Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az Indián holokauszt, miért...

Az Indián holokauszt, miért nincsen annyira hangoztatva mint a Zsidó?

Figyelt kérdés

2012. jan. 27. 18:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
66%
Ugyanazért amiért a szovjet pogromok se voltak...győztes nagyhatalom, szóval náluk az ilyesmi nem bűncselekmény.
2012. jan. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
21%

Az indián holokauszt?? Indián holokauszt nem volt.

Eltekintve ettől, senki sem akar ma indiánokat irtani.

2012. jan. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
61%

A Holokauszt görög eredetű szó, jelentése égő áldozat.

Nem népirtás.

Csak a Hitler által megkísérelt népirtásra értjük ezt a szót...


Szóval a kérdésedre visszatérve az indiánokat azért valamivel korábban irtották ki, mint a zsidókat.

Teljesen jogos lenne a dolog, hogy Róluk is megemlékezzünk, de gyakorlatilag nem maradt fenn annyi indián, hogy egy ilyen megemlékezés jelentős, világszintű eseménnyé nőhesse ki magát.

A Holokausztról azért beszélünk ma is többet, mert még ma is vannak köztünk túlélők, akik megjárták a náci táborokat, vagy akik a nácik miatt elvesztették a hozzátartozóikat.

És minden évben megemlékezünk azokról, akik az embertelenségben is emberek tudtak maradni, akik életük kockáztatásával segítették a zsidókat, ahogy tudták.

Ők kapják meg a Világ igaza díjat.

(A díjátadón ha van rá mód, a megmentettek adják át a díjat a megmentőjüknek.)


Ráadásul sajnos még ma is vannak olyan ősemberek, akik szimpatizálnak Hitler elveivel...

Sokan ezért is fontosnak tartják emlékezni, emlékeztetni a Holokausztra, hogy ilyesmi ne történhessen meg újra.


Most az, hogy mi zajlik Izraelben, más kérdés...


Bonyolult dolgok ezek...


Ma is ugyanúgy zajlanak a népirtások. Csak máshogy, mások másokat másért ölnek meg.

2012. jan. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
68%
Rendkívül egyszerű. Az indiánok "érdekérvényesítő képessége" (ide képzelj egy szomorú-gunyorosan fintorgó szmájlit..) kisebb, mint a zsidóké. Ugye PC (political correct) voltam?
2012. jan. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
80%

"Az Indián holokauszt, miért nincsen annyira hangoztatva mint a Zsidó?"


Látsz te indiánokat a New York Times és a Világbank élén? Na látod...

2012. jan. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
31%

PC= Politically Correct.

Csak miheztartás végett.


De nekem kifejthetnéd, mi ez az érdekérvényesítés!

Mert hogy elég érdekes dolgok keringenek a zsidóságról, az az érzésem.

Egyszer egy nő megkérdezte tőlem, hogy igaz-e, amit a barátnője mond...

Mondom mi?

Hát hogy a zsidók felvásárolják az egész világot.

Félrevontam, és elmondtam neki tuti tippet:

Igen, így van, de ha még most betér, talán őt is beveszik a vagyonfelosztásba.


Csak úgy mellesleg, judaisztika órán ha jófej volt tanár, kedvenc elfoglaltságunk a kurucon való nézelődés és sírásig röhögés volt...



Szóval kérlek, avass be, honnan vannak a bizalmas információid? Csak nem megtudtad, hogy az egész Holokauszt csak a pénz miatt van?

Ez azt jelentené, hogy áruló van köztünk, Téged pedig sajnos karóba kell húzzunk...

2012. jan. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
52%
Ni csak. Egy okos zsidó.
2012. jan. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
63%

Nézd: a PC-ben igazad van. Én vagyok a hibás. Más nyelveket tudok, utálom az angolt. Emberhez nem méltó vartyogásnak tartom - dehát ez szubjektív dolog.


Érdekérvényesítés. Ahogy én látom, ez a kulcsszó.

Érdeke a zsidóságnak, hogy ébren tartsa az emlékezést (és ezzel eleget tegyen a vonatkozó parancsnak)? Hogy "ne feledd"? Igen. Természetesen érdeke, ha azt szeretné, hogy ne ismétlődjön meg egy szörnyűség, ami kétségtelen, hogy VOLT. Nem ellenségeddel beszélsz, tehát kérlek, indulat nélkül olvass.

Mit kell tenni ezért? Működtetni egy komoly mechanizmust. Média-felületeket megvásárolni, televíziókban, rádiókban (rész)tulajdont szerezni, a filmgyártásban producerként, a Gutenberg-galaxisban könyvkiadóként jelen lenni. Ha valamit el akarok juttatni a legszélesebb embertömegekhez, meg kell szereznem hozzá az eszközöket. Megy-e ez tőkeberuházás nélkül? Beruházni meg akkor tud az ember, ha van miből. A zsidóság pedig olyan csoport, amelynek van.


