinens a mai napig nem tért ebből magához. Ráadásul meg vagyok győződve arról, hogy a mai napig mesterségesen tartják instabilként a legtöbb országot, mert addig is nyugodtan folyhat az ásványkincsek kivitele."


A nyugati világ erről nem hajlandó tudomást venni, pedig van elszámolnivalója."


Végre v.ki felfogja, mit írtam, mire utaltam! Köszönöm!

2012. jan. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!