Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ma voltam Holokauszt megemléke...

Ma voltam Holokauszt megemlékezésen, megrendítő volt és felkavarja az embert érzelmileg. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
A tények, történelmi dokumentumok és fényképek.Soha többé ne legyen ilyen mértékű emberi gonoszság,hogy az embert tárgyként és állati sornál alább taszítják.Szerintem nagyon szükséges az emberek figyelmét és főleg a középiskolások valamint a felsőoktatásban tanulókat erre a történelmi eseményre emlékeztetni,hogy megismerjék mi a valóság és a szélsőségek hova vezetnek!!!
2010. máj. 10. 14:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Az a véleményem, hogy már NAGYON NAGYON UNOM a zsidó holokausztot. Ha ennél több megemlékezés lenne, akkor csak még inkább az ellenszenvemet erősítenék. Régebben én is nagyon megrendítőnek találtam a holokausztot, aztán teltek az évek, egyre több megemlékezés volt, és most már eljutottam odáig, hogy teljesen "immúnis" vagyok a zsidók kiirtására. Sőt, nagyon jóízűen hallgatom a vicceket a holokausztról. Arról nem is beszélve, hogy nagyon sok túlzással adják elő, és úgy állítják be, mintha a történelem legegyedülállóbb népirtás kísérlete lett volna. Ahhoz képest nagyon pofátlanul ipart csináltak belőle az "áldozatok" rokonai. Annyi kárpótlást egy nép sem kapott, mint a zsidó. Ráadásul Magyarországon pont azért erősödik az antiszemitizmus, mert túl sok holokauszt megemlékezés volt. Ha a magyar ember Trianonról akar megemlékezni, akkor a válasz, hogy "az más a múlt, ne foglalkozzunk vele", viszont a zsidó holokausztról való megemlékezés "kötelesség". Vannak ennél sokkal nagyobb problémáink is, minthogy a "náci veszély" miatt nyavalyogni. Véleményem: kevesebb holokauszt megemlékezés = több tisztelet az áldozatok felé.
2010. máj. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek

De a Máv beperelése már kicsit sok

2010. máj. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
61%
Kérdező!! Ne járj ilyen szarokra, és nem lesz felkavaró élményed. Ennyi.
2010. máj. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
72%

Ha egy nép felsőbbrendűnek, kiválasztottnak tartja magát, annak számolnia kell azzal is, hogy mások ezzel nem értenek egyet. Nem azt mondom, hogy megérdemelték, de Hitler valamiért nem az arabokat, nem a négereket, nem többi rasszot, hanem pont a zsidókat szemelte ki magának. Nyilván megvolt az oka rá.


Már a bibliában is említik a zsidókat, hogy az ördög pénzével kereskednek. Ami időről időre meg is égeti őket. Nem vagyok vallási fan, de ha már akkor így beszéltek róluk... még is 2000 év alatt sem tanultak semmiből, nem tudnak elnyugodni. A következő majd az atombomba lesz, de ne legyen igazam.

2010. máj. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Talán utána kellene nézni néhány dolognak és a tévedéseidet tisztázni magaddal.


[link]

2010. máj. 10. 15:22
 16/18 anonim ***** válasza:
75%

"De a szélsőségek erősödése miatt is kell megemlékezni a holokausztról a kommunizmus meg elmúlt de ezek is tragédiák az magyar nemzetre nézve."


A holokauszt is elmúlt. A recski haláltáborról hallottál? Igen, kommunisták építették. Délvidéki vérengzésről hallottál már? (20-40ezer magyart irtottak ki, 1944-45-ben) Ha ezt leszarjuk, akkor a holokausztot is szarjuk le. Nekem ez a véleményem.

2010. máj. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pedig egy dalsor a véleményem 'Quien podria imaginar que David feusse Goliath?', magyarul 'Ki hitte volna, hogy Dávid egyszer Góliáttá változik?' Nos, igen sajnos ez történik. Nem vagyok antiszemita, elismerem a holokauszt létét, de érdekesmód, azzal senki sem törődik, hogy a zsidók ezerszámra irtják, kínozzák a palesztinokat, és fokozatosan foglalják el az országukat. Mégis milyen dolog ez?! Megtörtént velük, tudják jól, hogy milyen rémes, és most mégis ugyanazt teszik, mint ami velük történt. Én ezt ugyanúgy vérlázítónak tartom, mint a holokausztot.
2010. máj. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Hm, ez az idén hanyadik holokauszt megemlékezés volt? 5-6.? röhej.

Rólad meg az a véleményem hogy egy hülye "gój" vagy, aki azt hiszi, hogy neki kötelessége örökké egy idegen nép gondjait siratni. Nem a 19. században kitántorgott másfélmillió magyart sajnálod te sem, hanem a holokausztot, bravó, hajrá Magyarország :S

2010. máj. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!