Képesek-e erre vajon az indiánok, az azonos okokból irtott örmény nemzet - vagy bárki más, aki népirtás áldozata lett? Nem merném kijelenteni. Vannak-e világszerte, diaszpórában - de mégis szoros kapcsolatban -élő indián-, örmény-, tuszi-tudatú, tőkeerős csoportok, amelyek ébren tart(hat)nák a saját holokausztjaik emlékeit? Pedig - érdekük lenne nekik is. Egyszer talán őket is lehetne majd "kárpótolni" (ostoba szó. Sem pénzzel, sem mással nem lehet ilyen dolgot jóvá tenni. Sőt: ez a "jóvá" tenni..talán még ostobább).

Nos akkor: különböző-e mégis egyik vagy másik érintett csoport érdekérvényesítő képessége? Igen, bizony.


Ne láss mindenben támadást, ami nem az (különben felnégyellek:-)))))! A karóba húzás valahogy nem szimpatikus.)

2012. jan. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
30%

A karóba húzás természetesen "vicces" utalás akart lenni Jézusra...:)


De figyu én még mindig nem értem, hogy mi ezzel a baj?...


Talán nincs joguk emlékezni?...

Vagy ha az indiánok nem tudnak, akkor a zsidók se tegyék?...

És azért nem mellékes, hogy a történelmünk során nem ez a két nép volt csupán, ahol tömegesen hullottak az emberek...


De amit végképp, egyáltalán nem értek:

Te hol látsz/hallasz/olvasol a médiából és a kiadókból özönlő Holokauszt-sztorikat?

Én valamiről nagyon lemaradtam.


Nekem - és az ország általam ismert zsidóságának annyi a Holokauszt, hogy a családok otthon gyászolnak, az iskolákban pedig zsidó írók verseit szavalják páran az aulában, miközben csoportokban, egymás után minden osztály lejön a sötétített, mécsesekkel és 6 óriási viaszgyertyával (6 millió áldozat) kidíszített aulába mécsest gyújtani.

Néha mennem vetítések, esetleg hangoskönyv Anna Frank naplójából, az osztálytermekben pedig a még élő túlélőkkel beszélgetünk...


Na hát ennyi.


Ez a nagy érdekérvényesítés...?

2012. jan. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
81%

A válaszod OK - kivéve a "vicces" utalást Jézusra. Ami engem illet, szigorúan tartózkodom attól, hogy bárkire, aki másnak Moshe rabbénu, a Megváltó, a Próféta, stb. "viccesen" utaljak. Az ő nevük mögött nem állhat szmájli. Az "érdekérvényesítés" szó után (nekem) mindig ott áll. Szomorú, gunyoros, ahogy írtam: ez korunk unalomig ismételt "terminus technicus"-a. Nem szeretem, mert az én szótáramban, - az egész világomban - van más is, nemcsak érdek. Az érdeknek is helye van, de nem a "trónon". Ezt tisztázni szerettem volna, mert félreérthető.


Dehogy akarok én memóriát törölni! Emlékezni lehet is és kell is (most engedj meg picike kitérőt: épp a "parancs" jogos volta miatt irritál rettenetesen, ha a közbeszédből ömlik az elmarasztalás: "magyar, ne gondolkozz a múlton - a jövő érdekeljen!". Múlt és jövő..Neked mond valamit - és nekem is. Jövője annak van csak, aki őrzi a múltját.)


Szóval: hogyne lehetne, kéne emlékezni. Sajnos, van is mire. Eszembe sem jutna a fájdalmat, a gyászt benn rekeszteni bárkiben - de tudod: mindenki szíve megmelegedhetne, ha egy-egy nagy nyilvánosságú megemlékezésen - csak egy említés erejéig - elhangzana: "és ne feledjük a világ népei közül a többi áldozatot sem..értük is mondjunk Kaddisht". Ha már a többieknek a kezében kevesebb az eszköz, hogy együttérzést kérjenek az embertársaiktól - mert tényleg kevesebb.


Említettem neked, hogy nem vagyok híján a nyelvtudásnak. Kitekintési lehetőségem hát van. Európa minden táján van Memorial Day (már reszketek előre, hogy vajon jól vartyogom-e:-)?) a televíziókban, rádiókban, újságokban. Annak megszervezése sok-sok ember együttes munkáját igényli: ők azt nem ingyen végzik. Vannak tekintélyes és komoly rendezvények - azokhoz is kellenek eszközök. Mostmár talán tudod, nem rosszmájúan mondom ezt. Ezek csak tények. Itt nem szól másról a vita (de vita-e?), mint arról a bizonyos - általam nem szeretett - szóról (kettőről, valójában): "érdekérvényesítés képessége". Megint csak azt kell mondjam: egyiknek van, a másiknak meg nincs - de attól még a fájdalom, a veszteség, a gyász természeténél fogva ugyanaz. Hogy is mondjam neked? Biztosan nagyon fiatal vagy - én meg már nem. Szeretném, hogyha éreznéd a szelídséget abban, amit itt elmondtam neked. Az indiánoknak és örményeknek, a tusziknak és boszniaiaknak nincs fórumuk. Kérlek, imádkozz értük..te.

2012. jan. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!