Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ma voltam Holokauszt megemléke...

Ma voltam Holokauszt megemlékezésen, megrendítő volt és felkavarja az embert érzelmileg. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
A tények, történelmi dokumentumok és fényképek.Soha többé ne legyen ilyen mértékű emberi gonoszság,hogy az embert tárgyként és állati sornál alább taszítják.Szerintem nagyon szükséges az emberek figyelmét és főleg a középiskolások valamint a felsőoktatásban tanulókat erre a történelmi eseményre emlékeztetni,hogy megismerjék mi a valóság és a szélsőségek hova vezetnek!!!
2010. máj. 10. 14:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%

Nem vagyok antiszemita, nem vagyok rasszista, se náci. Pár kérdésem lenne hozzád...


1. milyen tényeket láttál azokon a fényképeken?

2. milyen dokumentumokat láttál?

3. te mondod hogy felkavar érzelmileg, nem lehet hogy ez a cél? hogy elhiggy bármit amit állítanak róla.


Tévedés ne essék, nem tagadom a holokausztot.

2010. máj. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%
Ha leírom, hogy Örmény népírtás, vagy leírom, hogy Auschwitz, melyik kavar fel jobban? Ugye, hogy az auschwitz szó. Mivel belénk van nevelve.
2010. máj. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

így van. ugyanúgy tanítani kéne pl a kommunizmus bűneit.

kötelező film: Soviet Story. megmutattam barátnőmnek és elsírta magát, annyira megrázta.

2010. máj. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Vagy ha azt mondom Don kanyar, hány magyar hallt meg?az nem ráz meg senkit, mert nincs beépítve az agyba, hogy az meg kell rázzon
2010. máj. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%

nem ártana azt is megnézni, hogy mi megy izraelben a palesztinokkal.


szerintem ez csak egy provokatív kérdés, semmi több. a célja, hogy itt "szélsőségezzen" a kérdező.

2010. máj. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanilyen szörnyű dolgok történnek minden nap. Tegnap, ma, holnap... Megemlékezés nélkül - sőt, ezt még el is kell fogadni, mint keresztesháború "a terrorizmus ellen".
2010. máj. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy nem vagyok egyedül a véleményemmel. A történelemben már több 100 több ezer alkalommal voltak népírtások, vagy megrázó vérfürdők. Nem értem a zsidók ellen elkövetett bűnök miért kapnak nagyobb hangsúlyt?
2010. máj. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Egy vagont

(a vagonban a bezsúfolt emberek mint a heringek bezsúfolva 1 vödör víz,meg 1 vödör a szükség elvégzésére)

amiben fényképek voltak a fényképek az áldozatokról készültek,és a gyilkosaik nem tekintették őket embereknek erre szeretném a figyelmet felhívni,mikor ezek a személyek felelősségre lettek vonva,ha egyáltalán ezek embereknek nevezhetőek?

Semmi megbánást nem mutattak tetteikért,és az egyik így nyilatkozott miért csinálta ez?

Hát mert kaptunk ruhát meg ételt.

Radnóti versében megírta:„az ember úgy elaljasult,hogy önként,kéjjel ölt,nem csak parancsra....”

Azonkívül azért kavar fel mert Magyarország a zsidóság ellen elkövetett tömeggyilkosságokban vett részt és nem más népek ellen elkövetett népirtásokban.

Valamint a kommunizmus magyar áldozataival történtek is megrendítőek.

De a szélsőségek erősödése miatt is kell megemlékezni a holokausztról a kommunizmus meg elmúlt de ezek is tragédiák az magyar nemzetre nézve.

Azonkívül Magyarországot a legtöbb magyar zsidó hazájának tekinti.

A történelem során mikor Magyarország háborús időket élt állt bizony zsidók is kivették részüket a harcokból.

Török háborúk a középkorban,vagy akár a 1848-49 forradalom és szabadságharcot említve,vagy az 56-s események.

2010. máj. 10. 14:47
 9/18 anonim ***** válasza:
61%
Magyarországon már eltűntek az igazán szélsőséges pártok, már csak az MSZP maradt, de hamarosan ő is megy az SZDSZ után.
2010. máj. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
75%

tényleg nem értelek kérdező, hogy mi a bajod.


elhiszem, hogy szar volt a holokauszt, de miért kell minden fölé emelni? és miért kell egyfolytában erről beszélni?


és főleg, miért csak a zsidókról beszélsz? látod ez megint manipulálás. a holokausztban a hivatalos adatok szerint is sokkal több nem zsidót nyírtak ki mint zsidót.


a szélsőségek pedig pont ezért jöttek létre (nem nem a jobbikról beszélek), mert egyfolytában ezt ajnározzák. tudod mi a lényege az egész holokauszt témának? a pénz, semmi több. az áldozatok leszármazottainak nagy része csak a pénzre hajt és a kártalanításra. izrael is így lett létrehozva.

2010. máj. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!